Skocz do zawartości
  • 0

mundur niemiecki


lysy452

Pytanie

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

(...) jaki strych takie skarby posiada."? Strych opery! ;)
A tak serio - kołnierz nie pasuje do dobrej jakości oficerskiej kurtki WH, SS.
Niemieckie kurtki oficerskie z okresu 1939-1945 (nie piszę o polowych, typowo żołnierskich bluzach) miały kołnierz barwy ciemniejszej, niż reszta munduru. Nie spotkałem się z wyjątkiem w tym zakresie.
Żaden z przestawionych stempli (sygnatur) nie jest nawet zbliżony stylem do II-go wojennych niemieckich.
Ogólnie, tak jak twierdzą pozostali - cepeliada i najprawdopodobniej to bluza NVA - DDR z naszywkami stylizowanymi na III Rzeszę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wg mnie to kopia. Z tej aukcji ebay- spodziewasz się że orgo mundur będzie kosztował 100 $?
Wg mnie są to kopie. A wnioskuję to po wielu rzeczach, nie tylko po kroju szyciu, ale pozostałościach po naszywkach itp itd. Braki niektórych elementów itd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz to tylko zdjęcia. ja także nie podważam Twoich wypowiedzi ani aukcji e-bay. Jeżeli chodzi o kurtkę policji to ta twoja wygląda dużo lepiej niż tamta M36. Kolory kurtek policji były inne niż regularnej armii, zdarzało się że armijne kurtki były używane w policji i dlatego istnieja zdjęcia dokumentujące ich użycie przez policję. Tak jak piszę kurtka policji w miarę wygląda tylko kolor mi nie pasuje. możesz także popatrzeć na zdjęcia orgo kurtek wpisując w google schutzpolizei uniform, napewno trochę pomoże.
Natomiast ta M36 to wg mnie jest kasza.
Choć wiesz co? Jest taka mnogość rozwiązań szczególnie w ss i policji że tam wszystko może się zdarzyć. Konwersje kurtek na niespotykaną skalę. Jak to mawiał mój bliski kolega, nie widział u nich tylko pióropusza indiańskiego.
Masz pewność że jest to ze strychu czy coś, coś co się można zaczepić że jest wysoce prawdopodobne że są to oryginały?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te szczątkowe podszewki już rodzą podejrzenia, zupełnie to inaczej wygląda w oryginalnych kurtkach. Jakie mam wątpliwości:
M36- Co ciekawe wszyswane naramieniki istniały np w policji ale np naramienniki były z jedej strony szare z drugiej ciemnobutelkowe i są to naramienniki wczesne armijne. Kuriozalnie przedłużane rękawy... kołnierz obszyty beznadziejnie, brak dziurek na haki pasa, kieszenie wszyte inaczej niż w orgo. podpinka szczątkowa, i pozostałości po obszyciach ssmana po orle i armelbandzie To wszystko budzi mój niepokój

Co do policyjnej kurtki. Jest ładniej zrobiona, ale niepokój mój budzi kolor. Jeśli była to armijna kurtka to ktoś musiałby wydać dużo pieniędzy żeby ją przekonwertować na policyjną, zaszewki z tyłu, rękawy, kołnierz. Ilość guzików i ta szczątkowa podpinka. Formacje policyjne to nie mój temat dlatego trudno mi się wypowiedzieć na 100%
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do pochodzenia tych rzeczy to mam tylko taka informacje ze kupil to facet od srarszych ludzi w Niemczek ktorymi sie opiekuje lecz to jest informacja tylko mi przekazana od czlowieka ktorego nie znam, wiec wcale nie biore tego za pewnik.

Co do przegladania zdjec w google to obejrzalem ich setki jesli nie tysiace i wiem ze policyjne wygladaja znacznie inaczej bo maja 8 guzikow. Taka jak moja znalazlem tylko ta na ebay i ona jest wedlug mnie identyczna. Byc moze produkowane byly rowniez z 5 guzikami ale jak narazie dowodow zero..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie