Skocz do zawartości

Stacjonowanie wojsk niemieckich na mazurach


damianos12

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Tak właśnie za mocno się rozpisałeś zapomniło mi się tego dokładnie sprecyzować heniek1978 dobrze to określił ;P ..Przecież nie trudno się domyślić o co mi chodzi ;] Mensguth6 to nie jesteś z W-M ? Szczególnie zapraszam kolegów z Ostródy i Morąga do Zawrot zabiorę w ciekawe miejsce :) Wracając do tej Cibolki czy Rutusa dużo pisze o tym ale chce wiedzieć żebym się nie zawiódł
Doradzą koledzy poczekam nie jestem upierdliwy a a kolega mensguth6 niech pisze co ma do powiedzenia w 1 poście żebym więcej nie widział czegoś takiego !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeprszam raz jeszcze! tak jestem z WM a doklanie z dzwierzut.siedze od kilku dobrych latek w posen.a od niedawna zaczolem interesowac sie swoja miejscowoscia.duzo juz wiem ale to wciaz za malo i tyle zagadek,a miejscowi mazurzy juz nie zyja.niby nic sie nie dzialo a zlomu militarnego pelno.w literaturzenic na ten temat nie ma,to samo net,i badz tu madry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo o mojej miejscowości tak dużo nie ma tylko o egzekucji niemieckich żołnierzy w byłej gorzelni i złomu tez jest dużo po niemioszkach ;D No i jeszcze trafisz fanty z I wojny nawet i przed obiema wojenkami różne monetki teren ogl fanto dajny ;}
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja jestem z Ostródy ale jeszcze nie miałem okazji tam chodzić z wykrywką. Osiadłem na innych terenach. Ostródę będę eksplorował na wiosnę. Z własnych ,,badań,, ciekawym miejscem mogą być tak zwane ,,wąwozy,, Lasy na wzgórzach za Ostródą i tak zwana Górka Napoleona. Wszystko w wiosce Kajkowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No miło widzieć swojego :D Tak jeśli chodzi o te miejsca to wyszedł mi bagnet od mausa i monetki ogl złomiku trochę to było na hs-3 teraz jak będzie w rękach cibolka to będzie się działo.. Jak będziesz w Ostródzie odezwij się to wyskoczymy na wykopki gdzieś :D Jak są jacyś znajomi z okolic to zapraszam ;) odezwijcie się tutaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

damianos12 - głównie szukaj tam gdzie stacjonowało LWP lub obecnie stacjonuje WP, ponieważ wykorzystywane były stare koszary.
Np. Elbląg - ul. Mazurska, Łęczycka, Królewiecka,
Braniewo, wspomniany Morąg, Olsztyn np. ul. Leśna, Pstrowskiego, Orzysz, Giżycko itp. pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapmniał bym, o Korszach, Sępopolu (lotnisko LW, Bartoszyce, Kętrzyn i tak jeszcze długo sobie przypominać, :) Kurcze - Halo wszędzie tam było duzo woja przecież to wszystko była III Rzesza .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no z tym szukaniem to ciężko na koszary bynajmniej w Ostródzie nie wejdziesz tylko pracownicy :D A mam tam znajomych ;] na stare lotniska wejdziesz ale to też zależy od miejsca bo nie wszędzie wpuszczą ale i tak dzięki za to że dodałeś coś od siebie bynajmniej wiem gdzie można teraz się wybrać ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec z tego co udalo mi sie zdobyc sytuacja wyglada nastepujaco. podczas pierwszej wojny w mojej miejscowosci stacjonowal 17Ac dowodca von Mackensen. jak dlugo to jeszcze nie wiem,ale wiadomo ze stacjonowali przy drodze na Biskupiec. II ws. w dniach 12/13 czerwca stacjonowal P.G.R SR74 w drodze na front wschodni,miejsce postoju jeszcze nie zlokalizowane.wyjazd nastapil 21 czerwca.urodzil sie i mieszkal tez jeden ze zbrodniarzy niemieckich,nigdy nie osadzony! i teraz zagadka o kogo chodzi? dla ulatwieni podam polska nazwe miejscowosci: dzwierzuty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze strony lexikon-der-werhmacht pisze jakie wojska stacjonowały w Mohrungen a jak w Morągu to i pewnie u mnie takie też oto i one może ktoś przetłumaczyć cały ten tekst

Fronttruppenteile

Standort-Kompanie Mohrungen

Landesschützen-Bataillon XI/I

Landesschützen-Bataillon 224

I./Infanterie-Regiment 3

I./Artillerie-Regiment 21



Ersatztruppenteile

Infanterie-Ersatz-Bataillon 3

Grenadier-Ersatz-Bataillon 3

Reserve-Infanterie-Bataillon 3

Artillerie-Ersatz-Abteilung 37

Artillerie-Ersatz-Abteilung I./169

Fahr-Ersatz-Abteilung 21

Landesschützen-Ersatz-Bataillon 1

Sanitäts-Staffel

Ausbildungs-Leiter Mohrungen

Heeresfachschule (V.W.)

Heeresfachschule (V.)



Kommandobehörden / Dienststellen

Wehrbezirks-Kommando (WK I, Wehrersatzbezirk Elbing. Zuständig für die Wehrmeldebezirke (Wehrmeldeämter) Mohrungen und Osterode.) (bis August 1941)

Wehrmeldeamt (WK I, Wehrbezirk Mohrungen. Zuständig für den Landkreis Mohrungen) (bis August 1941)

Heeres-Standort-Verwaltung

Heeres-Verpflegungs-Amt



Einrichtungen

Feste Brieftaubenstelle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z okolic Morąga jeśli załatwisz mapy wyślij mi je na pocztę wszystko związane z tymi wioskami co pisałem wyżej jak masz coś na ich temat śmiało wysyłaj na pocztę jak coś ci nie wyjdzie wklejaj tutaj
;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie