Skocz do zawartości

Wszystko o Hs-3-Smętek"


pawel888

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytajcie sobie instrukcję ze zrozumieniem.

Jeżeli włącza się tryb GB to nie działa pokrętło DISC a jeżeli włącza się tryb DISC to nie działa pokrętło GB.
Prawda że proste ??

Po co więc szukając w trybie DISC ustawiać na jakieś wymyślone (najlepsze) wartości pokrętło GB ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 196
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Żal mi Cię kolego, na prawdę... Właśnie swoimi wypocinami przerwałeś dyskusje o ustawieniach w trybie Ground Balance (GB). Poproś moda o usunięcie swojej wypowiedzi i już lepiej nic nie pisz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Defekt
Polecam zadzwonić do producenta i jemu to powiedzieć bo to cytat z jego instrukcji.

Cytuję Dalsze postępowania zależy jednak od tego, jak chcemy prowadzić poszukiwania, to znaczy, jaki tryb pracy wybraliśmy. Jeżeli wybraliśmy tryb GND/BAL, to przystępujemy do wyeliminowania wpływu gruntu.][ Jeżeli chcemy prowadzić poszukiwania w trybie DISC, to postępowanie jest odmienne. Przełącznik trybu ustawiamy w prawym położeniu - działa wtedy potencjometr DISCRIMINATE. "

Rozumiem że jesteś specjalistą mądrzejszym od producenta...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Określiłbym Cię idiotą, ale ze względu na mój forumowy staż mógłbym nie uzyskać zrozumienia u moderatorów i skończyłoby się to ostrzeżeniem lub kartką. Te kilka świeżych wiadomości odnosiło się właśnie do pracy w trybie ground balance i pytania/wyjaśnień jakie ustawienie przełącznika GB jest najlepsze właśnie w tym trybie. Przeczytaj...zrozum...skomentuj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja idiotą określiłbym tego kto nie umie czytać instrukcji w której jest wszystko co potrzebne jest akurat napisane (bywają różne instrukcje) lub/i zadaje idiotyczne pytania.

Jak można komuś polecać jakieś (konkretne) ustawienie pokrętła zależnego od zmian mineralizacji gruntu w danym miejscu??

Najlepsze ustawienia pokrętła GB .... Litości...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

damiani, tak jesteś mądrzejszy. Przepraszam Cię, bardzo się pomyliłem.
PS:Czytanie ze zrozumieniem jest bardzo przydatną umiejętnością, nie zależnie od tego czy jesteś przed maturą czy już po.
PS.2:Kurde zapytałem użytkownika pawel888" skąd wzięła się jego rada dla rafal_etz , bo wiem, że pawel888 z HS-em ma sporo do czynienia i może ustawienie GB na 0 jest w praktyce najlepsze? Zapytałem czy tak jest, proszę nie wyszukiwać się w moich wiadomościach Bóg wie czego tylko czytać to co jest napisane.
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damiani ma rację. Nie ma jednego stałego ustawienia dla tego pokrętła i będzie ono zależne od indywidualnych właściwości gruntu. Niestety trzeba pokęcić". Może wymagać to ciut cierpliwości ale nawet taki choleryk jak ja daje sobie radę :)

Apeluję tylko o danie sobie na luz zanim obrzucimy się błotem, bo później będzie się ciężko otrzepać.

Pozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Jagiellończyk
Dzięki za wsparcie bo właśnie to jest sedno sprawy.
Chodzi mi o to żeby pomagać a nie wymądrzać się ale jeżeli ktoś wie lepiej to już nie dyskutuję ( po co pytać jak się wie lepiej ?? ).
Z całym szacunkiem dla wiedzy kolegów ale producent/konstruktor posiada wiedzę i doświadczenie wiekowe i dla to on może być wyrocznią.Sam w końcu swojego sprzętu używa z tego co się orientuję.

Warto jedynie dodać że tą nastawę należy dość często sprawdzać i korygować w miarę potrzeb oraz że tryb GB nadaje się raczej na czyste" tereny (lub istnieje podejrzenie że coś zalega głębiej) bo inaczej można dostać nerwicy ;-)
Przy prawidłowo ustawionym GB mamy max zasięg (również takowy zasięg jest w trybie DISC przy nastawie dyskryminacji na 0 ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

damiani zwróć uwagę, że to Ty wtrąciłeś się w rozmowę ze swoimi z założenia kąśliwymi uwagami. Starając się zrobić ze mnie gamonia: pytałem o ustawienie pokrętła Ground Balance w trybie o tej samej nazwie i twoja rada, że w tym trybie pokrętło Disc nie działa i jak mogę tego nie wiedzieć.Przecież w instrukcji o tym jasno napisano...hmm.
PS:Mała ilość cyferek koło nick-u nie świadczy o tym, że mam 15 lat i kręcone włosy". Czy jesteś przekonany, że zasięg na dobrze ustawionym GB równa się temu przy DISC na 0, bo pierwszy raz spotkałem się z taką teorią?

Może kolega pawel888 odpowie dlaczego poleca ustawienie GB na 0?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Defekt
Z tym trybem DISC dałem plamę przyznaję ale nie było moim zamierzeniem udowadniać nikomu że jest iemądry". Przepraszam - zaćmiło mnie to ustawienie GB na 0.

Kolego rafal_etz
Po włączeniu ten wyjący odgłos początkowy zmieni barwę na bardziej buczącą/pierdzącą :-)
Nie da się tego opisać - to trzeba usłyszeć. Odlicz sobie godziny w terenie o których mówi producent - bodajże 60h na słuchawkach (nie pamiętam) i wtedy zacznij nosić zapas.
Przed wyjazdem również w domu sprawdzaj czy po włączeniu głos mu nie zachrypł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chciałem zmienić w Smętku przełączniki, mam starego typu w tym jeden uszkodzony i wymieniony na jakiś zwykły.
Z tego co się orientuję są to przełączniki hebelkowe.

Mam ogromną prośbę czy ktoś z użytkowników mógłby mi podać linka do jakiegoś sklepu gdzie je kupie, lub napisać dokładny symbol tych przełączników. Zależy mi na tym bo piszecie że te nowe się już nie psują. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdro :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mikey44
Myślę że telefon do producenta rozwieje wątpliwości.
Powiesz że sprzęt po gwarancji i wysyłać ci się nie opłaci a Pan Henryk powie ci co to za przełączniki albo wyśle za drobną opłatą właściwe.
Warto spróbować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Zakupiłem wykrywacz lipny no ale na początek coś musi być. Nie mam za dużo kasy, to wiecie. Kupiłem wykrywacz CS130 wiem, że jest lipny, bublowaty .. :/ No, ale co zrobić. Chłopaki widzę, że się trochę znacie mam sprawę pomoże mi ktoś go dobrze ustawić, bo go dopiero dziś zakupiłem :). Nie wiem jak go ustawić ... Chciałbym go tak ustawić, żeby można było znaleźć jakiś Mauser, mp40 :D, albo odznaki no wiecie o co kaman :D Help!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie