Skocz do zawartości

szarża pod Krojantami 2009


Rekomendowane odpowiedzi

Panie Sylwku, impreza jest od lat i od lat NIC nie zrobiliście aby choć trochę poprawić swój i imprezy wygląd i to czy nazywa się TO rekonstrukcja czy inscenizacją to niewielka w tym wypadku (powtórzę w tym przypadku) różnica bo to co reprentujecie to woła o zemstę" poległych pod Krojantami ułanów 18. Pułku Ułanów Pomorskich !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dziwicie się że jedziemy po imprezie to gratuluje dobrego samopoczucia.
Jeżeli można się czepiać czy nagonki za krzywy chlebak i zły bagnet to to co tutaj pokazaliście woła o pomste.
Robicie szopke, przebieracie ludzi w mundury i zadowoleni piszecie że mamy spadać bo to nie rekonstrukcja tylko widowisko czy inscenizacja? Z ludzi głupków robicie? Widzom dokładnie powiedzieliście że i pojazdy i sprzęt jest zupełnie niepodobny do tych z Krojant z 1939 i tylko konie lekko są? To jakaś szopka, jak daleko zajdziecie w naginaniu słowa INSCENIZACJA - T72 i Mi-24 przeciw Tatarom?

To nie chodzi o KBW, tylko jakieś Ferrety (zgadłem?), Jaszczury, Urale i ZISy(zgadłem?)!

Co to wogóle to coś trzyosiowego z armatą?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie organizatorze, panowie i panie forumowiczki.

Zgadza się, mundur oraz ekwipunek to kasa nie mała, powiem więcej to ogromny wydatek dla młodych ludzi, studentów,osób na dorobku- dla mnie też.
Gnojeniem nazywam teksty piętnujące brak elementów ekwipunku oraz teksty
...masz paskudny ryj i wypie....",
... o paczta jaki gruby ledwo biega"
Lecz zakładanie czegoś munduropodobnego, przemalowywanie przysłowiowego żuka na niemiecką ciężarówkę to istne pogwałcenie wszystkiego co możliwe jeśli chodzi i temat rekonstrukcji.

Ja też organizuje imprezy i ja także muszę liczyć każdą złotówkę.
Czy nie lepiej organizować imprezę z mniejszą liczbą sprzętu niczym niepodobnego do tego z roku 1939 lecz historycznie zgodną? Lepiej mniej a lepiej.
Jeśli będziemy podchodzi w taki rekokokowy sposób do imprez to możemy śmiało mówić i pisać że Polacy zaatakowali bezbronnych Gdańszczan a Powstańcy Warszawscy mordowali żydów w Krakowskim Getcie.
Ja oglądając te fotki z Krojant stwierdzam że wpakowane zostało kupę kasy w kupę błota.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na Krojantach dwa razy.
Dopóki nie zmieni się podejście ekipy prowadzącej pojechać tam nie zamierzam.
I odradzam serdecznie.
Chyba, że ktoś ma ochotę zobaczyć pijaństwo, niechlujstwo brak jakiegokolwiek wyczucia po co tam się zbieracie.

Dla pamięci żołnierzy 18 pułku ułanów, ta impreza to obraza. I mówię to wprost.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Jacku i do tego organizatorzy się szczycą faktem, że robią pospolite ruszenie wśród mieszkanców wsi, jeżeli w ich mniemaniu brakuje uczestników tej hucpy. Jednym słowem przypadkowi ludzie, jeżeli tylko wyrażą chęc ubierani są w mundury" i na przód.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomijając krytykę:)??

Bardzo przepraszam... jak pominąc krytykę, kiedy widzę, ze do szarży Panowie kawalerzyści" ida w garnizonowych mundurach?? Miło prezentowac sztandar...tyle, ze w polu powinien byc w pokrowcu....wybaczcie.....to co widzę to żenada:)

Ale faktycznie...duża liczba koni robi wrazenie...o ile ktos jeszcze potrafi nia manewrowac:) Inaczej to faktycznie, właściwie atrapa:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Temat może już trochę stary ale rzadko wchodzę na to forum bo przeważnie niema po co ale teraz nie wytrzymałem. tak się dziwnie składa że brałem udział w inscenizacji pod Krojantami w tym roku.Jak by co poniektórzy zadali sobie trud przeczytania programu -jest na samym początku postu to wiedzieli by że było tam parę pokazów ,a nie sama rekonstrukcja .Część ludzi brała udział tylko w pokazie musztry -większość tych w wyjściowych mundurach i na pewno nikt nie jechał w szarży z rozwiniętym sztandarem{nie było sztandaru } natomiast w końcowej prezentacji przed publicznością wszyscy jechali-kto mial ze sztandarami i proporczykami na lancach.Przyznaję że poziom grup kawalerii pod względem wyposażenia był bardzo różny ale tam było ponad 120 koni .To dla tych którzy nie byli ale...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się nie podoba ta reko fikumiku. Jestem rekonstruktorem z grupy, która na swoją renomę pracowała 4 lata. Zaczynaliśmy mizernie, ale mieliśmy świadomość, że to, co robimy nie jest zgodne z mundurówką WP i WH. Inne były czasy nie dla tego, że kasy było mało(chociaż to także), ale dla tego, że nie było firm robiących przedmioty pod rekonstrukcje. Obecnie nie wstydzę się wystąpić na najlepszych rekonstrukcjach i brać udziału w nagraniach do filmów. Moja grupa w większości zorganizowana jest z sąsiadów, którzy kochają to, co robią. Mieszkamy od siebie o kilka ulic w małym miasteczku. Zaczynaliśmy robić rekonstrukcje, mając po 19-22 lata.Więc nie chrzańcie kocopołów, że się nie da, bo kasa, bo to, bo sro.
Pozdrawiam. swojak. Strzelec Kresowy z Iłży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
A mnie rozbawił atak Niemców na BTR-152. Ręce opadają. Panowie organizatorzy nie jestem rekonstruktorem, ale jak widzę takie przekłamywanie historii to mnie szlag trafia. Może to jest dobre dla ludzi którzy przychodzą li tylko na rekonstrukcję po to żeby obejrzeć jak się strzelają z byle czego i do byle kogo to mnie właśnie szlag trafia. A właśnie już wcześniej ktoś zadał takie pytanie, co to jest to trzyosiowe co ciąga BS-3 które ma robić za Paka. Podejrzewam, że sam organizator nie wie za bardzo co to jest. Panowie ja wyznaję taką dewizę Skoro coś się robi to należy robić to dobrze, a skoro się robi na odpier...... to lepiej nie robić nic". Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie