Jump to content
pawel888

Wszystko o Hs-3-Smętek"

Recommended Posts

Jak najbardziej tak powinno być. Oszczędziło by to ciągłych pytań.

Do swojej instrukcji zapomniałem dodać że przy moich ustawieniach czyli na statyku powinno się przemiatać powoli, zwiększa się zasięg i dokładność.

Kolejne braki będę na bieżąco uzupełniał.
<pozdro

Share this post


Link to post
Share on other sites
Muchomor to przesiadaj bedzie wiecej dla mnie twoj znajomy musi byc niski :D Smetek jest dobry ale bez przesady pozdro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam.Posiadam takowy sprzęt i mam pytanie odnośnie modelu ponieważ hs3 posiada przełącznik A/M a w moim go nie ma więc jest to hs2 ????.Poproszę o opinię znających się na rzeczy.Czy ktoś z użytkowników mógłby opisać pokrótce najodpowiedniejsze ustawienia do skutecznego posługiwania się nim.Z góry dzięki.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam. Podczas wypadu na grzybki trafiłem na obiecującą miejscówkę w lesie. Powróciłem tam po tygodniu z moim Smętkiem. Niestety sprzęt dosłownie oszalał. Wszelkie próby uruchomienia i dostrojenia na wszelakich ustawieniach i trybach zawiodły. Już przy odpaleniu standardowy sygnał czasem brzmiał jakby inaczej. Po zresetowaniu HS wył niczym wilkołak, jakbym siedział z nim w czołgu :) Sądziłem że to awaria. Po powrocie i przeglądzie ( bez najmniejszej ingerencji- wszystko było ok) przetestowałem go w zupełnie innym terenie - pracował bezproblemowo. Wróciłem wiec w kolejnym tygodniu na w/w miejscówkę i znów to samo choroba wściekłych detektorów" !!! Po przestudiowaniu wszystkich chyba postów na forum w temacie Smętka doszedłem do wniosku, że winę za ten stan ponosi wieża przekaźnikowa (ooogromna )oddalona o jakieś 2-2,5 km w lini prostej od miejsca poszukiwań. Ciekaw jestem czy ktoś miał tego typu doświadczenia i czy można wyeliminować lub choćby zminimalizować wpływ emisji wieży na sprzęt poszukiwawczy. Teren wspaniały, niestety bez wykrywki to praca dla Tytana,a żal odpuścić! Patrząc realistycznie czarno to widzę. Proszę zatem podzielcie się swoim doświadczeniem i wiedzą w tym temacie co mam nadzieję rozwieje moje wątpliwości i chyba niestety także nadzieje :)

Pozdrawiam serdecznie

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja odebrałem wczoraj HS-3. Pan Henryk tłumaczył mi jak się go używa, a później ucięliśmy sobie pogawędke o kopaniu.
Czekałem na sprzęt ok 2 tygodni ( nie miał wydrukowanych płytek)
Najwiekszym problemem był dojaz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

witaj oskar ja za swojego HS-3 z cewką 30cm. na początku pażdziernika dałem 867zł. z przesyłką. czekałem na niego z miesiąc pan henryk miał jakieś kłopoty z częściami.

Share this post


Link to post
Share on other sites
plaster180 dzięki bardzo za informację. Przymierzam się do niego ponieważ mam F5 ale mam wrażenie że jest troszkę za płytki a głębokość Smętka była by satysfakcjonująca dla mnie:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A mógłby ktoś opisać prace w trybie 'ground balance' bo nie bardzo wiem o co chodzi z ustawieniem tego pokrętła (kiedy na plus a kiedy minus)

Share this post


Link to post
Share on other sites
pawel888 poważnie piszesz? Czy to najlepsze ustawienie HS-a, czy najlepsze ustawienie dla początkującego użytkownika HS-a?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czołem. To chyba nie do końca tak, że tylko na ". Ten przełącznik służy do eliminacji wpływu gruntu. W regionie w którym gmeram dosyć szybko zmieniają się jego właściwości. Z jednej strony drogi jest las, torf i glina a z drugiej żwir i niestety muszę pokręcić bo smętek staje się czuły na wszelką zmianę wysokości prowadzenia sondy (25) a to ciut przeszkadza. Pokrętłem operuję w przedziale -2,5 do +0,5 (ustawiam na tzw. pompkę - jak pan inżynier w instrukcji napisał i jak coś przestaje pasić, koryguję). Dodam, że chodzę w manualu".

Ale to tylko takie moje spostrzeżenie. Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.
×
×
  • Create New...

Important Information