Skocz do zawartości

Stary poniemiecki dom


renisa

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawiło się kilka wpisów spróbuję się do nich odnieść.
Co do domu to sprzedać chce przede wszystkim mój mąż, choć ostatnio stwierdził, że jeżeli znajdziemy tutaj chociażby łyżeczkę to uzna to za znak, by domu jednak nie oddawać w inne ręce.
Co do zdjęć domu i podawania namiarów jestem niestety sceptycznie nastawiona, musicie mnie zrozumieć- dom jest na uboczu, najbliższego sąsiada mam 300-400 m od siebie i to jeszcze mało widocznego, chyba wiecie o co chodzi...
Co do przeniesienia wątku- napisałam to tutaj ponieważ tak, jak to wcześniej ktoś napisał dla mnie to co tutaj opisałam było odkryciem.
Kolego żmija- przecież ja nie namawiam cię do tego byś mi wierzył, ale nie podważaj więcej wiarygodności mojego wątku bo dla twojej wiadomości jestem osobą uczciwie stąpającą przez swoje życie i nie mam niestety talentu do pisania bajek - a szkoda:).
Chciałabym kupić sprzęt do wyrywania metali, tylko poradźcie na co zwrócić uwagę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 112
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Zrobiłam zdjęcia tego miejsca w piwnicy- jest ono dość niewyraźne, ale przynajmniej będziecie mieć obrazową namiastkę o tym co zobaczyliśmy.
Ta plama na zdjęciu widoczna poniżej okna od lewej strony świeci właśnie takim jakby jarzeniowym światłem na spoinach kamienia od podmurówki.
Dodam jeszcze trzy inne zdjęcia- oceniajcie sami co to może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak pomyślałam, że to grzyby- ale w pozostałej części tego nie mam a świeci tylko na spoinach- dość dziwne. Poza tym gdyby to były grzyby to po przetarciu powinny chyba przynajmniej mniej świecić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj renisa sorry ale w czym macie problem weź młotek ,przecinak i do dzieła jak nic nie będzie to mąż zaszpachluje i po sprawie.

P.S Lubię takie opowieści z krypty"

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem dla mnie w tym, że jest to jednak kamień fundamentu i nie za bardzo znamy się na sztuce budowlanej- krótko- boimy się, aby nie naruszyć konstrukcji takim kuciem.


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora tyfus 18:59 18-02-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E w taki sposób to można ciągnąć ten wątek w nieskończoność jest coś nie jest ,chciała bym ale się boję ech....
Myślę że jak usuniesz jeden kamień lub cegłę to się chata nie zawali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

renisa - jestem architektem, coś tam o domkach wiem :).
Najpierw jakimś skrobakiem sprawdź czy nie ma różnicy twardości spoin wokół tego kamienia i wokół innych, poświata, inny kolor mogą świadczyć, że spoina została wykonana w innym czasie niż reszta, innym spoiwem. Wyjęcie takie jednego kamienia niczego nie naruszy, możecie śmiało spróbować nie tyle wykuć ten kamień, co wyskrobać spoinę i wtedy delikatnie z różnych stron podważając go wydłubać".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od strony budynku podmurówka jest w ziemi.
Podajecie tutaj różne sposoby, czyli mam rozumieć, że na naszym miejscu też skłonni bylibyście sprawdzić to miejsce.
Jak mi czas pozwoli zrobię jutro jeszcze kilka zdjęć innego miejsca, które wydaje mi się delikatnie mówiąc podejrzane.Spróbuję opisać krótko- dosłownie 1-1,5 od domu znajduje się taka ziemna piwniczka. Niemka jak tutaj była twierdziła, że miała ona połączenie- przejście z domem albo piwnicą domu(raczej wydaje mi się, że mówiła o domu). Odebrałam to wtedy jako ciekawostkę- bo powiem szczerze ja tam możliwości żadnego połączenia nie widziałam.Zresztą skoro ona była mała jak stąd uciekali to mogą jej się pewne fakty mieszać. Ta piwniczka wg. niej miała służyć do przechowywania min ziemniaków. Poprzedni właściciele z niej nie korzystali, za to zrobili sobie tam wysypisko śmieci. Chcieliśmy oczywiście piwniczkę ziemną doprowadzić do stanu używalności i większość śmieci posprzątaliśmy.
Dzisiaj ją sobie obejrzałam- wewnątrz, czyli tej części pod ziemią ma 4 zamurowane okna- a właściwie to są takie miejsca na okna. Dwa duże i dwa małe. Moją uwagę przykuły te małe okienka ponieważ: w jednym zaprawa jest zupełnie inna niż w całej piwnicy-taka nierówna i poza tym bardziej przypomina beton twardy jak skała. Drugie okienko natomiast jest zamurowane białą cegłą(a cała piwnica jest z cegły czerwonej) i też zupełnie różni się to pozostałości. Zobaczę może zdjęcia to pokażą to powklejam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Także jestem budowlańcem i śmiało można wyciągnąć jedną cegłę ,żeby sprawdzić czy nic nie ma.
Nie takie cuda i dziury na budowach i podczas remontów odwalają np. hydraulicy i konstrukcja nie zostaje w jakiś znaczący sposób naruszona.
A czy warto sprawdzić???
Na pewno warto.
Różne historie słyszałem o ukrywaniu cennych lub po prostu mających dla kogoś wartość sentymentalną przedmiotów i przeważnie te historie były prawdziwe.
Dlatego dla mnie jak najbardziej warto.
Jeżeli coś będzie ukrytego to proszę pokazać zdjęcia lub chociaż napisać czy coś ciekawego było ukryte.
Historyjka była bardzo ciekawa.
Jeżeli chodzi o wykrywacz to służę pomocą jeżeli jest to na Dolnym Śląsku (okolice Świdnicy i Sobótki).
Życzę udanych łowów i
pozdrawiam KACPER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ściana z kamieni na pewno NIE JEST jedno warstwowa, tak że taki kamień można śmiało wyjąć. A jeśli spoina się wyróżnia, to śmiało można założyć, że ten kamień już był wyjmowany i wkładany ponownie. W jakimś celu ;).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady udowlańców"- jeżeli to jak twierdzicie nie wpłynie znacząco na konstrukcję to spróbuję. Ponieważ to kamień a nie cegła skłonię się tak jak radził mi ktoś powyżej najpierw od wydłubania spoiny, co potem- zobaczymy!
Kacper- dzięki za pomoc, ale ja mieszkam jakieś 400 km od Ciebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapuchy- dzięki za rady- jak dla mnie bardzo cenne. Mam do Ciebie prośbę- jutro postaram się umieścić jeszcze zdjęcia z tej ziemnej piwniczki i właśnie:
1- gdybyś mi udzielił porady, czy jak zacznę rozkuwać te okienka nic mi na głowę nie spadnie?
2- czy te moje przypuszczenia co do różnic małych okienek są wiarygodne i czy warto tam te cegły ruszać
3- czy istnieje jakakolwiek możliwość by ta piwniczka ziemna miała połączenie z domem?
To jest tylko moja prośba, jeżeli jako architekt będziesz mógł się wypowiedzieć będę wdzięczna.
Oczywiście wszystkich innych także zapraszam do dyskusji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie