Skocz do zawartości

Niemieckie odznaki bojowe


R51

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 429
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
ok,szpanga została nadana niejakiemu 41 letniemu sierżantowi wermachtu,ciekawostka bo trafiona w okolicy grodkowa na stanowisku strzeleckim z kilkoma patronami do szturma,kilka metrów dalej znajdowała się ziemianka,a w niej ten sierżant!!!!,sprawę zgłosiłem do niemieckiego czerwonego krzyża wtedy do kassel,obecnie berlin,dostałem wypis z nazwiskiem i stopniem,dalej nie śledziłem sprawy jakby nie było były to lata 1992,(niemiecki rk olał sprawę)z tego co wnioskuję został trafiony na pozycji i wrzucony do schronu,ziemianki,przeszedł front,może był w polsce rosji,francjii kule dosięgły go na opolszczyżnie w marcu 1945r.posiadam list z kassel poszukam, jak go znajdę to w klepię w link,jeden mały epizod wojenny,tu chciałbym uświadomić naszym kolegom że łatwiej wykopać niż zdobyć,posiadam blaszkę tego owego sierżanta,czy oglądaliście film o stajnerze jak oficerowie walili mu honory do czapy,nie każdy na froncie został odznaczony.jest to wysokie odznaczenie,na brązową 15 ataków,srebną to dostawali nieliczni ,poprzedzoną ek 1 i 2 kl,rzadko krzyżem rycerskim,po 70 latach łatwo nam kupić na serwisach za kilka stów.widzę podobieństwo do polskiego odznaczenia bojownikom niepodlełości.może ktoś z was posiada dane dot.nadań owych szpang.???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego RADNORI mam wielkie wątpliwości co do twej odznaki,napisz z jakiego wykonana jest materiału??? na stalówkę to raczej nie wygląda,stalówki były cienkie i wybijane z matrycy ,może cynkowa,na mosiężną też nie pasuje ,proszę o konkretne namiary skąd ją posiadasz??poz,.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie mam ją za darmo wraz z innymi fantami. Sa na niej pozostałości drobnej emali, bardzo niewiele.Chwyt od szpilki wygląda na mosiężny, bicie teraz bardziej się przyjrzałem to L/13. Niewiem co jeszcze było by pomocne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie