Skocz do zawartości

Posłowie dadzą nam broń, bo boją się wojny


Rekomendowane odpowiedzi

Bardziej na bierząco..." ? Czyli jak ? Bo do reszty zdurniałem (ponoć są dowody że mądry nigdy nie byłem) :)
Jeśli jesteś a bieżąco" to wiesz chyba co gnojki robią z wiatrówkami (broń pneumatyczna) A co gdyby taki osioł miał ostrą" ???
Ja również moge być za tym , by u WAS , w Kanadzie każdy obywatel miał prawo mieć czołg i wyrzutnie rakiet na podwórku...a co mi tam - nie mój cyrk , nie moje małpy...Demokrecja jest , nie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 243
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Gdyby jakiś osioł wymachiwał bronią ostrą na tarasie i straszył ludzi to by szybko, ostatecznie i skutecznie zajęli by się nim kominiarze". I gwarantuje ci ,ze by nie znalazł by się szybko naśladowca. Bo nic nie działa trzeźwiąco nawet na największego głupka tak jak troska o własny tyłek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO to pogdybajmy, a jakby mieli uzi? a jakby mieli rgp? a jakby.., moze tu chodzi o cos innego? panstwo sobie nie radzi z problemami? najlepiej zakazac , jak to powiedzial Kononowicz zeby niczego niebylo", po co masz odpowiadac za to co ewentualnie zrobisz? my ci zakazemy robic cokolwiek, spij spokojnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. Krecik. niektórych czubków przed popełnieniem zbrodni lub skrajnej głupoty hamuje wizja ogni piekielnych które nie są w żadem sposób potwierdzone ani pewne. Za to AT przy takich numerach jest pewne jak w banku i konsekwencje są najbardziej realne i nieprzyjemne. Do tego pisałem wyraźnie ze jestem za ostrymi kryteriami ale uczciwymi i jednoznacznymi bo teraz mamy do czynienia z policyjną patologią która rodzi zwykłą korupcje sprzyjająca dostawaniu legalnie broni dla kapusiów (niekoniecznie z czystymi łapkami) lub osób posiadających wystarczająco dużo wpływów lub gotówy by sobie <tu magiczne słowo> załatwić.
Na Litwie broni pod dostatkiem a strzelanin jakoś nie ma ludzie podobni do nas wódki pija tle samo co my lub więcej, ani bogatsi ani biedniejsi ale podejście do człowieka i jego inteligencji jakoś maja normalniejsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie Cairo...nie upraszczaj ! Jak już wspomniałeś mieszkasz w Kanadzie...
Nie próbuj więc wszystkiego zapakować w ramy obowiązujące w Twoim kraju ! Nie wiem jak długo tam jesteś - ale mam wrażenie że wystarczająco długo by oderwać się od naszych realiów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wspomnialem , kilka miesiecy temu bylo bardziej niz goraco na ten temat ,nie chce sie powtarzac, wspomne tylko ze dawno , dawno temu ,kiedy jescze istnialy zabory , ludzie mogli posiadac bron palna, cofnelismy sie do ktorego wieku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. Herrmateuss - nie odmawiam Ci Twoich racji...tyle tylko że jest to niebezpieczna operacja - na żywym organiźmie przeprowadzana...
A jeśli końcowa diagnoza zabrzmi : dobrze żarło i zdechło" ?
Co wtedy ? Gdyby nie to , że kilka niewinnych osób może pójść pod łopate" wszystko byłoby oki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak trupowi przeszczepi się serce od innego trupa to i tak będzie to trup. Czy bezpieczniejsza jest niemiecka autostrada z zalecaną prędkością 140 czy polska droga z ograniczeniem do 40 km/h. Nie jesteśmy naprawdę złym i głupim narodem za jaki nas i wmawiają POLITYCY. Mój pradziadek miał FN-kę i byl wystarczająco mądry by ja mieć po wojnie stał sie na tyle głupi ,że obronić go mogło tylko MO której przedstawicielom ( a potem ich potomkom bo to rodzinna firma)przed wojna nikt by pozwolenie nie wydał. Dziwnym trafem dziadka okradli dopiero po wojnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ostatni wpis, powiedz mi, czy ty bezpiecznie przejdziesz o 2 w nocy przez miasto u siebie, czy ja u mnie?, gwarantuje ze u mnie nikt cie nie zaczepi, a jak ty pisales, te malolaty, wiatrowki.... , u ciebie zakaz, u mnie mozna miec..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie zależy drogi kolego od noszonego pod płaszczem arsenału" - a od świadomości ludzi...
Tam nie dostaniesz po łbie bo jakiemuś żulowi zabrakło papierosów czy nie starczyło na browara...
Dlatego pisałem - inny świat , zupełnie inne realia...
Przykre , ale prawdziwe
U nas już prawie świta a u kolegi dopiero wieczorek...he he
Miłej imprezki :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skutki łatwego dostępu do broni, najlepiej obrazują kolejne strzelaniny w szkołach czy przedszkolach USA i Europy Zachodniej. Świr z nożem czy siekiera może zranić/zabić stosunkowo dużo mniej osób niż taki sam świr z bronią palną. Poza tym ranga obrażeń - kto widział, ten ma pojecie czym rożni się rana tłuczon/kłuta/cieta od rany postrzałowej.

Dzisiaj każdy psychol ,kibol ,czy łobuz z pod ciemnej gwiazdy ,jeśli chce mieć klamkę ,to ją ma."
Kokesh, kolejna miejska legenda. Tak się składa, że w Polsce dostępność broni w środowisku przestępczym jest stosunkowo niewielka. Fakt, najlepiej zorganizowane grupy maja jakiś dostęp ale przeciętny rozbojarz czy kibol, może o niej tylko pomarzyć albo pogadać o niej z kolega przy piwie-tak aby wszyscy dookoła słyszeli. Mała dostępność broni w obrocie legalnym, skutkuje jeszcze mniejsza dostępnością w środowisku przestępczym.

Inną sporawą jest to, że widzę, jak obecnie z bronią obchodzą się legalni posiadacze. Przyjeżdża pan biznesmen" na strzelnicę i uważa, że razem z kupnem broni pozjadał wszystkie rozumy. Nie potrafi zachować zasad bezpieczeństwa, olewa polecenia instruktorów, nie zna się na broni, która użytkuje. O myśliwych już w ogóle nie wspomnę, bo to osobna bajka. Gdyby to ode mnie zależało, to z miejsca zabierałbym różnym debilom pozwolenia-na gorąco, jeszcze tam na strzelnicy. Przeraża mnie fakt, że takich specjalistów" z bronią palną może nam w kraju przybyć.
Kto nie ma z tym styczności, ten nigdy tego nie zrozumie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie