Skocz do zawartości

Wykrywacz Midas lub Traper


Altus

Rekomendowane odpowiedzi

Mam okazję. Znajomy ma Midasa kupił-raz tylko pochodził i mu przeszło... 100zł chce za niego. Dziś go sprawdzałem Ale to PI więc jest bardzo delikatny przy strojeniu -trzeba stroić z precyzją. Chodzić powolutku i dobrze wysłuchać sygnał przed kopaniem podejść poważnie i wczuć się w sprzęt. Stwierdzam że mimo PI i klasycznej konstrukcji nie jest to sprzęt do amatorów i ludzi o słabej cierpliwości...
W szczególności pozwolę sobie ocenić jak na daną chwilę ,że to nie wykrywacz który się włącza,i naprzód, pobawiłem się chwilkę i wcale nie jest tak ciężki jak opisują.
Nie wiem jak doznania właścicieli al jak na razie mam taką opinię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 119
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Ja mam Midasa od dawna i nie zamierzam rezygnować z tego sprzętu.Jeśli chcesz pominąć metalowe śmieci,unieś go po prostu na 30 cm nad grunt i problem zniknie,czułość na zero oczywiście.Myślę że szukasz czegoś większego bo jak małego do uniesienie cewki nic nie da.
Pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nyxxis,gdybyś choć trochę był zorientowany w temacie rozróżniania kolor/stal w Midasie lub przynajmniej przeczytał instrukcję obsługi to wiedziałbyś że Midas rozróżnia tylko drobny kolorek a nie kany czy inny wielki kolor.Wyraźnie tam pisze tylko kto to czytał? A no nikt a potem piszesz pierdoły że diody nic nie warte.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIDAS i TRAPER to naprawdę najlepsze sprzęty z kategorii PI ,miałem lorenza LPX-2 to kryje się do nich lorenza trzeba ciągle resetować a MIDASA i TRAPERA jak się ustawi praktycznie cały dzień można nim szukać po każdzym namierzonym celu wraca sam do pierwotnego ustawienia Rewelacja!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe porównanie...
Zastanawiam się tylko, dlaczego na You tube, jest tak mało filmików z udziałem Trapera lub Midasa....
Czy nikt nie chce się pochwalić jak wykrywa granat F-1 z odległości 80-90 cm ??? Chętnie bym to zobaczył....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@madmax78,jaka jest celowość umieszczania takowych filmików? Komu i po co? Właściciele Traperów,Midasów wiedzą z czym chodzą,ilość sprzedawanych wykrywaczy na aukcji mówi za siebie,a granat bądź pewny że złapie z tej odległości.To sprzęt na każdą kieszeń i do tego dobry,bez amerykanskich bajerów i pierdółek za które płaci się z tysiaka czy dwa więcej a psu one na budę się zdają bo po co komu w terenie bajerancki wygląd i migające światełka. A' propos filmików na YT ,jeśli chcesz to mogę ci nagrać i wrzucić film jak 2 złote bierze wykrywacz z 2 metrów,pójdę do lasu gdzie zakopana jest karoseria z Poldka pół metra pod ziemią i w tym miejscu każdy zasięg uzyskam specjalnie dla ciebie.Bądź poważny i nie wierz w filmy póki sam nie sprawdzisz bo na filmach wszystko da się pokazać lub ukryć.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym test obiektywny. Po co chcesz manipulować ?
Nie mam nic do tych wykrywaczy, tylko im więcej sie o nich pisze, tym większy zasięg mają.
Jeżeli producent napisał że zasięg całkowity to 2,5m, to raczej nikt więcej z niego nie wyciśnie.
Maksymalny zasięg, uzyskuje się w warunkach TESTOWYCH, które w terenie są nieosiągalne.
Warunki testowe, to takie, gdzie wykrywacz ma naładowany akumulator, jest nieruchomy, oddalony od źródeł zakłóceń, a przedmiot jest przysuwany POWOLI do cewki. Podczas takich testów, czułość jest ustawiona na trochę wyższym poziomie. Jako zasięg maksymalny na dany przedmiot, przyjmuje się odległość z jakiej ten przedmiot powoduje najmniejsze nawet zmiany częstotliwości.
W warunkach realnych poszukiwań, czułość jest mniejsza, bo PI również są minimalnie wrażliwe na grunt... mniej lub więcej - w zależności od podłoża.
Najważniejsze jest to, że wykrywacz pracuje na niskich częstotliwościach, co wymaga WOLNEGO przemiatania. W przeciwnym wypadku, przedmioty będące na granicy wykrywalności zostaną pominięte.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Maksymalny zasięg, uzyskuje się w
warunkach TESTOWYCH, które w
terenie są nieosiągalne.,,
I tak i nie bo np. w warunkach testowych nie mamy do czynienia z ,,efektem aureoli,,.Skorodowany granat w warunkach ,,naturalnych,, którego otacza wspomniana aureola tlenków będzie głębiej widziany niż ten zakopany przed chwilą,także warunki testowe nie odzwierciedlają prawdziwych warunków terenowych.
Z resztą wypowiedzi się zgadzam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Witam ostatni zauważalnym ze nowsze wersie Midasa nie maja 5 go potencjometru do czułości a w starszych wersjach było to

I nasuwa się pytanie czym to jest spowodowane ze zabrakło tego potencjometru czyżby pan konstruktor zapomniał dodać ??

miło go wspominam :-)

Fota starszego modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie