Skocz do zawartości

Westerplatte cz.3.


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...
  • Odpowiedzi 419
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 weeks later...
Panowie korzystając ostatnio z tego, że obowiązki służbowe spowodowały, ze dosyć namiętnie przeglądam zasoby archiwalne CAW z zakresu Departamentu Budownictwa MSWojsk nie mogłem sobie odmówić tej przyjemności i zajrzałem do teczki pt. Westerplatte plany.
Niestety teczka jest nie opisana dokładnie, plany które się tam znajdują sa dosyć niekompletne i się w wielu przypadkach powtarzają ale myślę, że tez się może komuś przydać.
Wydaje mi się, że większość tych planów to są różne warianty, które mnie lub więcej zostały wprowadzone w życie ale to już wymaga szczegółowej kwerendy.
w teczce o sygnaturze CAW Dep. Budownictwa MSWojsk I.300.63.236

Plan ogólny z 1925 roku
Projekt budki zwrotniczego (druga połowa lat dwudziestych)
Schron dla szrapneli typ II (druga połowa lat dwudziestych)
Budynek stacyjny (druga połowa lat dwudziestych)
Projekt przebudowy domu Birkenalle5 (budynek koszarowy) pewnie stare koszary plan łaźni-pralni i piekarni (druga połowa lat dwudziestych)

Jakiś niekompletny rzut piętra z kwietnia 1939
\\litera L (weranda, pokój wymiary 12,7+5.3 jedna ściana

plan wykonawczy wodociągów na WST (druga połowa lat dwudziestych)

Projekt przebudowy domu Seestrasse ¾ (bud administracyjny)
Lewe skrzydło mieszkania oficerskie prawe skrzydło magazynu areszt itp. szef sierżant
(druga połowa lat dwudziestych)

Projekt przebudowy domu Seestrasse ¾ (bud administracyjny) – wersja przy minimalnej ilość prac
Tutaj mamy warsztaty, sale chorych kuchnie itp.

Plan kanalizacji i wodociągów (druga połowa lat dwudziestych)

Projekt Przeróbka Kurhausu (druga połowa lat dwudziestych)
Projekt główniej tablicy elektrowni

Projekt wartowni w basenie amunicyjnym
5 na ok. 7 metrów, pomieszczenie dla reflektora, ubikacja, pomieszczeni dowódcy warty oraz prycze dla wartowników ściany 54 cm
Podpis przez Sucharskiego
Plan WST bez nowych koszar. (druga połowa lat dwudziestych)

Zmieniając temat czy ktoś był by wstanie podzielić się jakimiś sugestiami jak powinna wyglądać wartowania numer I na dzień 1 września szczególnie wnętrze i w którym kierunku prowadzono ogień z wartowni?

pozdrawiam
Schrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sprawe jedynki to pewnie trzeba zajrzeć do wspmnień Gryczmana; on takie rzeczy opisywał (flisowski tego nie zamieścił); zdjęć raczej nie znajdziesz bo w warunkach pdwyższonej gotowości bojowej chyba nie było mozliwości ich robienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
TANGO - Plany z CAW można zamówić kserowanie lub skanowanie tylko trzeba dostać zgodę na badania, przyjechać do CAW, zamówić materiały oznaczyć co się chce mieć zrobione, poczekać ze dwa miesiące (niestety takie terminy) i potem za to zapłacić. To tak w optymistycznym skrócie.

Schrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Przeglądałem sobie dzisiaj te fotki i zastanowiła mnie fotografia kolegi leszek01 z dnia 2010-03-22 19:51:00 oraz jego pytanie o WMT na tabliczce, odpowiedź jest parę postów niżej na przepustce z 1927 roku
https://forum.odkrywca.pl/uploads/forum_old/photos/picsforum24/beztytuu_copy812.jpg
Wojskowe Magazyny Tranzytowe na Westerplatte, teraz ja mam pytanie, kiedy zmieniono nazwę z Magazyny na Składnica?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie