Skocz do zawartości

Nastepna wpadka.


panzerkris

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 88
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Widzę że większość tutaj jest zwolennikanmi legalnego a przynajmniej łatwiejszego dostepu do broni w Polsce. Bo jak wyjaśnić te cmoki i mlaski nad każdą niezarejstrowaną kolekcja? Wyrazy współczucia dla właścicieli? "

Bom Ci jest lud wolny, wolnosc milujacy.

Prawdą jest że takiemu społeczeństwu jak polskie wielkim błędem było by dać do ręki broń. "

Popatrz Kasandro, a juz szesc lat minelo odkad narod ów ma niczym nieskomplikowany dostep do pelnosprawnej ostrej broni. Karabiny, rewolwery, dubeltowki czy sztucery czarnoprochowe. Sprawne i w niejednej wojnie maskare powodujace, repliki lub oryginaly sprzed 1850r.
Mozesz wejsc do sklepu i czymkolwiek udowodniwszy swoja pelnoletnosc zakupic te smiercionosne narzedzia a potem wlascicielem chocby dziecko wlasne uczynic. I to wszystko bez zadnych badan, papierow, pozwolen, klekania przed wladza ...
I co ?
Ano i nic. Tysiace ludzi posiada, setki strzela regularnie i spotyka sie na wszelakiej masci zawodach w strzelani, osiagaja sukcesy nawet na arenie miedzynarodowej. A gdzie to morze krwi sasiedzkiej i rodzinnej niewinnie wylanej, gdzie te strzelaniny na ulicach miedzy kierowcami, gdzie strzelaniny wsrod pijanej klotni ? Gdzie to polowanie na sasiadow i niewinne staruszki tak szumnie glosno i z rwaniem wlosow z glow wlasnych przez wszelakich milicjantow ( zakamuflowanych w policji), tych ktorzy wiedza lepiej i innych ponizaczy naszego polskiego narodu uznajacych Polakow za malpe z brzytwa w kapieli ? A JAKAZ TO BYLA ROZPACZ I CZARNOWIDZTWO NA PRZELOMIE LAT 2003/04. Nic sie3 z tego nie sprawdzilo, bo narod mamy dojrzaly, bezpieczny i nadmiernie sie uzyciem broni przecwko komukolwiek nie imteresujacy. I nasze spoleczenstwo skutecznie to udowodnilo szescioletnim okresem spokoju, mniejsza iloscia wypadkow w porownaniu z tymi posiadaczami broni ktorzy uzywaja jej profesjonalnie lub musie robic na nia badania czy zezwolenia jak mysliwi, wojskowi, policjanci. Spoleczenstwo bez badan i zezwolen okazalo sie dojrzalsze i bezpieczniejsze ? Ano tak wlasnie.
Stuknac zone czy sasiada ? Zbyt wybujala masz fantazje i krzywdzacy niczym nie umotywowany stosunek do wlasnej nacji, a fe... brzydko z Wacpana strony. Wstydz sie rodaku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie każdy pełnoletni może mieć dostęp do broni czarnoprochowej i jakoś wszyscy nadal żyjemy. No ale niektórym udziela się wpływ milicyjnego państwa w którym broń może mieć tylko wojskowy, milicjant i przestepca. Jak ktoś jest przeciwnikiem broni to niech jej po prostu nie kupuje. Ja mogę być przeciwnikiem samochodów bo mieszkam przy ruchliwej ulicy i boję sie puszczać dziecko do szkoły. Ile osób ginie w ciągu roku w wypadkach samochodowych a ile w wyniku postrzelenia z broni? Każdy wypadek przy pomocy broni jest rozdmuchiwany przez media, a o wypadkach samochodowych nieczęsto się mówi. Przez jeden weekend ginie więcej ludzi w wypadkach niż z broni przez kilka lat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nastepny:

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,95190,7451021,Handlarz_z_bazarku_uzbrojony_w_pistolet_maszynowy.html

67-letni handlarz z jednego z wolskich bazarków miał w swoim pawilonie nielegalnie arsenał broni. Policjanci znaleźli m.in. pistolet maszynowy

Wolscy policjanci dowiedzieli się, że 67-letni Aleksander G. może posiadać broń. We wtorek przeszukali jego pawilon na jednym z wolskich bazarków, a także mieszkanie.

To co zobaczyli zaskoczyło nawet ich samych. W pawilonie znaleźli cztery pistolety (w tym pistolet maszynowy) z magazynkami, rewolwer, lufę od broni i 16 sztuk amunicji. Wszystko to mężczyzna przechowywał w skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze kiedys w dalekiej przyszlosci gdy bedzie juz normalnie hahahaaa, o podziemiu kolekcjonerskim bedzie sie krecic reportaze a ich bohaterowie beda opowiadac o wyrokach za luski,porannych wizytach itd - podobnie jak dzisiaj czynia ci od styropianowego etosu lat 80-tych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jeden przeciw? Skyluke zgadzam się z tobą.Reszta panów to z Wołomina jak rozumiem? Przecież ten człowiek miał sprawną broń i amunicje,pomylił pasję kolekcjonerską ze strzelecką.Gdy chce się postrzelać trzeba się zapisać do koła strzeleckiego lub łowieckiego.Broń prawdziwych kolekcjonerów nie działa i tych którzy za taką broń wpadli żałuję JEGO nie.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Gral , a co Ci się w Wołominie nie podoba? Jeżeli pijesz do którejś z tzw. zorganizowanych grup to możesz mi wierzyć że na pewno nie bawią się Adama Słodowego i Zrób to sam, tylko zakupią sobie gotowy produkt" . A porównywanie człowieka który z pasją , zdobywa , dłubie i składa elementy różnej maści broni zabytkowej( bo mimo ze działajaca do tej kategorii zaliczyłbym cudem zabezpieczony" arsenał) z panami z jak piszesz Wołomina , Ząbek czy Pruszkowa uważam za co najmniej niesmaczne.
Zdrów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ar35 porównanie do Wołomina akurat przyszło mi do głowy,równie dobrze mogłem porównać do IRA czy ETA.Chciałem po prostu pokazać że ten człowiek przekroczył pewną granicę między legalny a nielegalny,chociaż wiemy że legalny w naszym kraju to też nie do końca prawda,ale na zardzewiałego grata na pewno przymknęliby oko(chociaż nic pewnego).Następna sprawa można tworzyć z pasją bombę w garażu a można ją kupić,ja nie widzę różnicy.To że grupy przestępcze nie mają problemu ze zdobyciem najnowszej broni to też żadna nowość,tak jest na całym świecie.Wedle naszego prawa (nie uważam że jest doskonałe) posiadanie broni jest NIELEGALNE,więc ten człowiek został potraktowany jak przestępca.Nie twierdzę że zamierzał popełnić jakieś przestępstwo z użyciem tej broni,być może zaślepiła go pasja.Jestem przeciwnikiem posiadania przez obywateli broni jak pewnie zauważyłeś,a nie kolekcjonerów z których nie jeden stanął przed dylematem czy wziąć to co znalazł.Jeżeli kogoś uraziłem moim postem to przepraszam,nie miałem takiego zamiaru,po prostu wyraziłem swoją skromną opinie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iar_1: chyba "trochę się mylisz, że takie rzeczy idą do huty ;)"

Niestety, do hut trafiają dużo większe skarby (gabarytowo i jeśli chodzi o ich unikalność) i co gorsze trafiają tam w majestacie prawa :-/
Np. pogłębiarka Mamut" - zbudowana w 1914 r. do huty trafiła w 2006 - więcej informacji można znaleźć tu www.zabytek.pl/UserFiles/File/Publikacje/KK-5_3.pdf
Kolejny zabytek - dźwig pływający DP-12, zbudowany w 1943 r. w USA, brał udział w lądowaniu w Normandii, po wojnie pracował głównie w Stoczni Szczecińskiej, pocięty na złom chyba też w 2006. Kilka zdjęć - http://www.moje-morze.pl/dzwig.html Zdjęcia przedstawiają stan praktycznie tuż sprzed złomowania.

Kolejny w kolejce na złom może być najstarszy na świecie dok pływający zbudowany w 1880 r. Do dnia dzisiejszego jest on w eksploatacji przez szczecińską firmę remontującą niewielkie jednostki pływające, ale nie wiadomo czy któregoś pięknego dnia nie zostanie bez rozgłosu pocięty na mniejsze kawałeczki :-(

ps. mam nadzieję że wybaczycie to znaczne odskoczenie od tematu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega gral jest przeciwnikiem dostępu do broni palnej dla obywateli.Kiedyś na innym forum czytałem wątek założony przez takiego kategorycznego przeciwnika " dostępu do broni palnej , tylko jak sam napisał dalej sam chciałby posiadać jakiegoś Glocka czy inną broń , ale jak napisał , on oczywiście nikogo by nie zabił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega gral jest przeciwnikiem dostępu do broni palnej dla obywateli"
Zgadza się,tak właśnie napisałem i tak myślę i nie zamierzam być wyjątkiem(nie chciałbym glocka).Jesteśmy demokratycznym państwem i każdy może wyrazić swoje zdanie,nawet ja.
Jeżeli ktoś tak kocha broń niech sobie zbiera,ale nie nabitą i gotową do strzału.Broń w rękach kolekcjonerów nie powinna nadawać się do strzału,bo i po co? Nie wystarczy sam fakt posiadania czegoś unikatowego?
I jeszcze kwestia prawa.
Jeżeli z czegoś nie można wystrzelić,nie powinno być traktowane jako broń(tutaj miałem na myśli nie doskonałość naszego prawa).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego gral ja absolutnie nie mam zamiaru odbierać Ci prawa do wyrażenia swojego zdania.Użyłem jednak Twojej wypowiedzi aby przedstawić przykład innych ludzi , którzy też są przeciwnikami posiadania broni ale dla innych a nie dla siebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny:

Pistolet mauzer z ostrymi nabojami ukrył w fotelu

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100121/PODLASKA/691664124

W środę bialscy policjanci zatrzymali 23-latka. Mężczyzna ukrywał pokryty rdzą, ale sprawny pistolet w fotelu.


23-latek miał broń pochodzącą prawdopodobnie z okresu II wojny światowej

Bialscy policjanci dostali informację, że 23-letni Arkadiusz W. posiada pistolet mauzer. Podczas przeszukania, w fotelu znaleźli ukrytą broń i dwa ostre naboje pochodzące najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej.

– Pistolet miał z zewnątrz wżery rdzy, ale wewnątrz był dobrze zakonserwowany i sprawny. Będziemy sprawdzać, skąd pochodzi i czy z niego strzelano – informuje Krzysztof Semeniuk, oficer prasowy bialskiej policji.

Podkreśla, że za posiadanie broni i amunicji bez zezwolenia grozi kara do 8 lat więzienia.

Policjanci ustalili również, że od sierpnia do stycznia 23-latek kilkakrotnie udzielił około 10 gramów marihuany innej osobie. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Arkadiusz W. trafił do policyjnego aresztu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie