Skocz do zawartości

Wszystko o Hs-3-Smętek"


pawel888

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 196
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak najbardziej tak powinno być. Oszczędziło by to ciągłych pytań.

Do swojej instrukcji zapomniałem dodać że przy moich ustawieniach czyli na statyku powinno się przemiatać powoli, zwiększa się zasięg i dokładność.

Kolejne braki będę na bieżąco uzupełniał.
<pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Witam.Posiadam takowy sprzęt i mam pytanie odnośnie modelu ponieważ hs3 posiada przełącznik A/M a w moim go nie ma więc jest to hs2 ????.Poproszę o opinię znających się na rzeczy.Czy ktoś z użytkowników mógłby opisać pokrótce najodpowiedniejsze ustawienia do skutecznego posługiwania się nim.Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Witam. Podczas wypadu na grzybki trafiłem na obiecującą miejscówkę w lesie. Powróciłem tam po tygodniu z moim Smętkiem. Niestety sprzęt dosłownie oszalał. Wszelkie próby uruchomienia i dostrojenia na wszelakich ustawieniach i trybach zawiodły. Już przy odpaleniu standardowy sygnał czasem brzmiał jakby inaczej. Po zresetowaniu HS wył niczym wilkołak, jakbym siedział z nim w czołgu :) Sądziłem że to awaria. Po powrocie i przeglądzie ( bez najmniejszej ingerencji- wszystko było ok) przetestowałem go w zupełnie innym terenie - pracował bezproblemowo. Wróciłem wiec w kolejnym tygodniu na w/w miejscówkę i znów to samo choroba wściekłych detektorów" !!! Po przestudiowaniu wszystkich chyba postów na forum w temacie Smętka doszedłem do wniosku, że winę za ten stan ponosi wieża przekaźnikowa (ooogromna )oddalona o jakieś 2-2,5 km w lini prostej od miejsca poszukiwań. Ciekaw jestem czy ktoś miał tego typu doświadczenia i czy można wyeliminować lub choćby zminimalizować wpływ emisji wieży na sprzęt poszukiwawczy. Teren wspaniały, niestety bez wykrywki to praca dla Tytana,a żal odpuścić! Patrząc realistycznie czarno to widzę. Proszę zatem podzielcie się swoim doświadczeniem i wiedzą w tym temacie co mam nadzieję rozwieje moje wątpliwości i chyba niestety także nadzieje :)

Pozdrawiam serdecznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 months later...
Czołem. To chyba nie do końca tak, że tylko na ". Ten przełącznik służy do eliminacji wpływu gruntu. W regionie w którym gmeram dosyć szybko zmieniają się jego właściwości. Z jednej strony drogi jest las, torf i glina a z drugiej żwir i niestety muszę pokręcić bo smętek staje się czuły na wszelką zmianę wysokości prowadzenia sondy (25) a to ciut przeszkadza. Pokrętłem operuję w przedziale -2,5 do +0,5 (ustawiam na tzw. pompkę - jak pan inżynier w instrukcji napisał i jak coś przestaje pasić, koryguję). Dodam, że chodzę w manualu".

Ale to tylko takie moje spostrzeżenie. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie