Skocz do zawartości

WHITE'S 6000 DI PRO SL


okrezna5

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 186
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Czy mógłby mi dobry człowiek powiedzieć jedną rzecz, mianowicie mam problem podczas prób dostrojenia whitesa w trybie geb/norm. Podczas przemiatania wykrywacz cały czas daje sygnały, ergo nie dostroiłem go dobrze. Właczam go, przełączam na tryb Geb, podnosze cewke, naciskam i puszczam spust, dostrajam tune, AIR na góre potem kłade cewke i przełacznik na GEB, piknięcie i teoretycznie wszystko jak w instrukcji ale jednak cały czas słyszę owe sygnały.

Miałem smętka 7 lat i tam cały czas chodziłem na dyskryminacji.

Zauważyłem że jak podniose wykrywacz na wysokość biodra to regulując tune do ledwo-słyszalnego poziomu to sgynał za sekunde zaczyna rosnąc, znowu reguluje i sygnał znowu rośnie od cichego do bardzo głośnego.

Mógłbym dostac od Was jakąś rade co robie źle?

pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

flobert_1 - ale są adaptery z R14 na R6. A co do Troniców to śmiało możesz zakupić sobie jeden albo dwa komplety. Z tego co pamiętam to w zeszłym roku kosztowały po 3,5 zł za akumulatorek i przy takiej cenie jak najbardziej się opłaca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

desmo - rozmawiałem jakiś czas temu o adapterach zamiast r14 z Mrandem i mi odradził. Powiedział, że 4 AA w adapterach to mało. Potrzebna by była większa ilość (min. 5szt AA), ale to wiąże się ze zrobieniem innego koszyka na baterie, a ja nie bardzo jestem uzdolniony elektronicznie":)

pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem adaptery R14/R6
do tego akumulatorki Sanyoo Eneloop w ilości 8szt (kolo 8zl/szt. placiłem).
a zestaw ładuję właśnie wspomnianą ładowarką z LiDLA firmy Tronic.
Ten zestaw mam już ponad 2 lata i nie narzekam.
Na poczatku chodziłem na bateriach R14, ale nie dosyć że ciężkie to wcale dużo dłużej nie trzymały niż akumulatory R6 na adapterkach!
A z przerobieniem zasobnika to żadna wielka sztuka - wystarczy troszkę druciki po doginać żeby trafiały dokładnie w końcówki ogniw R6
ot i cała tajemnica!

Teraz są już nowsze Enelopy (czarne) mocniejsze! Ale jak dla mnie jeszcze za drogie są. Korzystam z tych białych hybryd, i do cyfrowego aparatu i do wykrywek są świetne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Whitesy są raczej prądo-żerne,
zestaw R6 starcza mi mniej więcej (bo nigdy nie liczyłem) na 3 wypady po 5-6h.
Tryb statyczny
słuchawki

zawsze drugi zestaw w pogotowiu,
a w razie czego zawsze można w pierwszym lepszym sklepie dokupić 4 paluszki R6
;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z tego co pamiętam, dosyć już stare Pentagramy 2600 mah starczają na ok 12 h łażenia w słuchawkach. Teraz już rzadko chodzę z 5900 - zdecydowanie wolę XLT, a on jest trochę mniej prądożerny :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja upolowałem 5900 z MultiTone. Jestem zadowolony:) Wcześniej chodziłem z C.Scope'ami. Mam jeszcze w zapasie 1220R.
Ze słuchawkami nie lubię chodzić, dlatego nie wiem czy aku R6 dadzą radę, ale zaryzykuję..najwyżej będę je później miał do C.Scopa. Wagowo 4xR6 do 4xR14 robi różnicę:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Kolega mielich pisze na samej górze iż dostrajanie wykonujemy w GEB/DISC, natomiast w polowie wątku jest mowa że w GEB/NORM, zatem na którym mode się je wykonuje ostatecznie?

Byłem 2x w terenie i robilem tak jak mówił Mielich i działał normalnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje spostrzeżenia dotyczą dokładnie „White’sa xl pro”.
Nie miałem nigdy w ręku „6000 di pro sl”, więc nie wiem czy nie ma jeszcze jakiś drobnych różnic między nim a moim sprzętem.
Strojenie wykonuje się tak jak napisał toska (w „di pro sl”) w trybie geb norm.
By pracować w tr/disc nie jest konieczne wykonanie wcześniej strojenia do gruntu.
Dyskryminacje w tym trybie najlepiej ustawić doświadczalnie, weź największy przedmiot z żelaza jaki chcesz by nie był sygnalizowany i kręć dyskryminacją aż wykrywacz nie będzie go widział .
Nie mam tego sprzętu już od pół roku więc już nowych doświadczeń nie mam a stare się zacierają.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By pracować w tr/disc nie jest konieczne wykonanie wcześniej strojenia do gruntu.

Czy tak samo ma się to do wersji 6000 di pro sl?"

W tr/disc strojenie do gruntu nie działa, więc tu nie powinno być żadnej różnicy między tymi modelami wykrywaczy.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dzięki Tosca :)

Wchodzi na to że trzeba będzie mieć 2x4 przy sobie żeby dzień chodzić :)

Powiedz mi jeszcze, kiedy tak na prawdę baterie trzeba wymieniać wg Battery Check? Wiem że Rutusy na ok 50% baterii już siadają i trzeba wymieniać. Jak jest z tym u whitesa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ test_m4a1:

1. co do Rutusów, to na GP2700 powinny on pracować w typowym zakresie wskazań wskaźnika naładowania baterii od siedemdziesięciu...osiemdziesięciu kilku procent (po pełnym naładowaniu) do około 30 procent (rozładowanie i koniec pracy). Jeśli komuś sprzęt 'siada' dużo wcześniej (czyli przykładowo przy owych 50%) to oznacza to zwykle uszkodzone lub źle eksploatowane akumulatory / ładowarkę.

Istotne jest nie to, co pokazuje wskaźnik naładowania baterii wykrywacza (jeśli są one skalowane dla baterii alkalicznych - vide Rutusy - to ich wskazania nijak się mają do akumulatorów), a to czy sprzęt na akumulatorach pracuje odpowiednią ilość godzin, czyli powiedzmy 0.8...0,9 x (pojemność akumulatora / średni pobór prądu). Jeśli nie pracuje, to zwykle oznacza to złe akumulatory, uszkodzoną ładowarkę i sporadycznie uszkodzony wykrywacz.

2. na końcu tego wątku http://odkrywca.pl/rutus-proxima-dziwne-sygnaly,707476.html#707476 jest o akumulatorach i ładowarkach.

3. standardowe akumulatory NiHM dość szybko się rozładowują, wiec warto się zastanowić, czy nie lepszą opcją byłyby akumulatory nowych generacji, ze zminimalizowanym efektem samo - rozładowania, np. Enelopy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Toska - faktycznie, masz racje, nie zauważyłem :)

@Cheetach - 1.Przykład Rutusa jest tylko obrazowy, zapewne masz racje. Moj znajomy który z nim chodzi mówił ze przy wskazaniu ok 40-50% juz nie działa tak dobrze jak na w pełni naładowanych bateriach. To był tylko przykład, na którym chciałem pokazać o co dokładnie pytam. Myślałem że dostane odpowiedź w stylu W6000 przy wskazaniu licznika na 40% powinno się wymieniać baterie bo osiągi znacząco spadają", skoro Toska pisał że dopiero na końcu skali to tym lepiej.

2. Dzięki za link, przejże :)

3. Jeżeli cena Enelop'ów nie jest znacząco wyższa niż GP które trzymają tyle ile pisał Toska to pomysł jest godny rozważenia :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ test_m4a1:
ja też podałem Rutusa jako przykład, aby zilustrować, że w odniesieniu do akumulatorów to ciężko jest określać i porównywać te % wskazań wskaźnika naładowania baterii, bo za dużo tu zależy od konkretnie użytych akumulatorów i ładowarki(!)

Rzeczywisty Rutus, w całym zakresie praca stabilna:
[list]
[*] Baterie alkaliczne dobrej marki: start od 100% (6x1.5V), koniec na 0% (6x1V), czas pracy ~25...30godz.
[*] GP2700: typowy start od 68% (6x1.36V - oryginalna ładowarka GP), koniec na 30% (6x1.15V), czas pracy ~18...23godz.
[/list]

Jeśli wykrywacz zbyt krótko pracuje w stosunku do pojemności używanych akumulatorów, a są wysokie wskazania naładowania, to prawie zawsze jest to problem uszkodzonych lub niewłaściwie eksploatowanych akumulatorów - za mała wydajność prądowa. Albo kiepskie akumulatory albo uszkodzona ładowarka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie