Jump to content
ekiosk egazety next prenumerata

imek46

Forum members
 • Content Count

  113
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. Jeśli chodzi o SKOT-a to był licencyjną produkcją czeskiego OT-64. I był produkowany na licencji w FSC Lublin. T-55 Enigma" nigdy nie była produkowana na bazie polskich czołgów sprzedanych do Iraku. Irakijczycy sami mieli licencję na budowę tego czołgu i stworzyli jeden z pierwszych pancerzy aktywnych na nim. Składał się on z warstw aluminium, gumy, i stali pancernej. Ważył około 5 ton co niestety zmniejszyło wartości trakcyjnego tego pojazdu.
 2. Powiem tak. Bardzo fajne rzeczy pokazujesz tylko trochę pod mylną nazwą tematu. Proponował bym zmienić tytuł Pojazdy w obcych muzeach a używane przez LWP lub PSZ. I wywal te zdjęcie T-55 Enigmy" ponieważ ani ten pojazd nie był używamy w LWP, a ni też jak piszesz były one robione z polskich T-55. Jest li tylko wyłącznie iracka modyfikacja T-55, którą to irakijczycy licencyjnie produkowali u siebie. Wiem coś o tym, bo akurat zbieram się do zbudowania modelu z plastiku tej Enigmy i dlatego szukam wszelkich informacji na ten temat.
 3. W latach 1981 - 1982 w czasie stanu wojennego służyłem w jednostce w Olesznie k/Drawska Pomorskiego i mieliśmy warty w zamku w Karwicach. Cały teren był otoczony siatką i drutem kolczastym. A chodziły takie plotki że był tam internowany Lech Wałęsa i inni działacze Solidarności". Chociaż ja sam nigdy żadnego z nich nie widziałem.
 4. Tutaj też masz kilka fotek Czapajewa" na chodzie http://www.ztslublin.lap.pl/imprezy/spotkania07/inne/pa270399.jpg http://www.ztslublin.lap.pl/imprezy/spotkania07/inne/pa270400.jpg http://www.ztslublin.lap.pl/imprezy/spotkania07/inne/pa270405.jpg http://www.ztslublin.lap.pl/imprezy/spotkania07/inne/pa270407.jpg
×
×
 • Create New...

Important Information