Skocz do zawartości

dęblin,kozienice,puszcza kozienicka


rutus1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 173
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 11 months later...
Jest to mój pierwszy post, więc witam wszystkich. Pochodzę z Pionek (choć obecnie pracuję w Warszawie)i troszkę z wykrywką już chodziłem. Mam natomiast pytanko do osób chodzących po puszczy-znacie może miejscówkę nazywaną Planty? Jest to obszar potężnej polany leśnej wraz z przyległymi lasami obok drogi Radom-Kozienice, przy skręcie na Przejazd-Brzózę. Teren skopany, ale nadal obfitujący w wiele fantów, aczkolwiek dość niebezpiecznych-wybuchowych. Jedno z pierwszych moich trafień i to jakimś chińskim shit'em za 150zł-pocisk moździerzowy prawdopodobnie radziecki 82mm i to po kwadransie śmigania przy głównej leśnej drodze. Od lat ludzie wykopywali tam masę rzeczy, mówiono o jakimś składzie amunicji (ale w lesie??) niemieckim lotnisku i taaakie tam różne. Bywa tam ktoś? Zna ktoś może historię tego miejsca?
Drugie pytanko: Załamanek, a w zasadzie hmmm...dziwne rowy (pozostałości okopów?) obok Załamanka od strony Pionek; wie ktoś może co to za obiekty? Śmigał tam ktoś?
No i trzecia sprawa, bywam w Pionkach w weekendy także jakby ktoś chciał pobiegać po okolicach to bardzo chętnie, mam autko służbowe, więc paliwko free.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

syczekas poczytaj sobie Szkice z dziejów Pionek" dostępne w do wypożyczenia jak i zakupu w miejskiej bibliotece
http://www.pthpionki.pl/index.php?option=com_content&view=category&id=49&Itemid=182
Nie pamiętam w którym tomie ale były opisy zasadzek partyzantki na Załamanku wraz z mapkami oraz wzmianki o tym polowym lotnisku a także opisy innych ciekawych bitew które rozegrały się w okolicznych lasach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Byłem w sobotę w okolicach Basinowa (na trzy wykrywacze) - bida z nędzą - kilka łusek mauser niemieckich kilka polskich, oczywiście pełno ppsz, parę rozrywek i oliwiarka ( miała dwa korki i była stalowa nie wiem od jakiej broni)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 11 months later...
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 1 year later...
  • 1 month later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie