Skocz do zawartości

Niemieckie odznaki bojowe


R51

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 429
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

No to lecimy dalej, Bandenkampfabzeichen- odzaczenie ustanowione w 1944 roku w trzech stopniach:

brązowe- za 20 dni spędzonych na walkach z partyzantami , albo udział w 30 akcjach przeciwko partyzantom
srebrne- za 50 dni spędzonych na walkach z partyzantami, albo udział w 150 akcjach przeciwko partyzantom
złote- za 75 dni spędzonych na walkach z partyzantami, albo udział w 150 akcjach przeciwko partyzantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat przypadkiem w takiej starej książce znalazłem takie zdjęcie żołnierzy jak mi się wydaje Luftwaffe ( niestety jakość zdjęcia nie jest najlepsza ) w walce z bandytami.
Oczywiście zakładam ,że może to być komunistyczna propaganda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawdopodobnie partyzanci schwytani podczas akcji ˝Sturmwind˝ o pseudonimach ˝Olcha˝ i ˝Zając˝,a jeden z łobuzów na samochodzie to Leon Arendt ,zdjęcie wykonane zostało pod Rapami,ale dlaczego zdjęcia nie zamieściłeś w innym dziale?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj przepraszam palnąłem gafę.Nie zwróciłem uwagi na tytuł watku.Kolega Sailer napisał , że takie odznaki za walkę z bandami " otrzymywali też żołnierze LW.A ci ze zdjęcia jak mi się wydawało wyglądają na LW.Zdjęcie pochodzi z książki z czasów PRL więc dlatego zaznaczyłem , że może to propaganda.
Proszę moda o usunięcie moich wpisów.Jeszcze raz bardzo przepraszam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż...
Resztki srebrzenia na lisciach i czaszce, odznaczenie wykonane ze stopu cynku, niedokładnie wypiłowane kanały odlewnicze na rewersie odznaki (dwa). Brak szpili. Haczyk do szpili wykonany z mosiądzu. Brak sygnowań wytwórców.
To chyba wszystko...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że warto tą opaskę w tym wątku przedstawić,całkowita długość to 45 cm,a szer.to 3,2 cm.opaska na 100 procent oryginalna osobiste trafienie.wiem że na rynku jest wiele kopi ,ale tu przedstawiam dobry materiał porównawczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie