Skocz do zawartości
  • 0

Co to za buty?


grechu

Pytanie

22 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Ano chyba jednak w moim przypadku łaską.lewackie przekonania , czerwony rodowód i to wszystko w moim młodym wieku?Połączmy to ze słuzbą w przyzakładówce oraz nawiązywanie nickiem do pewnej sekty....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, wszyscy takie nosili, w całej armii, od sierżantów wzwyż. Wojska lądowe kolor brązowy; lotnictwo, OPL i MarWoj czarne. Chyba tylko w wojskach inżynieryjnych do munduru polowego również szeregowi nosili saperki" zamiast opinaczy, ale nie było to ścisłą regułą. Do końca lat 70-ych były wykonane z pożądnej skóry, ze skórzaną wysciółką wewnątrz, podeszwy były gumowe lub wcześniej nawet skórzane. W latach 80-ych robiono już wersje oszczędnościowe" - nieco krótsza cholewka, sztuczna skóra i podeszwa bardziej plastikowa niż gumowa; szybko sie deformowały i kadra wyglądała w tych pokrzywionych kozakach" jak pokraki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego od sierżantów wzwyż?A plutonowy latał boso?
Ja choć byłem żołnierzem służby zasadniczej też takie miałem do morki.I nie tylko ja ale cała kompania.I były wykonane naprawdę porządnie.I wygodne.I się nie deformowały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może, ja już służyłem w tych czarnych wiązanych (tzw. desantach"), cała kadra nosiła już wówczas opinacze do munduru polowego, saperki" wycofano na początku lat 90-ych. Moi znajomi byli lub jeszcze służący żołnierze zawodowi narzekali na jakość wykonania umcajsów" z ostatnich lat ich donaszania. Jeżeli komuś udało się wygrzebać z magazynu jakieś starsze egzemplarze, to miał szczęście i wygodne, solidne buty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie