Skocz do zawartości

inscenizacia Beleń Stońsko


Rekomendowane odpowiedzi

cyt: azywanie czyjegoś wysiłku "przerażajaca szopką \"

Odniosłem się wyłącznie do wskazanych fragmentów filmu i wyczynów osób w niemieckich mundurach wskazanych w tych wyłącznie fragmentach.

Co do inscenizacji - nie mam zdania. Nie byłem, nie widziałem, więc nie mam prawa oceniać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, goście zamawiający piwo to zawodowi żołnierze 15 BWD z Sieradza. Zapewne ich przełożeni widzieli te zdjęcia i pewnie to oni wyciągną konsekwencje.

Zdjęcia od SH Bataliony Obrony Narodowej":
http://picasaweb.google.com/shbon.galeria/BelenStronsko2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na filmie nie ma podpisu ,że to zawodowi żołnierze 15 BWD z Sieradza dla postronnego widza to rekonstruktorzy a jeden z nich radosnie hajluje sobie do kamery zaraz jakis pan redaktor zdjęcie wstawia do gazetki okraszone odpowiednim artykułem i zacznie sie nagonka ,ze za dotowane pieniązki samorządowe czy inne biegaja sobie ludzie w niemieckich mundurkach i bawią się w nazistów - ludzie trzeba mieć wyczucie i odrobine oleju w glowie bo tutaj wyraznie widać ,że to nie ma nic wspólnego ze scenariuszem a przy okazji organizatorowi też się może dostac za taka forme edukowania historycznego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brlin, najwyraźniej źle mnie zrozumiałeś.
Nastawiłes sie anty na moją wypowiedź i masz do tego prawo.
Nie nie widziałem rekonstrukcji na 100% tip top
Uważam jednak że zatrudnienie osób będących z poza rodziny GRH jest wyjątkowo nieodpowiedzialne. dlatego też są takie kwiatuszki jakie widzimy na zdjęciach, a juz nie daj Boże gościu z filmiku salutujący pozdrowieniem nazistowskim, to jest niedopuszczalne. Wyższe cele o których piszesz, nasycenie eteru strzałami, tak jak najbardziej tak. Można to zrobić z krzaczorów bez ubierania się w niemiecki mundur.
To co się dzieje na tym filmiku, to żenada. Patrzą na nas ludzie. Mnie osobiście wstyd jest za tego gościa. Mimo że nie byłem uczestnikiem. Ni wiem czy zauważyłeś ale tutaj nikt nie czepia się np podpinki hełmu LWP na niemieckim hełmie, tylko rzeczy poważniejszych.
Nie sądzę żebys mi mógł cokolwiek pokazać żeby mi poszedł ślinotok, nie odpisuj mi bo nie chce mi się z tobą gadać.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bolas, jako organizatorzy nie zrobiliście podstawowej rzeczy. Po zakończonej inscenizacji wszyscy przebierańcy- mam tu na myśli wojsko w wypożyczonych mundurach", powinno być bezwzględnie i jak najszybciej z powrotem przebrane w swoje mundury. Nie można dopuścić, żeby misiowali sobie swobodnie po inscenizacji wśród widowni.
Takim ludziom przed inscenizacją trzeba też, za każdym razem, wbijać do głowy, że ich wygląd daleko odbiega od ideału i nie należy się nim obnosić a nieodpowiedzialne zachowanie rzutuje na całe środowisko rekonstruktorskie.
Na twoim miejscu,zwróciłbym uwagę ich dowódcy na zachowanie jego podwładnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slajmi130 ja nie gadam ja staram sie prowadzic dyskusje ;), jak widac bez pelnego zrozumienia.
Czasami krew mnie zalewa jak od razu znajdują sie detektywi ktorzy najpierw oblewają organizatorów gnojem a później dopiero doszukują sie czegoś porządnego w imprezie.

Slajmi nie zrozumiales mnie z tym slinotokiem :)to nie było bezpośrednio skierowane w twoja strone.
Chodziło mi o posty gdzie co niektórzy tak mocno sie pucują organizatorom[z roznych powodów], a jak tylko sie odezwie glos niezadowolenia/wskazania ewidentnych błędów to ten głos, od razu jest zasypany 100 glosami pełnego poparcia dla organizatorów i 'bluzgami' dla tego przeciwnego,a to ze sie nie zna... ze wydziwia etc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odp. Właśnie z tym lizaniem chodziło mi o ten ślinotok jak Tobie. Ci co byli dziękują organizatorom że fajnie że cacy itd itp. Moim zdaniem jest to normalne. Wiadomo że zostawia się rozmowy na temat niedociągnięć, na ewentualne cztery oczy z organizatorem. Jednak nie ulega wątpliwości że na rekonstrukcji było kilka grup GRH a w całej Polsce jest ich obserwujących wydarzenia kilkadziesiąt. Krytyki się nie uniknie. Ja sądzę że w tym wątku jest to krytyka konstruktywna. Nie zauważyłem żeby ktoś oblał gnojem organizatora na początku dyskusji. Ze swojej pozycji możesz i masz prawo do tego że Tobie impreza się podobała. Pewnie mnie tez by się podobała.
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie .... ja rozumiem, że to forum, ja rozumiem, że każdy lubi przejrzeć zdjęcia w poszukiwaniu smaczków tych dobrych i tych do których można coś wytknąć i oceniać różne imprezy na podstawie tego co znajdzie w sieci itp ... ale przypomnę:

Organizatorami tegorocznego Strońska byli:

Dowódca 15. Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia
Starosta Zduńskowolski
Prezydent Miasta Sieradza
Burmistrz Mszczonowa
Wójt Gminy Zapolice
Stowarzyszenie Przyjaciół 15. SBWD
i my, czyli Stowarzyszenie Historyczne Strzelcy Kaniowscy"

Podział ról był różnoraki, akurat nie naszą działką było zajmowanie się Niemcami", więc proszę nie wyzywajcie mnie tu od miłośników folkloru, wieśniaków i nie piszcie swych wypowiedzi w sposób jednakowo krytykujący wszystkich uczestników. Ze swej strony zaprosiliśmy następujące grupy odtwarzające: LOW, 2MPS, 4ppLeg Kielce, Wrzesień 1939 i Iłżę (która niestety nie dotarła). To ludzie od lat nam znani, z którymi współpraca to czysta przyjemność. W 100% profesjonalni, karni i zupełnie zaufani. Za te grupy odpowiadaliśmy,za ich zakwaterowanie, ugoszczenie, wyżywienie itp ... a także za to w jakis sposób odegrają swoją rolę. Do tego kilka innych spraw jak scenariusz, pomoc w opracowaniu przygotowania terenu itp ...

Wiele innych rzeczy robiły inne osoby związane z samorządem, WP i tak dalej. To była spora rekonstrukcja z dużą widownią, jej czwarta już odsłona od 2005 roku. Każda kolejna odsłona jest większa, przez co oczywiście naturalnie zwiększa się liczba osób zaangażowanych w koordynację całości. W efekcie zdarzają się też ludzie zupełnie świeżi w temacie i niedoświadczeni, popełniający naganne błędy, jak np. w temacie zapraszania przypadkowych grup (co miało miejsce), czy bordello mundurowy wśród Niemców" ...

Ja naprawdę nie odpowiadam, ani nikt z moich Kaniowskich" kolegów za wszystko co związane z tą imprezą. Nie ma takiej osoby. Równie dobrze, ktoś może się zacząć pieklić że nie było na polu automatów z pepsi, albo bezprzewodowego netu ... listości ;) Jeżeli ktoś chcę mi nawrzucać, czy wytknąć jakieś błędy, to zapraszam do tematów w których ja, czy ktokolwiek od nas jest w stanie podjąć dyskusję :) Pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku mogę za kolege odpowiedzieć , że faktycznie mu się śpieszyło i z pośpiechu chlebak założył odwrotnie ( a raczej zaczepy przyszył odwrotnie przed samą inscenizacją ). Ale w tej chwili wszystko jest już poprawione. Niestety błąd wyłapaliśmy już po wszystkim.

Pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojsku jak to w wojsku jakiś pijany krawiec przyczepił odwrotnie haki z pospiechu w czasie mobilizacji. To są warunki Bojowe nie wierze że w czasie walki wszyscy byli odwaleni na glanc i wyglądali jak manekiny ,To jest wojna. widziałem fajny reportaż o (co prawda współczesnym konflikcie w Iraku )i tam żołnierz powiedział nie ważne gdzie nosisz naboje możesz je nosić w majtkach masz być porostu skuteczny i nie dać się zabić . wiec na taki uszczerbek jak źle przyszyte haki można przymknąć oko , na rekonstrukcjach zdarzają się dużo większe ekscesy i od tego powinniśmy zacząć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sporo zdjęc z epoki pokazujacych żolnierzy (roznych armibiorących udział w wojnie) gdzie widac nieregulaminowo zalożone oporzadzenie jak kulki lataja nikt się nie martwi takimi drobiazgami (w tym wypadku jest to smaczek rekonstrukcyjny -chociaz niezamierzony) gorzej jak cała druzyna ma żle załozone oporządzenie !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tak nie było. Żołnierze w czasie walki się różnili . nie wiem jak wy ale jakbym był na polu walki kule latały nad głowami , kawałki ciała mojego kupla spływały mi po bluzie to z całym szacunkiem ale miał bym gdzieś czy mam dobrze założony pasek , puszkę od maski czy chlebak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daleko mi do polemiki z Wami, ale pozwólcie, że wyrażę swoje zdanie.
Uważam, że idea rekonstrukcji polega na tym aby w miarę dokładnie pokazać widzowi tamten, miniony czas.
Tak aby sylwetki które ktoś widział na jakiś rycinach, czy zdjęciach, nagle ożyły. Dlatego tak ważne, przynajmniej dla mnie jest wierne odwzorowanie.
Nie kieruję się faktem, że na froncie różnie było. Moim zdaniem nie o to chodzi.Nigdy odwzorujemy z detalami szczegółów jakiejś historycznej bitwy, bo się po prostu nie da. Możemy pokazać widzowi jakąś w miarę dokładną wersję wydarzeń.Tak żeby miał pojęcie jak, czym się walczyło i w jakich warunkach.Dlatego przy odwzorowaniu sylwetki żołnierza dowolnego okresu tak ważne są poprawne szczegóły wyposażenia, jak również ich właściwe założenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie według mnie powinniśmy pokazać Realia wojny. Brakuje mi na reko brudnych mundurów , imitacji ran . Czasem wygląda to dość dziwnie gdy Armia czerwona w 45 roku wygląda jakby prosto wyszła z kąpieli a mundurki co niektórzy mają wyprasowane . Dalego młodzi widzowie uważają że wojna jest fajna , grają w gry które też idiotycznie pokazują realia , a później idą na reko i co ?? mają to samo wyprasowane mundurki i nieśmiertelnych zawodników .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O przepraszam ale z szanownym panem pozwolę się nie zgodzić. W odtwarzaniu wojsk po 1939 to grupy rekonstrukcyjne ogólnie się starają wiarygodnie wypaść. Dowodem tego była np. niedawna bardzo udana rekonstrukcja walk pod Sanokiem z 1944, gdzie grupy robiące za WH,SS i Rosjan z Polski i Słowacji z Polski i ze Słowacji przed inscenizacją dosłownie topiły się w błocie żeby wyglądąć wiarygodnie w stosunku do pogody:). Swoją drogą smutne że ta spora inscenizacja przeszła bez echa jak jakieś co poniektóre rekonstrukcje września 1939 robionie na jakichś lokalnych wygwizdówkach:(.

Oczywiście są wyjatki od reguły jak np. częsty przypadek u grup powstańczych gdzie zdobyczne panterki SS wyglądają bardzo często jak święte relikwie, a nie coś co zużywa się w intensywnych walkach:P. No ale to tylko przykład wyjątku od reguły:).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie