Skocz do zawartości

Posłowie dadzą nam broń, bo boją się wojny


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 243
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Panowie czy musimy zaraz popadać w skrajności ? Dzisiaj każdy psychol ,kibol ,czy łobuz z pod ciemnej gwiazdy ,jeśli chce mieć klamkę ,to ją ma .Sami dobrze o tym wiecie .Chodzi o to aby NORMALNY obywatel spełniając ściśle określone kryteria , miał również szansę posiadania broni .Zgadzam się z Pomsee że każdy krok w stronę normalności, będzie zarazem poprawą naszego bezpieczeństwa, a nie Dzikim Zachodem .Pozdro...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kokesh, ja się bardziej obawiam, nie bandziorów, tylko tych, którzy przeciwko nim złoma nabędą, nie potrafiąc się nim posłużyć, już nie mówiąc o kompletnym nieprzygotowaniu psychicznym.
Głowę dam, że niejeden pojedzie do lasu, a nie na strzelnicę, żeby wypróbować"... Zapomnij o grzybkach, czy łażeniu z wykrywką bez kewlarowej kamizelki i hełmu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krecik,gdyby ten debil miał świadomość tego że tam gdzie chciał wparować z bronią też ktoś może mieć broń i odstrzeli mu ten głupi łeb w obronie własnej i w świetle prawa, to by nie gadał takich głupot.Stajemy się ofiarami przemocy w głównej mierze dla tego że jesteśmy bezbronni .Wiadomo że ofiara nie może mieć broni, bo niby z kont w tym ,,bezpiecznym państwie ''ma ją mieć .Pozdro...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kokesh najwyraźniej niektórym kolegom projekt ułatwienia Polakom dostępu do broni palnej oznacza rozdawanie jej każdemu na prawo i lewo.
krecik - a od czego są kursy i egzaminy z obsługi broni?
Przecież ustawodawca może i powinien taki wymóg dla starającemu się o pozwolenie na broń postawić.


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora pomsee 21:30 10-07-2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się, mówię o tych, którzy dostaną pozwolenie i kupią o wolno"... tak do końca nie wiedząc po co im. Wcale nie psychole ani przestępcy. Ale albo trzeba będzie pochwalić się kumplom, może przy okazji dziabnąć conieco" no i w końcu sprawdzić jak o to" działa... A że strzelnic wiele nie ma, mało, trzeba za nie zapłacić, to gdzie...? w lesie albo na jakimś polu. Albo tam, gdzie im sie będzie WYDAWAŁO, że nikogo nie ma. A Pan Bóg kule nosi.

Kolejna sprawa - zdajesz sobioe sprawę, jako trzeba przeszkolenia, żeby móc się posłużyć skutecznie bronią w sytuacji stresowej, strzelając intuicyjnie, na dodatek w miejscach, gdzie mogą być postronne osoby?
A co Ci po broni w domu, jeśli i tak będziesz musiał ją trzymać rozładowaną, w zamkniętej pancernej szafie? Myślisz, że jak Ci menele wjadą na chatę, to będą grzecznie czekać, aż otworzysz, wyjmiesz, załadujesz...? A oni wiedząc, że możesz mieć broń, jesli wejdą , to będa ją mieli już w garści i ani chwilę się nie zawahają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomsee - jak najbardziej.. pod warunkiem, zapisanym w ustawie, że posiadacz będzie ZOBOWIĄZANY, do wystrzelenia pod okiem instruktora w miesiącu jakiegoś sensownego minimum.

Nie jestem przeciwnikiem broni, tylko sposobu w jaki chce się ją udostępnić. Od dupy strony krótko mówiąc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krecik ,czy do prowadzenia pojazdu mechanicznego uprawnia faktura zakupu, czy prawo jazdy ? Czy myślisz że prawo do posiadania broni zostanie nagle tak zliberalizowane że do zakupu jej wystarczy dowód tożsamości ? Na pewno nie ! Chodzi o to że na dzień dzisiejszy ja normalny obywatel tego kraju nie mam najmniejszych szans na posiadanie pozwolenia na broń.PS. Ludziom nieobeznanym z bronią ,mówię stanowcze NIE ,jeśli oczywiście chodzi o chęć jej posiadania . Pozdro...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kapuchy tu chodzi o moje swobody obywatelskie.
Ustanowienie prawa o broni i amunicji tak, że praktycznie normalny i praworządny obywatel nie może posiadać broni palnej jest spadkiem po komunie, która nie mając mandatu społecznego do sprawowania władzy w Polsce bała się, że obywatel może posiadaną broń obrócić przeciwko niej.
Powtórzę jeszcze raz:
Reformę tę widzę tak, że decyzja przyznania pozwolenia na broń zapada po spełnieniu ostrych wymogów jest klarownym procesem decyzyjnym a nie jak obecnie jest zależna od tego czy znasz czy nie odpowiedniego policjanta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, kto kupi broń za kilka tysiecy ? Drechy maja za parę stówek, a legalnie ?
No, chyba że używane http://www.bron1.pl/?load=bron&id=1411
cena będzie hamulcem, a i przepisy, jak znam naszych biurokratów, będą takie, że bez prawnika nie dasz rady zrozumieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kokesh - a nie pamiętasz jak przychodzili młodzi" i przy pierwszym czyszczeniu broni celowali do siebie ? Tak dla jaj , dla zabawy...Dopiero jak któryś dostał w pysk albo przeczołgał się w OP 1 - przechodziło ...nabierali szacunku - nie dla nas , dla broni...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wielu już lat moje poglądy na temat posiadania broni palnej są niezmienne.I nie chodzi o to żebym ja mógł mieć.Wcale mi na tym nie zależy.Jestem za swobodnym dostępem do broni palnej dla tych wszystkich , których to oczywiście interesuje.Bez jakiś idiotycznych punktów, które trzeba spełnić a w których lubują się ci co są za a nawet przeciw.

polskie społeczeństwo głupie jest i niedojrzałe" - widać , że niektórzy Koledzy uważają się za coś lepszego niż pozostali.

W czasach PRL-u od roku 1981 do 1986 a więc jak miałem 12 - 17 lat posiadałem nie jedną a kilka sztuk broni palnej własnej konstrukcji na bardzo łatwo wtedy dostępne dla mnie naboje sportowe cal.22 .Patrząc z perspektywy wtedy rządzącej kliki (oprócz generała Jaruzelskiego bo bardzo go szanuję) nielegalnie.Wcale się z tym specjalnie nie kryłem a raz ojciec powiedział jednemu sąsiadowi , który spytał się tylko o szczegóły techniczne.Sąsiad ów był jak się potem dowiedziałem jednym z pierwszych milicjantów w naszej miejscowości.Z broni tych wystrzeliłem ponad trzy tysiące sztuk amunicji i nawet przez myśl mi nie przeszło aby kogoś mordować.Po prostu chcialem sobie tylko postrzelać.A posiadanie tej broni nauczyło mnie jednego.Nigdy nie kierować wylotu lufy na drugiego człowieka.W roku 1986 przestałem się w to bawić.Wszystkigo się pozbyłem.Broń porozdawałem tym co chcieli.Pogląd jednak na kwestję posiadania broni mam od lat niezmienny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ze pisac mi sie niechce ponownie, kilka miesiecy temu byla ostra dyskusja w temacie, dziwi mnie tylko ze wielu z Was uwaza ze kazdy w kolo to psychol i mazy o tym by wystrzelac co sie rusza, a ze bandziory beda mialy latwiejszy dostep to z nog zbija oni,juz dawno maja i nie takie o jakich mowa w projekcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego HUK, tak na marginesie to ja mieszkam w kanadzie i wybory w kraju mnie nie obchodza, uwazam ze skoro tam nie mieszkam to nie mam prawa decydowac , moze sie myle ale prawdopodobnie moge miec wlasne zdanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kolega mieszka w Kanadzie , to jakie kolega ma możliwości oceny sytuacji ?! To co napiszą w necie ? co powie pan Kaczyński ? co wygłosi Ojciec Dyrektor ?
Podobnie ja moge wypowiadać się w kwestii wykorzystywania psów w zaprzęgach na dalekiej północy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisy dotyczące posiadania broni powinny być ostre.
Ale muszą być jednocześnie jasne i spójne. Teraz bron łatwiej jest dostać policyjnemu konfidentowi niż uczciwemu obywatelowi. Bron sportowa i kolekcjonerska jest traktowana jako straszliwe śmiercionośne narzędzie.A na litwie TAKI SAM TYP JAK JA może miec bron bez większych przeszkód tyle ze tam jestem czlowiekiem a u nas jestem bydlem ktorym powinem rzadzic pan dziewulski. Pan dziewulski bron posiada zna sie na niej i w latach 80 tych przystawiał ja do głowy ludziom których ustrój nie lubił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie