Skocz do zawartości

WHITE'S 6000 DI PRO SL


okrezna5

Rekomendowane odpowiedzi

Mescalero - jeden zestaw 4 akumulatorów Eneloop 2500mAh (czarne) starcza na pare wypadów. Miałem obawy że 6000 będzie je wciągał osem" ale praktyka pokazuje że trzymają na prawde długo. Dodam tylko że chodzę na słuchawkach i stąd chyba pobór napięcia jest mniejszy :)

Poza tym zawszze mam zapasowy komplet w plecaku.

Slawo07 - ten adapter wkładasz do puszki czy do wykrywacza i jakos go potem mocujesz w środku?

Wczoraj trochę się pobawiłem sprężynkami, przeczyściłem papierem ściernym styki w puszce z powodzeniem, póki co wszystko działa :) Od siebie moge polecić te akumulatory eneloopa, używam ich jeszcze w DFX i starczają na prawde na długo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 186
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
test_m4a1 - widzisz to rewelacyjny osiag jesli jedno ladowanie starcza na kilka wypadow
pozostaje pytanie na ile pozytywny wplyw ma uzywanie sluchawek

Slawo07 - przylaczam sie do pytania, jak podlaczasz adapter w puszce, ja mam extra wyprowadzone kabelki pod aku zelowy, wiec moze kombinowal bym w ten sposob...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zaskoczony, myślałem ze na jeden wypad polecą oba komplety, praktyka pokazuje inaczej :) Chodzę na słuchawkach Garreta - akumulatory starczają na dłużej a no i słychać sygnały duchy :)))

Nie chcę sie bawić w akumulatory żelowe ani nic co dodaje mi extra miejsca pod puszką która i tak już jest spora. Kup na próbe 4 takie akumulatorki Eneloopa i 4 adaptery które kosztują pare zł. Zobaczysz że wszystko fajnie bangla a dodatkowo wszystko mieści się w puszce :)

Slawo07 - pytam bardziej z ciekawości bo póki co zostane przy adapterach i 4xAA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie laika - a jak wobec tego ma sie napiecie i pojemnosc na 6 akumulatorkach AAA do 4 baterii R14 i do aku zelowego,napięcie: 6V, pojemność: 1.3Ah

uparlem sie na te zelowe ale moze dlatego tak krotko trzymaja ze maja za slaba pojemnosc?

pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi R14 np Sony albo Phillips trzymają długo, dłużej niz 4xAA Eneloopa. Zakładam że żelowy będzie trzymaj jeszcze dłużej...

Wszystko zależy od pojemności, przynajmniej tak mi się wydaje. Może masz cos nie tak z wykrywką? R14 nie mogą trzymac 10min jakie by one nie były.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mogą trzymać 10min. W szeregu układ działa do najsłabszego ogniwa, wystarczy, że jeden aku jest walnięty i po zabawie.
Pojemność akumulatorka zależy też od ładowarki , dlatego nie oszczędzajcie na takiej, a wybierzcie z testerem ogniw i odświeżaniem.
np. BC700.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slawo07 - czy mógłbyś może wkleić zdjęcie puszki z tym adapterem? lutowałeś kable do tych blaszek wewnątrz puszki?

Niestety totalnie nie ogarniam elektroniki i troche nie wiem jak się za to zabrać, tym bardziej nie chce popodpinać kabelków odwrotnie żeby czegoś nie spalić etc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Problem rozwiązany przez zamontowanie w puszce i dolutowanie zasobnika na 6x AA - czas chodzenia diametralnie wyższy a koszt zamknął się w 40zł :)

Mam jedno pytanie - jeżeli chodzicie za depozytami/militarką na Tr/Disc to na ile ustawiacie dyskryminacje? 3-4?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
Witam. Mam problem ze swoim 6000. Na pracy TR/Disc przy próbie skręcenia dyskryminacji poniżej 4 wykrywacz zaczyna nagle się wzbudzać i wydawać fałszywe sygnały. Całkowicie traci stabilność. Problem kończy się kiedy podwyższę dyskr. do poziomu 4,5- 5. Problem nie występuje zawsze. Raz wykrywacz pracuje prawidłowo i bez żadnych dziwnych sytuacji mogę obniżyć dyskr do 2. Spotkaliście się z takim problemem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie dzieje się to czasem po deszczu i/lub w mokrej trawie? Jeśli tak, to możesz mieć problem z rozszczelnioną sondą. A może ozstrojoną"? Ciężko coś na odległość wysondować, ale na początek pokręciłbym się w tych okolicach.

PS. Zakładam, że nie unningowałeś" detektora WD-40 i baterie masz OK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestrój wysuszony sprzęt na suchym podłożu i patrz co się dzieje. Jeśli wszystko będzie OK, wejdź z nim w jakąś trawę i obserwuj dalej. Jeśli zacznie szaleć, to nie pozostaje nic innego, jak dokładnie przyjrzeć się obudowie sondy. Po jej namoczeniu, w procesie wysychania punkty nieszczelności będą widoczne jako mokre plamki lub kreski (na już wysuszonej powierzchni). Czy sonda była kiedyś naprawiana? jeśli tak, to prawdopodobieństwo wystąpienia nieszczelności jest duże. Zwłaszcza przy tych sondach.
Może być też tak, że masz przy sondzie ten nieszczęsny cienki kabel foliowany i folia ekranująca popękała. Te kable w zamierzeniach były dedykowane do sieci Token Ring i w czasach świetności tej technologii ich jakość była na prawdę dobra. Niestety od połowy lat dziewięćdziesiątych ta dwuparowa skrętka ma mocno schinszczoną" trwałość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend zacząłem analizować wspomniany problem. Cewkę zanurzyłem w wodzie, po wyschnięciu nie zaobserwowałem żadnych punktów, w których mogły być pęknięcia. W terenie wykrywacz na pracy Tr/disc jest stabilny aż do momentu próby zmiany nastawy dyskr. Przy próbie zmniejszenia dyskr wykrywacz się rozstraja, nie pomaga reset w spuście, pojawiaja się nagłe fałszywe sygnały , sygnał wiodący podwyższa ton. Dopiero po powrocie na tryb Geb norm i wykonaniu procesu strojenia do gruntu wykrywacz odzyskuje dawną sprawność aż do kolejnej próby regulacji dyskr. Czy problem moze leżeć po stronie zasilania? Używam nowych akumulatorów Eneloop AA XX 2500 R6.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem spytać - do czego używasz trybu TR/Disc? I w jakim rejonie szukasz? To może być kluczowe, bo o ile pamięć mnie nie myli, to ten tryb jest dedykowany na gruntach o niskim poziomie mineralizacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko na odległość coś powiedzieć. Możesz pro forma podstawić inną sondę, ale coś mi się wydaje, że nie tutaj jest pies pogrzebany. Jeśli nie jakieś punktowe i gwałtowne zmiany mineralizacji, to może być cokolwiek.
Czy w trybie GEB/DISC też tak się dzieje z pokręcaniem dyskryminacji? Sprawdzałeś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie