Skocz do zawartości
  • 0

srebrne punce


ad

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !
Nie znam nikogo z zabierajacych glos w tej dyskusji , ale takiego pustoslowia , braku wiedzy , checi zdyskredytowania rozmowcy za wszelka cene ze strony TRAPER6 mimo ewidentnej racji po stronie kol. Czolg_7TP ,prob ponizenia ,wyszydzania etc . nie spotkalem dawno !!! >>Oooo.... to kolega nawet książkę o srebrach posiada.<< - czyz nie jest zenujace ,ponizej pasa ?
Na watek ten wpadlem" zupelnie przypadkiem i powiem szczerze ,ze przysporzyl mi niezlej rozrywki , a po podeslaniu przyjacielowi , ktory to jest znanym w Polsce kolekcjnerem oraz wspolautorem wielu wystaw i publikacji ...posmialismy sie obaj ... a i zapewne dotrze do jeszcze kilku kolejnych , prawdziwych kolekcjonerow wywolujac salwy smiechu .
Nigdy bym sobie nie pozwolil na post w tym stylu do osoby kulturalnej i kolerzenskiej ( taka wlasnie winna byc atmosfera na forum ), ale przy tak zmasowanym ataku i probie slowniego unicestwienia osoby majacej racje , a w dodatku sprawiajajcej wrazenie milej i gotowej do sluzenia innym swa wiedza ... nie moglem sie powstrzymac .
Nie ma sensu powtarzac , uzasadniac i tlumaczyc n/t wezyka probierczego ,bo osoby na prawde zainteresowane poszukaja ...doczytaja - jesli do tej pory maja jakiekolwiek watpliwosci .
>>Reansumując. Przedstawiona łyżeczka do Id. Jest wyrobem posrebrzanym, lub platerowanym, z początku XX w<< ---nawet szkoda komentowac takiego dyletanctwa i ignorancji wobec tak oczywistych cech jaki ten wyrob posiada i w zwiazku z czym oczywistym jest , ze kolega czolg_7TP podal w pelni wlasciwy czas jej powstania ! nie zagebiajac sie w wielki wywod n/t malej lyzeczki a tylko o tak charakterystycznym elemencie wspominajc jak dekoracyjny akcent nawiazujacy do szczurzego ogona" ... itp. , itd.
... o nieumiejetnosci odczytywania sygnatur ( ich klasyfikacji i co za tym idzie iformacji jakich mozemy z nich uzyskac ) nie wspominajac .
te slynne punce / sygnatury / cechy i jakiejkolwiek terminologii i nazw bysmy tu nie uzywali byly tak samo powszechnie nabijane na czerpaku , jak na trzonku - wcalej Europie jak dluga i szeroka i nie tylko ( zwanego jak widac przez niektorych rekojescia !!!! - jest to zapewne efekt ogladania obrazkow z pominieciem slowa pisanego ) .

>> Nie wiem w jakim celu pokazujesz swoje przedmioty z kolekcji które nie mają nic wspólnego z Id. łyżeczki.
Chcesz się pochwalić, zaimponować ? Swego czasu był tu taki wątek o srebrach w naszych kolekcjach. Może ktoś go będzie pamiętał i wrzuci. Tam będziesz mógł dać upust i się nawychwalać.<< - jakos jako postronny czytelnik tego tak nie odebralem , raczej jako przyklad poparcia swej tezy.
za to dalej ... wrodzona skromnosc nijak sie majaca do kontekstu .
>>Od kilkunastu lat mam w kolekcji Berlin (1480 gram) i nie widzę powodu do chwalenia się.<< - kto wie moze nawet wyrwana od leszcza , ktoremu sie wmowilo , ze to badziew ??

>> Każda litera alfabetu i napisana różnymi krojami pisma odpowiadała dokładnemu rokowi produkcji. Tak było na srebrach angielskich, holenderskich i srebrach niemieckich z przed 1888 r. U mnie jest to literka A.<<
- na angielski i niderlandzkich owszem , na niemieckich NIGDY !!!!!
>> Dla mnie temat takiej mało wartościowej łyżeczki jest tematem banalnym nad którym nie mam zamiaru rozdzierać na sobie szat.<< - coz, nie sposob obalic prawdy , faktow , to trzeba wyjsc tylnymi drzwiami .
a dalej to juz tylko zalosne zawodzenie samozwanczego guru ...
>> Mam to gdzieś i nie mam zamiaru walczyć z forumowymi wiatrakami" bo sprowadzą mnie do swojego poziomu i pokonają swoją bronią.
I jeszcze jedno. NIE ŻYCZĘ SOBIE aby jakiś typek który się wziął na Forum nie wiadomo skąd, publicznie obrzucał mnie inwektywami w stylu ignorant. Za mało zjadłeś soli i za mało wypiłeś czar goryczy na tym Forum, żeby w ten sposób się do mnie publicznie zwracać. Masz coś" do mnie, to pisz na priw.<<
jakiez to przykre , ze po zjedzeniu wagonu soli ,wypiciu czar ( chyba cystern )goryczy ..( i wciaz tych samych brakow wiedzy ) jakis typek nie wiadomo skad " probuje potrzasnac nieskazitelnym wizerunkiem samozwanczego guru , tym dotkliwsze , ze z takim mozolem tworzonego ( bylo nie bylo tysiace postow na koncie ) ....
pamietaj kol. czolg_7TP , guru moze , a Ty ...ew.na priv., bo zawsze mozna powiedziec spadaj dziadu !" no i pospolstwo sie nie dowie , ze wszechmogacy guru to zwykly szarlatan ...
pozdrawiam serdecznie

ps. postanowilem skopiowac caly ten watek , bo z wszech miar wart jest zachowania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli dobrze widzę, to w górnej części zdjęcia, są sygnatury MHЦ - to nie srebro, tylko stop miedzi, niklu i cynku, typowe dla wyrobów dawnego ZSRR, np. :

http://www.odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=675210#1109127

lub :

http://www.google.com/search?um=1&hl=pl&rls=com.microsoft%3A*%3AIE-SearchBox&tbm=isch&sa=1&q=MH%D0%A6&oq=MH%D0%A6&aq=f&aqi=&aql=undefined&gs_sm=e&gs_upl=22770l39053l0l56l13l0l0l0l8l221l1076l10.1.1l13

-pozdro-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawahałem się nad carską Rosją, ale nie, sprawdziłem.
Na pierwszej fotce widać że przedmiot ten badał inny jubiler. Pobrał próbkę do analizy zygzak".
Obstawiam że to zostało wyprodukowane poza Europą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie.
Wątek nie służy za poligon słowny tylko do identyfikacji punc.
8total4 - łyżka została sfotografowana zaraz po przyjeździe z eskapady i została tylko przetarta o spodnie w terenie. Widoczne przetarcia" to tylko niedomyty osad. Z rys, które powstały na skutek uderzenia szpadlem widnieje jednolity odcień metalu.
Przeglądając internet dopatrzyłem się podobieństwa z puncami estońskimi z lat 1922 - 1939
http://www.silvercollection.it/latviansilversmiths.html - ale to pewnie zły trop.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie