spap1111 Posted July 9, 2009 Author Posted July 9, 2009 Nabój przypomina tzw ślepaka, nie wydaje mi się jednak żeby nim był dlatego proszę o pomoc.
abcd Posted July 9, 2009 Posted July 9, 2009 Aparaty ubojowe były używane w latach 30tych są używane i teraz http://www.odkrywca.pl/forum_pics/picsforum22/co_copy16.jpg
abcd Posted July 9, 2009 Posted July 9, 2009 A to nowoczesny http://www.koma.zgora.pl/files/produkty/large-radical0.jpg
abcd Posted July 9, 2009 Posted July 9, 2009 A to amunicja do świniobicia w gustownym opakowaniu http://www.pak.torun.pl/images/articles/Naboje%20do%20aparatu%20polskiego.jpg
spap1111 Posted July 10, 2009 Author Posted July 10, 2009 Kolego stg tyle sam stwierdziłem chodzi bardziej o fachowe oznaczenie tego naboju oraz broń w jakiej miał zastosowanie.
spap1111 Posted July 12, 2009 Author Posted July 12, 2009 Trochę czasu mnie to kosztowało i bez pomocy z zagranicy się nie obyło.Jeśli chodzi o tamten post to faktycznie może on zabrzmieć dosyć chamsko nie ukrywam tego. Nawet długo się nad tym zastanawiałem. Niestety forum nie posiada możliwości edytowania już zapisanych postów. Jeśli kolega stg uznałby to za atak na jego osobę to bardzo przepraszam. Naprawdę nie chciałem aby to tak brzmiało.
mihura Posted July 10, 2009 Posted July 10, 2009 Zastanawiałem sie,czy taki aparat do (ogłuszania zwierząt ) podchodzi pod ustawę?pzdr.
Kuba_70 Posted July 12, 2009 Posted July 12, 2009 W tym watku poruszony zostal temat tzw. ogluszarek stosowanych do uboju zwierzat gospodarskich. Otoz urzadzenia te dzalaja na zasadzie tloka posredniego- gazy prochowe dzialaja na tlok, ktory uderza w cel". Podobnie dzialaja osadzaki do kolkow np. firmy Hilti . Na rysunku (przepraszam za jakosc) widac mniej-wiecej zasade dzialania.pozdrawiam
Kuba_70 Posted July 12, 2009 Posted July 12, 2009 Dodam jeszcze, ze takie urzadzenia tlokowe nie wymagaja zadnych zezwolen.pozdrawiam
matrix14xxx Posted July 10, 2009 Posted July 10, 2009 Kiedyś też taki znalazłem,ale identyfikacja sie nie powiodła.Wygląda na produkt duński,oznaczenia podobne jak na łuskach krag,ale średnica dna tej ślepej inna.
spap1111 Posted July 10, 2009 Author Posted July 10, 2009 Jeśli chodzi o to czy na aparaty do uboju potrzebne jest zezwolenie to z tego co mi wiadomo to tak :)To tak nawiasem mówiąc. Z tego co się pokrótce dowiedziałem jest to rodzaj jakiegoś naboju chemicznego. W środku za ładunkiem miotającym znajdowała się ampułka z jakimś gazem. Teraz to oczywiście pełne deko (nawiercone pozbawione ładunku a z ampułki zostały jakieś resztki szkiełka więc bez obaw)oprócz tego wiem tylko tyle, żę został wyprodukowany w Danii.
mihura Posted July 10, 2009 Posted July 10, 2009 Czy ktoś posiada-szkic,przekrój takiego urzadzenia?pzdr.
Kuba_70 Posted July 12, 2009 Posted July 12, 2009 mihura- tak juz jest i tyle ... Urzadzenia tego typu nie sa bronia palna, a amunicje mozesz spokojnie kupic na allegro czy w dobrym sklepie narzedziowym (sam taka sprzedawalem przez kilka lat, najpopularniejszy kaliber 6,8mm).A tu przykladowa aukcja : http://allegro.pl/item680942586_hilti_trutek_naboje_do_osadzaka_czerwone_100szt.html
mihura Posted July 12, 2009 Posted July 12, 2009 A to świetnie.Czyli Rozumiem,że w świetle polskiego prawa można sobie spokojnie kogoś rąbnąć z przystawienia.Kto by pomyślał?pzdr.
spap1111 Posted July 10, 2009 Author Posted July 10, 2009 no to może Piotrze podzielisz się wiedzą...
spap1111 Posted July 12, 2009 Author Posted July 12, 2009 Z tego co się orientuje to takie cuś" zasilane jest ślepakiem kalibru 9mm nie mówiąc o tych nabojach zrobionych na łusce od AK. A w Polsce ślepaki alarmowe bez zezwoleń do 6mm. Trochę to takie dziwne. Ale w końcu aparat bolcowy nie strzela na więcej niż 1m bronią alarmową nie jest.
stg1971 Posted July 12, 2009 Posted July 12, 2009 ustawa mówi naboje ślepe i hukowe do 6 mm,już nic nie rozumie,proszę jaśniej,czy znów mamy do czynienia z wadliwą ustawą?mam wrażenie że w 2004 roku uchwalono bubel na skalę światową,można mieć i dostać wyrok.z tego wynika że legalnie można być skazanym ,za legalną ustawą,a jak jest z czarnym prochem???bo ja posiadam ale osobno siarkę,saletrę i węgiel.
Question
spap1111
36 answers to this question
Recommended Posts
Archived
This topic is now archived and is closed to further replies.