Skocz do zawartości

Bitwa Wyrska 2010


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 140
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
W imieniu SRH 9ppLeg. serdecznie dziękuję organizatorom za zaproszenie nas do Wyr, gdzie byliśmy pierwszy raz.

Warto było jechać 400 kilometrów by spotkać się z kolegami z innych grup i wziąść udział w tak świetnej rekonstrukcji.


Pozdrawiam
Marek Gwoździuk
SRH 9ppLeg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurt - nie mam nic przeciwko prezentowaniu grup rekonstrukcyjnych - stwierdziłem tylko, że momentami zabawnie wyglądało obozowisko US Army z Wietnamu obok września '39. Nie mam też nic przeciw grupom z różnych epok - wręcz przeciwnie, podziwniam ich. Żałuje że tak odebrano moją wypowiedź, nie to miałem na myśli. Chodziło o to, że dziwnie wyglądali obok fachowych grup rekonstrukcyjnych ludzie w mieszankach mundurów(np. angielski i holenderski DPM o podobny wzorek")czy oporządzeń i rzeczywiście wyglądał jak cudak. Nikogo z Twojej grupy nie oskarżam o żadne plastiki - widziałem tylko kogoś z kałachem ASG niezbyt dobrej jakości o którym miałem okazje wyrobić sobie opinie dziadowskiego karabinu. Tak, odpadła mu kolba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję organizatorom.Bardzo dobra impreza.
Jedyne co mnie martwi , to fakt , że dopuszcza się do udziału w rekonstrukcji osoby , które psują wizerunek żołnierza polskiego. Dotyczy to młodzieńca z granatnikiem , który powinien coś zrobić z włosami wchodzącymi na kołnierz kurtki munduru . Najlepiej ostrzyc włosy lub włożyć mundur PWK i wtedy będzie wszystko OK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 PP wydał rozkaz pozostawienia tornistrów z kocami, aby przyspieszyć odwrót w kierunku Sanu."

A gdy dr Kurek pod Tomaszowem Lubelkim widział ten sam 73 katowicki pułk piechoty, co walczył pod Wyrami to zwracał uwagę na równo ułożone pasy tornistrów na płaszczach...

A pod Przemyślem po tygodniu morderczych marszów i po kilku walkach i dyżej całodniowej bitwieo oraz nocnym przebiciu się pod Łętownią - jak zolnierze 11 49 HPS zaczęli śpiewać w marszu, to przełożeni chcac ich uciszyć wrzęszczeli , że Cisza, bo zaraz wam jakiś dornier parę bomb do plecaków powkłada".

Temat wraca co kilka lat.

Różne były wojenne losy jednosek, ludzi i ich sprzętu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalasz o ktorym ja mowie byl fullplastic - podobnie jak osobnik noszacy go na plecach.
I nikogo kochany nie obrazilem - bo to ze ktos stroi sie jak kogut w bluze flacktarn, spodnie bdu i nosi na plecach m-16 nie oznacza ze interesuje sie wspolczesnym wojskiem to raz a dwa to byla impreza na ktorej wystepowal grupy reko - wystroj sie w cammo i wez asg (czy podobny sprzecior) i wyjdz na zakupy do marketu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz się zacznie, plastiki, Flektarny,DPM, mapety co noszą marpety i inne cuda na kiju :D
Powiedzmy sobie szczerze i otwarcie IMPREZA BYŁA MIOOOOOOODNA
a reszta to tylko dodatki chciane lub mniej chciane.
Pozdrawiam Kurt
i tak spotkamy się na Wyrach 2011 :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
A odgrzeję kotleta :D
Jeszcze parę fotek z WYR 2010
Foto by Magdalena vel moja Women :D
http://picasaweb.google.com/Magdalena.Honorata.Lesiak/BitwaWyrska2010#

Foto by Karrin, edytował Braddock
http://picasaweb.google.com/karrin.fot/BitwaWyrska2010#
Pozdrawiam Kurt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie