Skocz do zawartości

GAZ 69 M zdjęcia, opisy itp


zabi

Rekomendowane odpowiedzi

Do ucha to wiem jak mocować ale mi chodzi bardziej o mocowanie wzdłuż tylnego błotnika. Jest tam taka rynienka wypełniona jakimś drewnem w środku, która zachodzi aż na tył i z tym wynalazkiem mam właśnie problem. Na zdjęciu zaznaczyłem strzałkami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 1 year later...
Witam serdecznie.Czy w gazikach występujących w Wojsku Polskim były montowane silniki s21 żuk??
Chodzi Mi w szczegulnosci o taką rzecz gdy orginalny m20 został zajechany" a jako zamiennik warsztaty remontowe wstawiały silniki żukowskie jakie miały na stanie magazynowym.
Informacje taka dostałem od osoby która twierdzi ze miała na stanie gazika w armii z takim silnikiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug moich informacji zadne zaklady remontowe tego nie robily- byl zapas silnikow M20, ale juz indywidualnych przerobek bylo duzo, moze ze i w wojsku - zamontowanie s 21 wiaze sie z wykrojeniem w plycie ogniowej wneki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
  • 4 months later...
Przede wszystkim poprawnie nazywajmy to o czym mówimy...
Nie Gaz 69 ,a Uaz 69... no chyba że ktos z was może sie pochwalić sztuką produkowaną w zakładach w Gorkim do 1955r."

Otóż, nie UAZ-69, a GAZ-69. Z rosyjskiej literatury wynika, że po prostu UAZ produkował nadal samochód o nazwie GAZ-69", a nazwa UAZ-69 to hiperpoprawny wymysł, częściowo zaadaptowany w polskiej literaturze (np. Encyklopedia Techniki Wojskowej), ale praktycznie nie używany w Rosji. Podobny przypadek był m.in. z Moskwiczem-412 produkowanym przez IŻ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, miały - ale był to GAZ-69 produkcji UAZ ;)

Taki link po-russki https://books.google.pl/books?id=HcJnAAAAQBAJ&pg=PT384&lpg=PT384&dq=%22+%D0%A3%D0%90%D0%97-69%22&source=bl&ots=_yCv7pR_p9&sig=h3tT-WFSG0LAH14s3RrQ2pvguos&hl=pl&sa=X&ved=0ahUKEwjrybu5yP7LAhXRZpoKHRqOBYs4ChDoAQhSMAc#v=onepage&q=%22%20%D0%A3%D0%90%D0%97-69%22&f=false
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie