Skocz do zawartości

Poszukiwania Sztandaru- po spotkaniu :)


pawel888

Rekomendowane odpowiedzi

He,he na tym filmiku jeden z kolegów świetnie zademonstrował jak nie należy prowadzić sondy ;)
(chodzi o kolegę który wkłada znalezioną podkowę do plecaka).
Sondę należy prowadzić prostopadle do ziemi ,a nie machać nią po łuku" względem podłoża.
Przy takim prowadzeniu poszukiwań dobry zasięg jest tylko na środku gdy sonda jest najbliżej ziemi :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 187
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
jednak coś się dzieje dalej, czyli warto szukać...
a pro po zdjęcia,mogli byście podrzucić parę fotek z tego naszego zlotu potencjalnych przestępców" :)
kluch2-szukajcie a znajdziecie itd., chętnie bym się przyłączył do dalszych poszukiwań,ale chwilowo brak czasu ;)a i z wczorajszego wypadu nici bo lało!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naszła mnie taka myśl: 50 gości jedzie, dla idei, przez pół Polski żeby szukać sztandaru!!! Środowisko konserwatorsko-archeologiczne to beton!!! Polska traci bezpowrotnie dobra narodowe. Z każdym rokiem stan takich depozytów w ziemi bardzo się pogarsza i jeszcze parę lat i nie będzie czego szukać.
P.S. spid3r prześlij mi maila to wyślę Ci zdjątka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!
W poprzednim pście trochę się źle wyraziłem, więc prostuję.
W najbliższą sobotę wraz z prezesem towarzystwa jedziemy na sprawdzenie do pierwszego który się zgłosił, człowieka w podeszłym wieku aż za Tarnów.
Takie sprawdzenia będziemy czynić kolejno.
Po zebraniu kompletu informacji, wystąpimy o zezwolenie i zrobimy mini poszukiwania (potrwa to do około miesiąca).
O wszystkim kolegów poinformuję.
Pozdrawiam!
Jurek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budujące jest to, że tylu ludzi z całej Polski jedzie szukać depozytu wrześniowego. Nie jestem w stanie zrozumieć czemu nikt tego nie chce wykorzystać i konserwatorzy mają gdzieś takie inicjatywy? Takie depozyty są ukrywane a szybko" i ich stan w ziemi, z roku na rok katastrofalnie się pogarsza!
P.S. spid3r daj mi swojego maila to wyślę Ci zdjęcia :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że takich inicjatyw będzie coraz więcej , nie jest to takie trudne do ogarnięcia, jak się nam wcześniej wydawało , przykładem niech będzie Lelów .Spotkania np.Gorlice czy Świnoujście są może i fajne, lecz nie ma tam tego co lubimy najbardziej , łażenia z wykrywką aż nogi wejdą w dupę i to jak najbardziej legalnie ,bez oglądania się nerwowo za siebie .Pozdro...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już te fotki z imprezy tylko nie potrafię ich wkleić...
Jeśli któryś z kolegów jest chętny do pomocy to podesłał bym je na email. W sobotę Tata z prezesem LTKH jadą do gościa który ma podobno info o miejscu ukrycia sztandaru. Jeśli on nie ściemniał to jesteśmy na dobrym tropie. Dam znać co i jak.
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie