Skocz do zawartości

Wykrywacz Midas lub Traper


Altus

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego madmax78
Wielkie dzięki!
Czekałem, czekałem i powiem że fajnie to działa!
Wskaźnik można by tak dostroić żeby był bardziej ruchliwy wraz ze zmianą głębokości i więcej do szczęścia nie potrzeba wg mnie.
Samo tykanie też nam mówi jak głęboko jest przedmiot i czy jest duży.
Co do wskazań to zdarzają się pomyłki jak z rurką alu czy to raczej sporadycznie?
Często czytałem że Midas lubi się mylić. U ciebie się nie mylił.... Chyba że chodzi o korozję.

Kolego karabin
Dzięki za testy!
Jeżeli są prawdziwe to zasięg naprawdę zacny i wprost ogromny.
Nie dałbyś rady filmu wstawić? Byłoby super!
Jaki był sygnał i wskazanie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 119
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Nie rozumiem, o co chodzi z tą rurką alu....
Jaka ma być reakcja wykrywacza na taki obiekt ?
Układ rozróżniający, mogę ustawić, na kilka sposobów. Wszystko zależy od tego, jakiej reakcji wykrywacza, spodziewa się poszukiwacz....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę poczynić odpowiednie testy, jeżeli chodzi o klamry alu.
Zasadniczo, można ustawić układ w ten sposób, żeby sygnalizował alu, jako kolor, ale w takim wypadku, wykrywacz bedzie pokazywał mocno zardzewiałe blachy stalowe jako kolor....
Jeżeli chodzi o penetratora, to niestety nie pomogę. Proponuje to pytanie kierować bezpośrednio do producenta.
Ogólnie, to jest inna klasa wykrywaczy. ''Armandy'', to VLF-y, gdzie cewki są bardziej skomplikowane, podczas kiedy ja preferuję wykrywacze impulsowe i w tym kierunku prowadzę eksperymenty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy tu jeszcze wspomnieć, że efektywność rozróżniania, jest zależna od wielu czynników. Nakładają sie na siebie; kształt przedmiotu, jego masa, rodzaj metalu, sposób ułożenia w gruncie...
Rozróżnianie działa proporcjonalnie do ''wykrywalności'' wykrywacza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol.damiani ,na tą klamerkę sygnał nie był rewelacyjny ale tykanie zmieniło częstotliwość a wskazówka przesunęła się o jakieś5-7mm. co obsługującemu wykrywacz daje znak że coś tam siedzi i to głębiej.Nie mam pojęcia czy w gruncie byłby ten sam zasięg.Powiem jednak że z Midasem czasami trzeba się solidnie okopać ale czasem na prawdę warto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 months later...
Kolego Thomson.
Normalnie nie ma śmiechu - wystarczy zobaczyć w zakończonych ile sprzętów z firmy Saper poszło do ludzi a to daje do myślenia....
Sprzęt głęboki i pancerny,producent ma bardzo dobre pro klienckie podejście - wiem to od zadowolonych użytkowników. Tak jak Rutus wiele rzeczy wysyła gratis na własny koszt a jeżeli padnie coś z winy użytkownika to zapewnia że naprawa nie przekroczy 50zł.

Od razu zaznaczam że nie mam nic wspólnego z w/w firmami a staram się jedynie zawrzeć obiektywne i bezstronne opinie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zadowolony ze sprzętu (Midas) jak i obsługi klienta. Gość nie owija w bawełnę,gada jak jest.Zepsuć sprzęt firmy Saper to raczej nie możliwe,ja nigdy nie miałem żadnej awarii.Dodatkowo zawsze można liczyć na poradę w sprawach eksploatacji itp.na komórkę.Aby dobrze poznać sprzęt trzeba połazić ok.6m-cy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damiani, ale ja tylko przytoczyłem fakt.Wcale nie mam zamiaru krytykować tych detektorów Z tego co widzę to te wykrywacze najlepiej się sprzedają, a jeżeli w ciągu tygodnia producent może sprzedać do 6 wykrywaczy to coś w tym musi być. Zdecydowanie wykrywacz spełnia oczekiwania klientów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Midasy,sapery,trapery,mirakle,nowaki,gerbery,krety,pulsary oraz wykrywacze produkowane przez Madmax78 i wiele innych TO TO SAMO ! Szkoda że niewielu wie że zostały zbudowane na zawłaszczonym schemacie opublikowanym w zagranicznym czasopiśmie pod koniec lat 70-tych.Oczywiście projekt z tejże gazety (practical wireless) był do wykorzystania niekomercyjnego !! Co do układu rozpoznawania metali to jest to już autorski schemat pana Jana Wendelewskiego który notabene nie dał zgody na jego wykorzystywanie wszystkim którzy dziś go stosują.

Wychodzi na to że w dziedzinie PI to w Polsce tylko MRAND jest uczciwym czlowiekiem, jest jeszcze taktyk ale nie analizowałem nigdy co jest w środku jego wykrywaczy więc się nie wypowiem.Smutna to prawda...kupując tego typu wykrywacze dajecie zarobić cwaniakom którzy wykorzystują ciągle ten nieszczęsny (i w zasadzie kiepski ) projekt z gazety.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ja jestem zadowolony ze sprzętu,mam go już rok ,kupiłem od producenta przez internet,cewke 24cm dostałem gratis,a i już sporo nałowiłem moją wykrywką,i wiem że szybko sie z nią nie rozstane, fakt że trzeba sie nakopac,ale to normalne w tym hobby,nie da sie by fanty same wskakiwały do plecaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie narzekam a nawet sporo monet i guzików nakopałem nim,niektórzy twierdzą że słabo ciągnie kolor i nic się drobnicy nim nie nakopie i że wogóle jest do dupy. A ja powíem że maszyna gwizda tylko operator...
Jeśli ustawi się go dobrze i chodzi powoli to się nakopie .
Pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie spróbuje wyjaśnić, kim jest Zenekk84...
Otóż, jest to chory umysłowo człowiek,który atakuje mnie na różnych forach. Ma pretensje, że udało mi się rozpracować rozróżnianie w wykrywaczach impulsowych, co jemu się nigdy nie uda...
Z informacji zgromadzonych prze ze mnie wynika, że sposób rozróżniania zaproponował Proscan a nie jakiś Wedelewski....
Tak słyszałem...Nie zmienia to faktu, że zmiana oporu w obrębie układu 4011, nie jest żadnym patentem i polega na metodzie eksperymentalnej.
Przy każdej możliwej okazji, podkreślam, że patent rozróżniania nie jest mój, ale aby to zrozumieć trzeba mieć rozum. Niestety kolega Zenekk84 takowego nie posiada więc bedzie teraz w kółko pisał to samo...o kradzieży schematów itd...
Kiedy zostanie zablokowany założy nowe konto i admini niestety będą bezsilni.
Znam ten scenariusz....jest zawsze taki sam.
O ile rozróznianie nie jest moją zasługą, to dyskryminacje wielkościową opracowałem sam. Oprócz tego zaprojektowałem ''dopalacz'' do wykrywaczy impulsowych, który zwiększa zasięg i sprawia,że wykrywacz wyraźniej sygnalizuje przedmiot. Mam jeszcze kilka pomysłów, które niedługo wprowadze w życie...
Kolega Zenekk84 jest nieudacznikiem, który potrafi krytykować, jednocześnie nic samodzielnie nie zaprezentuje...
PS. Zenekk84 vel Adam....ogoliłeś sobie włosy na plecach ;))?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
Idzie taki sprzęt ustawić tak by na 20cm pod ziemią nie łapał nic tylko głębokie duże przedmioty?
Jest to podwórko pełne drobnego żelastwa itp. Które by cza było pominąć by zajrzeć głębiej.
Myślę nad HS-3 lub midas czy traper. Jako dodatkowy wykrywacz do proximy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie