Skocz do zawartości

WHITE'S 6000 DI PRO SL


okrezna5

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 186
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Idel z całym szacunkiem, ale jak czytam Twoje wypowiedzi to już nie jestem pewny czy chcesz pomóc koledze czy tylko udajesz, że chcesz. Piszę tak bo zapamiętałem Cię z jakiegoś forum jako osobę która dysponuje jakąś elektroniczną wiedzą na temat wykrywaczy. Być może pomyliłem Cię z kimś innym, nieważne.

Zostawcie więc w spokoju tę biedną sondę z wymienianym kablem i wymieńcie wreszcie na nowy (i sprawny) potencjometr od dyskryminacji. Obstawiam na 99%, że on jest źródłem problemów. W trybie statycznym TR/DISC ten potencjometr odgrywa kluczową rolę w poprawnej pracy wykrywacza. Tryb dynamiczny maskuje niedomagania tego potencjometru i często użytkownik nie wie, że dyskryminacja pływa. Potencjometr to mechaniczny element który na 100% z czasem ulega zużyciu. W tym wykrywaczu najwyraźniej już czas na wymianę (pewnie każdego potencjometru a przynajmniej tych najważniejszych. Z tego co piszesz u Ciebie potencjometr poniżej 4 ma uszkodzoną (wytartą)ścieżkę.

I jeszcze jedna myślę, że co najmniej tak samo cenna rada. Najlepiej zlecić wymianę tego potencjometru osobie która po pierwsze takim dysponuje, po drugie zrobi to umiejętnie bo ścieżki na płycie są delikatne i łatwo je przegrzać i w konsekwencji zniszczyć. Jak ktoś dysponuje tylko lutownicą transformatorową to odradzam samodzielną wymianę.

Potencjometry takie są trudno dostępne. Mają specjalne długie nóżki do lutowania bezpośrednio na płycie. Odradzam wszelkie zabawy z tym co jest w sklepach oraz sztukowanie połączeń dyndającymi kabelkami. Szkoda wykrywacza...

Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lechowiec, z całym szacunkiem, ale nie będę bił piany wróżąc z fusów co jest uszkodzone". Aby dokonać weryfikacji uszkodzenia trzeba po prostu mieć ten sprzęt w rękach, tak? Zgodzisz się ze mną? Jeśli nie, to cała ta dyskusja ma co najmniej żaden" sens. I jakoś nie przystoi mi proponować Thomsonowi swoich usług na tym forum. Ja nie chcę się tutaj sprzedawać.
Pomagam ludziom od czasu do czasu, ale to chyba nie jest miejsce na autoreklamę.
Gadanie, że wytarła się warstwa oporowa w potencjometrze lub wystąpił np. problem ze ślizgaczem pozostawię innym wróżbitom. Może tak, może nie. Raz miałem u siebie detektor, który ponoć tylko słabo wyświetlał" (DFX). W efekcie okazało się, że nic nie działało wskutek padu dwóch kości odpowiedzialnych za zasilanie. Coś tam tylko popierdywało w słuchawkach i na chwilę zapalało się podświetlenie (słabo). Takie tam mejlowe opowiadanie nie dało żadnych podstaw do wyciągnięcia wniosków o problemie.
To jeden z przypadków...
Dyskutując" z Thomsonem próbowałem (o ile zauważyłeś) wyrobić sobie jakieś zdanie o całej sprawie. Moja uwaga o sprawdzeniu powtarzalności problemu w trybie GEB/DISC miały na celu zweryfikowanie, czy problem dotyczy układu dyskryminacji czy też czegoś innego. Zauważ też, że przy kiepsko skompensowanej lub zawilgoconej sondzie zmniejszając dyskryminację (rozszerzając zakres niewycinania) masz szansę zwiększać poziom niestabilności przy wyższych nastawach czułości. Sądzę, że każdy kto poznał nieźle tego typu detektor wie o tym.

Potencjometry wcale nie są trudno dostępne. W każdym razie jest nie gorzej (moim zdaniem) niż w TM808. Tyle, że należy znać się dobrze na elektronice aby móc to naprawić (niekoniecznie akurat na detektorach metali - bystry elektronik spokojnie zrozumie taki układ). Zresztą, tak jak zekłem": potencjometr - to tylko Twoja wróżba. Może tak, a może nie.

Prawdopodobieństwo wystąpienia prawdy tego przypadku w takim dociekaniu forumowym może przyjmować wartości niemal w całym zakresie krzywej Gaussa.
Thomson sprawdzi sobie pracę w GEB/DISC i zobaczymy co dalej.
Lechowiec, bez urazy, ale jeśli stwierdzasz przez internet, że masz 99% pewności, iż to potencjometr, to ja proponuję abyś zajął się typowaniem numerów totolotka. Sukces masz zagwarantowany.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przeprowadziłem dzisiaj testy sprzętu na podwórku. Niestety nie udało mi się zdobyc innej sondy jeszcze.
Do do konkretów to przy pracy na GEB DISC wykrywacz pracuje poprawnie. Bez problemu można zmienić wartości dyskr. przy czym wykrywacz jest stabilny.
Na Pracy TR/DISC wykrywacz o dziwo był w miarę stabilny, aczkolwiek przy nizszych wartosciach dyskr. 2-2,5 zaczynał czasami pływać i wydawać fałszywe sygnały. Jeżeli dyskr. obniżyłem do minimum to wykrywacz cały czas sygnalizował grunt, ale to chyba jest normalny objaw. Przy delikatnym podkręcaniu od 1 do 4 przy kręceniu gałką wykrywacz wydaje delikatne popierdywanie i trzaski po czym od 4 wzwyż jest juz cicho.
Niestety dzisiaj nie zaobserwowałem sytuacji, która występowała podczas poprzednich wypadów kiedy to przy próbie obnizenia dyskr z 4 na 2 wykrywacz totalnie się rozstrajał, ton wiodący zaczynał milknąć lub wariować i reset nic nie pomagał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przeprowadziłem kolejne testy w terenie. Wykrywacz zachowuje się stabilnie, przy zmniejszaniu dyskr nie zauważyłem jakiś wzbudzeń, fałszywych sygnałów. Mówiąc krótko wykrywacz działa prawidłowo.
Jedynie przy próbie zejścia dyskr. poniżej 2 na pracy TR/DISC wykrywacz sygnalizuje grunt, ale to chyba zachowanie normalne czy ktoś mógłby mi to potwierdzić?
IdeL po zmniejszeniu sig balance nie zauważyłem różnicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli po zmniejszeniu Signal Balance dalej w trybie TR/Disc są problemy ze stabilnością po skręceniu dyskryminacji? Spróbuj zmniejszyć SB jeszcze bardziej - co to ma na celu? Stwierdzenie, czy problem powstających niestabilności może wiązać się z ewentualnym uszkodzeniem sondy lub wzmacniacza (filtra) na wejściu. Jak na razie, to mi wygląda na problemy z mineralizacją gruntu. W ogóle fajnie byłoby, gdybyś znalazł sobie jakieś miejsce pełne piachu - np. piaskownicę i tam konsekwentnie sprawdzisz co się dzieje. Oczywiście mogę nie mieć racji, bo w Internecie trudno coś takiego zweryfikować. Jeśli mieszkasz w okolicach Poznania, to możemy się umówić i zobaczę co się z trym dzieje. Mam kilka BM950 bardzo dobrze zestrojonych. Albo jak chcesz, to skontaktuj się ze mną na priv.

Pozdrawiam

IdeL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Klucznik, znasz porzekadło o marnej baletnicy i zbyt ciasnych baletkach? O detektorach Whites'a zazwyczaj produkują takie mądrości" ludzie, których przerasta użycie korkociągu.

Z Bożonarodzeniowymi pozdrowieniami

IdeL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idel
piszemy tu o konkrecie 6000-ce a Ty zaraz wchodzisz na wszystkie whitesy.Dla porownania merc beczka to tez byl super i wątpie abys takim teraz jeżdzil.Chodzilem z 6000 kilka lat ,potem zmienilem na nowoczesne detektory i jeszcze raz kupilem 6000 kilka lat temu,owszem zasieg dobry ale brakuje wielu danych o przedmiocie,jak chociazby w DFX czy V3
.Nie będę wiecej polemizowal,bo w tym dziale jak pochwalisz jakis sprzet to oberwiesz,jak napiszesz zle to tez
Klucznik z Klucz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzę od 22 lat z wykrywaczem miałem ich kilkanaście od 5 lat chodzę z white's i powiem tyle znowu nie widzę lepszych wykrywaczy szczególnie na Bieszczadzką glinę.Właśnie jestem w trakcie kupna nowego sprzętu fakt cena ponad 7 tyś nie jest niska ale efekty też będą wysokie.pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda nowa produkcja jak E trac czy tam Deus w poszukiwaniu żelastwa po lesie chowa się przy dziadku 6000. Co mi po nowym sprzęcie jak nie ma trybu statycznego z dyskryminacją, gdzie mogę wyciąć drobne żelazne elementy. A jak ktoś mi napisze, że można użyć pracy dynamicznej to pozdrawiam i polecam machać wykrywką w okopie porośniętym jeżynami. Zresztą juz dawno temu stwierdzono, że na żelastwo głębiej zalegajace tryb statyczny to podstawa wraz z DYSKRYMINACJĄ bo jak wiemy pobojowiska zawalone syfem od odłamków po resztki okuć skrzyń itd itd.
Nawet interesowałem się właściwościami wspomnianego Deua i jego pracą statyczna bo podobno taka posiada aczkolwiek sam sprzedawca nie potrafił mi wytłumaczyć czy ma ta dyskryminacje czy też nie w tym trybie.
Klucznik to, że coś jest stare nie znaczy, że nie wypadnie lepiej w konfrontacji z najnowszym sprzętem w pewnych uwarunkowanych sytuacjach jak nawet poszukiwania tego żelastwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6000 to nie tylko detektor na żelastwo. Doskonale nadaje się też do poszukiwań drobnicy. Dobrze sprawdza się przy tego typu poszukiwaniach w lesie. Na pewno w stosunku do XLT mu nie ubywa. A już na pewno nie reaguje z dwusekundową" inercją jak XLT.
Deusa nie znam, ale V3i z tego co pamiętam jest w mixie całkiem do rzeczy. Wypada moim zdaniem lepiej od większości XLT. Nie wiem jakiego Fishera masz na myśli, bo np. F75 to (pomijając bylejakość konstrukcji mechanicznej) bardzo dobry detektor. Mam wrażenie, że to jeden z najgłębszych detektorów jakie można spotkać na rynku.
TM to moim zdaniem zawracanie gitary. Mam wrażenie, że dobrze ustawiony 5900/6000 da to samo co ów TM. Mam to obecnie na stole, z jakimś upierdliwym defektem (raz coś łączy, raz nie łączy w torze odbiornika na PCB) i testując to po raz kolejny jakoś nie potrafię się tym zachwycić. Natomiast system montowania anten może człowieka doprowadzić do skrajnej frustracji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale anteny przestają z czasem łączyć i zazwyczaj jest problem z masą.
Do tego twardo zaczynają pracować wtyki w antenach i w konsekwencji tego psują gniazda. Naprawa źle pracujących wtyków, to robota modelarska - trzeba odwiercić nity, rozebrać ten syf, przeszlifować i na nowo zanitować. Wymiana uszkodzonych gniazd - to niemal kowalska robota. Mi nigdy nie udało się gniazd bez szwanku wymontować - zawsze wymieniam na nowe, po uprzednim rozcięciu i rozszlifowaniu miniszlifierką (zawsze trafiam na klejone w gwincie). Dla mnie ta konstrukcja jest mocno psychodeliczna. :)

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie