Skocz do zawartości
  • 0

nabój ślepak??


spap1111

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę czasu mnie to kosztowało i bez pomocy z zagranicy się nie obyło.
Jeśli chodzi o tamten post to faktycznie może on zabrzmieć dosyć chamsko nie ukrywam tego. Nawet długo się nad tym zastanawiałem. Niestety forum nie posiada możliwości edytowania już zapisanych postów. Jeśli kolega stg uznałby to za atak na jego osobę to bardzo przepraszam. Naprawdę nie chciałem aby to tak brzmiało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym watku poruszony zostal temat tzw. ogluszarek stosowanych do uboju zwierzat gospodarskich.
Otoz urzadzenia te dzalaja na zasadzie tloka posredniego- gazy prochowe dzialaja na tlok, ktory uderza w cel". Podobnie dzialaja osadzaki do kolkow np. firmy Hilti . Na rysunku (przepraszam za jakosc) widac mniej-wiecej zasade dzialania.
pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o to czy na aparaty do uboju potrzebne jest zezwolenie to z tego co mi wiadomo to tak :)To tak nawiasem mówiąc. Z tego co się pokrótce dowiedziałem jest to rodzaj jakiegoś naboju chemicznego. W środku za ładunkiem miotającym znajdowała się ampułka z jakimś gazem. Teraz to oczywiście pełne deko (nawiercone pozbawione ładunku a z ampułki zostały jakieś resztki szkiełka więc bez obaw)oprócz tego wiem tylko tyle, żę został wyprodukowany w Danii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mihura- tak juz jest i tyle ... Urzadzenia tego typu nie sa bronia palna, a amunicje mozesz spokojnie kupic na allegro czy w dobrym sklepie narzedziowym (sam taka sprzedawalem przez kilka lat, najpopularniejszy kaliber 6,8mm).
A tu przykladowa aukcja : http://allegro.pl/item680942586_hilti_trutek_naboje_do_osadzaka_czerwone_100szt.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje to takie cuś" zasilane jest ślepakiem kalibru 9mm nie mówiąc o tych nabojach zrobionych na łusce od AK. A w Polsce ślepaki alarmowe bez zezwoleń do 6mm. Trochę to takie dziwne. Ale w końcu aparat bolcowy nie strzela na więcej niż 1m bronią alarmową nie jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawa mówi naboje ślepe i hukowe do 6 mm,już nic nie rozumie,proszę jaśniej,czy znów mamy do czynienia z wadliwą ustawą?mam wrażenie że w 2004 roku uchwalono bubel na skalę światową,można mieć i dostać wyrok.z tego wynika że legalnie można być skazanym ,za legalną ustawą,a jak jest z czarnym prochem???bo ja posiadam ale osobno siarkę,saletrę i węgiel.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie