Jump to content

Wykrywacz Midas lub Traper


Altus

Recommended Posts

Witam wszystkich kolegów poszukiwaczy.Mam zamiar kupić wykrywacz Midas lub Traper,lecz nie wiem czy to dobry sprzęt na militarke i monety.Jestem początkującym poszukiwaczem więc proszę kolegów którzy znają ten sprzęt o wypowiedz na jego temat.Pozdrawiam wszystkich kolegów Altus.
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 119
  • Created
  • Last Reply
witam byłem właścicielem takiego ustrojstwa o nazwie MIDAS dobre na stal to tyle można o nim powiedzieć dobrego wykonanie to raczej kowalska robota ciężkie jak diabli po kilku godzinach miałem go dosyć to jedna wielka pomyłka a nie wykrywacz daj sobie z nim spokój mam 2 lata SOLARISA szału nie ma ale jest ok pozdrawiam faraon 1
Link to comment
Share on other sites

Odradzam. Używam Midasa i szczerze nie polecam. Nakopiesz się pełno złomu. Ciężar bardzo duży tak jak napisał wcześniej kolega. Na drobnicę taki sobie. Parę guzików i monetek wyszło ale pewnie o wiele więcej zostało pominięte.
Napisz jaką kwotą dysponujesz i czego chcesz poszukiwać (militarka czy drobnica) wtedy ktoś Ci doradzi. Ja zbieram kasę na Fishera F5.

pozdrawiam
Ejo
Link to comment
Share on other sites

Witam,mam 700złchciałbym kupić wykrywacz taki żeby był dobry na monetki i militaria .Midasa i Trapera koledzy odradzają,więc podpowiedzcie Koledzy co kupić żebym był zadowolony z tego sprzętu.Pozdrawiam Altus.
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Ja też się podłączę pod temat, chcę coś zakupić do 2,5tys góra trzy wtedy na raty - żona pozwoliła, bo ogląda forum razem ze mną i chwyciła bakcyla odkrywcy :). Chciałbym zakupić coś ogólnie na drobnicę i żeby coś głębiej sięgnąć. Co proponujecie ?
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Doradzam wszystkim na lasy, na militarke dobrego PI,niewazne jak się bedzie nazywał,lub Hs-a.Chodzenie za militarką z VLF to dla leniuszków ktorzy kopią tylko kolorek i ew. pociski z domieszką manganu.Będzie skrzynia na 1,5 metra to Ci kazdy PI wezmie a VLF to tylko jest taka dobra w postach na forum
K. z K.
Link to comment
Share on other sites

Kolego Klucznik
Od kiedy HS-3 to jest wykrywacz PI no chyba że ja żyję w ciągłej nieświadomości że jest to właśnie VLF ??
Może ktoś z Kolegów mnie oświeci bo jeżeli byłby to PI to chyba z najmniejszym poborem prądu na świecie....
Link to comment
Share on other sites

Nie chce podnosić napięcia, ale kol. Klucznik napisał.

''Doradzam wszystkim na lasy, na militarke dobrego PI,niewazne jak się bedzie nazywał,lub Hs-a.''

kluczowym elementem tej wypowiedzi jest przecinek i słowo ''LUB'', co może sugerować, że na militarkę jest ''PI''---- LUB--- HS
damiani... naprawdę jesteś mało domyślny, czy szukasz zaczepki ?
Link to comment
Share on other sites

Nie szukam zaczepki tylko nigdy nie widziałem stawiania przecinków przed słowem lub".
Dla mnie HS3 = VLF więc nadal nie rozumiem stwierdzenia no chyba że wszystkie VLF są be i dziadostwo ale wyjątek w tym zbiorze stanowi HS3 który jest VLF ale jest w podzbiorze dobre sprzęty.
Czepiam się, wiem więc to zostawmy ale gramatyka się kłania.

Kolego Klucznik
Użytkowałeś może Midas'a lub Traper'a ??
Jako spec od PI i ich wieloletni użytkownik możesz potwierdzić dobre zasięgi ?? Dorównują tym nowym Nowakom czy są dużo słabsze ??
Link to comment
Share on other sites

Panowie spokojnie, może ja wyjaśnie kilka spraw gdyż posiadam jakieś tam rozeznanie w tym temacie, ponieważ jestem właścicielem między innymi Trapera. Trochę się rozpiszę, ponieważ o tym wykrywaczu wiem wiele, jeżeli nie wszystko, już raz przeglądałem mechanikę od środka, nie kryje ta pikawa przedemną tajemnic.

Chyba najłatwiej będzie w +/-, najbardziej czytelnie.

Plusy +

- Ogromny zasięg, ten wykrywacz jest naprawdę bardzo dobry jeżeli chodzi o zasięg, nie pamiętam liczbowo, ale przy testach na hełmie Niemieckim bił wszystkie 3 wykrywacze które pracowały w terenie czyli ace 250, Rutusik, coś z MD. Moje spostrzeżenia, a pracowałem z kilkoma wykrywkami są bardzo pozytywne w zakresie zasięgu, bez dwóch zdań.

- Złożenie, ten wykrywacz mieści sie w nie dużym plecaku, szczególnie w plecaku taktycznym helicona, surplusa.

- Ładowanie akumulatora w wykrywaczu, to wykrywacz który podłączamy do gniazka, jest dla mnie to ogromny plus.. tak,tak że niby pojedziemy na kilka dni i bateria badnie. Cóż mi bateria starczyła na około 25, 30 h. 2-3 godziny ładowania i gotowy do wyjścia w las.

- Trwały, jest bardzo trwały nie raz spadł tu i tam, zawsze bez problemu.

- Prostota, to jedna z cech tego wykrywacza, 3 pokrętełka plus przełącznik.

- Regulacja siły głosu, można i blisko leśnika poszukać.

- Sonda, czyli różne wielkości, ja preferuję tą największą, zdecydowanie daje więcej możliwośći. Jest podobna do innych, a wręcz taka sama jak w innych podobnych wykrywaczach.

- Cena, dla początkującego i nie pewnego duży plus.

Minusy -

- Waga, jest to wykrywacz na militarkę, a więc zwykle tego typu wykrywacze są cięższe, waga bierze się głównie z akumulatorka, który znajduje się przy łokciu w chwili korzystania z wykrywacza. Dlatego wydaje się toporny, czemu nie mogę zaprzeczyć.

- Brak dyskryminacji, nie wiem jak w Midasie, ja potrzebowałem prostego wykrywacza na militarke. To jeden z największych minusów dla wielu osób, jest on zdecydowanie przeznaczony do miejsc poza szlakami turystycznymi.

- Pokrętła do składania wykrywacza, nie wiem dlaczego ale trochę mnie denerwują, mogłyby gustowniej wyglądać a i składać trudno.

- Monetki, czyli słabo ciągnie monety i inny kolorek, poprostu gdy kupujesz ten wykrywacz musisz wiedzieć że Twoją pasją jest militarka.

- Lepiej mi się pracuje z wykrywaczem w którym jest monitorek, coś w stylu ACE 250.

- Nie ma wygodnych gąbek tu i tam, kształt mógłby być lepszy, to dla tych co cenią sobie wygląd.

- Brak wejścia na słuchawki, dla mnie to jest akurat plus.

Jeżeli ktoś nie ma więcej pieniążków a potrzeba mu wykrywacza na militarkę to polecam, do teraz ciągne go ze sobą bardzo często, zdecydowanie spłącił się w moich oczach.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information