Skocz do zawartości

Stacjonowanie wojsk niemieckich na mazurach


damianos12

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Aha dzięki za info no dawać dawać koledzy :P Wczoraj od znajomego się dowiedziałem że w ostródzie na koszarach musiały stacjonować wojska niemieckie a w szczególności wermacht klamerka i maszyny do szycia , manierki ,menażki mówią same za siebie ja posiadam tylko fotkę Alu Wh tej z ostródy no i pruską... Ciekawią mnie też zdjęcia dawnego Morąga i okolicznych wiosek wiec jak ktoś ma jakies skany niech wrzuci ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak widziałem nie wszystkie ale widziałem parę Dzięki wam chłopaki.Bjar_1 fajna ta stronka :) A macie może jakieś miejscówki na szukanko ja dalej niż ostródę nie mam jak jechać wiec tak do tych terenów może ktoś naw wiosnę chętny na wykopki :P Zapraszam na zawroty ja pomykam ze smętkiem wiec na kolor nie ma co u mnie liczyć choć zdarza się wiec może jak ktoś z was jest z W-M lub będzie na wczasach zapraszam ;) Jeszcze słyszałem o Samborowie mówią że tam jest i fantów i urwiłapek ;P Ale osobiście tam nie byłem wiec nie wiem jak jest może ktoś był ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Samborowem to ostrożnie. Z Wykrywką tam jeszcze nie chodziłem ale pamiętam te lasy z grzybobrań. Mnóstwo niwypałów leżących praktyczni na wierzchu. Łatwo się o to potknąć :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tereny 2 wojen.wiec i nachodzic sie troche trzeba,ale warto.znajomy na moich oczach wyciagnl pikelhalba.remontuja tam ekspresowke i jak gadalem z drogowcami to wzdluz trasy odkopali juz kilku niemcow.ale fanty w cudowny sposob rozplynely sie w powietrzu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadąc z biskupca w strone Łęzan jest piekny las prez który biegnie bardzo kręta droga. W wiekszosci jest to teren bagnisty. Droga ta podobno miala slużyc do transportu żołniezy i sprzetu wojskowego do Wilczego Szańca. Mniejwiecej w połowie trasy po lewej stronie widnieje czerwona tabliczka ostrzegawcza przed pozostałościami po drugiej wojnie swiatowej tj po bombach i pociskach. Podobno w lesie jest jeszcze podziemny bunkier ale ile z nim prawdy to nie wiem.Nie zapuszczałem sie osobiscie w ten teren. Czy ktorys z uzytkownikow cos wie na ten temat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzę panowie temat się rozkręcił trochę to i dobrze ;]Do Barczewa mam dobry dostęp o tych Niemcach to nie słyszałem a po 2 niektórzy z drogowców po prostu nie chcą ciągać się po policji wrazie znalezienia szczątków wiadomo czym to grozi przerwaniem roboty i wleczeniem się na komisariat nic przyjemnego ;/A w tym Barczewie to owszem hałery m-35 wychodziły i jedna 42 a tak pozatym za często tam nie bywam a z tym wilczym szańcem nie dam ci odpowiedzi co jak i gdzie ale również słyszałem o tym podziemnym bunkrze może jeszcze ktoś poprze mnie i switcha ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja smigalem wokolo dzwierzut,po tzw.spalonkach.majac dobre mapy.i tam gdzie mialo nie byc walk-niespodzianki.zamki do mg,luski niemieckie i rosyjskie.komplet czesci do dkw-felgi+opony+swiece+czesci zamienne. i wszystko w pokrowcu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod biskupcem od strony zchodniej jeziora bodajze podczas 1ws. byla ostra rombanka.cos dzialo sie tez w trelkowku,wielkie luski skrecane z pasow blachy.a w jablonce byla szkola hitlerjugen.kolega pokazywl mi zdjecia.ale jest zrownana z ziemia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolegoo kolegoo przystopuj troche napisz w jednym poście wszystko a nie piszesz aby nabić posty jak się rozmowa rozkręci zdąży ich nabić tym się nie martw..... Dużo jest ludzi z mazur ale nie wszyscy są na odkrywcy ;/ A tym co są należał by się kopniak w dupsko wczoraj bywając pod Ostródą natrafiłem na 2 ogromne doły i kupę śmieci obok nich ciekawe jaki huj to zrobił niech się cieszy ze akurat nie było mnie przy tym jak je kopał bo 1 by je zakopał a po 2 dostał by kopa na drogę ;D a wracając do naszych mazurr :D kolega ..mensguth6.. dobrze pisze że mogło by się więcej ludzi odezwać :D wnoszą jakieś ciekawe foty/ mapy z okolic warmi i mazur całych już nawet nie proszę o te wioski miasta tylko o całe mazury kto chętny na wykopki około czerwca zapraszam do mnie bo sprzedaje Hs-3 i nabywam Tesoro Cibole tylko nie wiem czy nie lepiej by było wziąć Rutusa ? doradźcie mi z tym panowie chodzi mi o to żeby był na to i na to i miał w miare przyzwoity zasięg ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt faktem niecierpliwy jestem.przepraszam ale nie wiem o co chodzi z tym nabijanie postow.? co do wyprawy w czerwcu to chetnie sie pisze.stacjonuje w poznaniu obecnie ,i tu tez jest troche fajnych fantow.bedac wczoraj wyszlo ma troszke zapalnikow i dwa guziki z czego jeden niemiecki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie