Skocz do zawartości

Tomaszów Lubelski 2009


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 326
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
W imieniu SRH 51ppSK z Iłży serdecznie dziękuje za zaproszenie. Będziemy miło wspominać impreze.

Z pozycji żołnierza leżącego w okopie, jadące prosto na nas Panzer II, za nimi rozsypana piechota i wybuchy zaraz przy okopie zrobiły na mnie duże wrażenie. Sceny z ludnością cywilną pierwsza klasa - chyba pierwszy potraktowano ludnośc cywilną jako grupę uczestniczącą w inscenizacji a nie tylko dekorację.

Odnośnie regulaminu mundurowego wypowiem się odnośnie strony polskiej. Nie podobało mi się zachowanie pewnej grupy rekonstruktorów, którzy po zwróceniu im uwagi przez osobę odpowiedzialną za regulamin mundurowy nadal wiedziały lepiej". Chodzi o panów z manierkami we współczesnych pokrowcach (miałą je cała grupa!) przypiętych na pas.Więcej pokory Panowie i wiedzy! To samo odnośnie hełmów wz. 26 z nałożonymi orłami. Nie stać mnie na przerobienie" na wz. 15 lub na oryginalny wz. 15 ,nie zakładam, a jak już bardzo muszę to chociaż staje daleko od publiczności i zdejmuje orła.

Myśle że przestrzeganie regulaminu mundurowego powinno się odbywać na poziome zapraszania grup a nie przed imprezą, gdzie organizatorowi ciężko jest egzekwować wytyczne (przy bardziej porywczych osobach organizator może jeszcze wyrwać strzała")

pozdrowienia dla chłopaków z SRH Wrzesień 39' za udaną współpracę.

pozdrawiam Tommy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

omówienie scenariusza...było stratą czasu. Ogólnikowo pokracznie i od d... strony.
Na przyszłosć próbę generalną polecam przeprowadzić szkieletowo z dow. grup oraz dow. drużyn.
Dowódcy grup doskonale wiedzą czego mogą się spodziewać po swoich podwładnych, po co tłumaczyć coś czego nikt nie słucha?
Nie jesteśmy aktorami szkolnych teatrzyków którym trzeba tłumaczyć to czy owo, od tego są dowódcy by dowodzić i pilnować by nie robić bałaganu.

Ogólnie impreza dużżżżyyy plus!
Nie zapominajmy jdnak o minusach ale żeby te minusy nie przesłoniły nam plusów:)

W imieniu SRH 51 pp Strzelców Kresowych
serdecznie dziękuję uczestnikom oraz organizatorom za zaproszenie i wspaniałą imprezę. Mam nadzieję że za rok spotkamy się także a problemy które opisałem znikną przy organizacji Tomaszowa Lubelskiego 2010"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, po tej krytyce to nie wiem czy nas zaproszą za rok :P

Proponowaliśmy to rozwiąznie na odprawie wieczorem: zapoznać ze scenariuszem dowódców grup, postawić im zadania, przećwiczyć z nimi w terenie i gotowe. Bo czytanie scenariusza dla całości konczyło tym że i tak mało kto słuchał i prawie nikt pod koniec nie pamiętał co było na początku.

Po tych słowach krytyki, powiem tylko tyle że impreza zrobiona z rozmachem,chłopaki wiedzieli co chcą zrobić i starali się jak tylko mogli żeby było dobrze.

No i taki drobny akcent logistyczny, bo niektórzy rekonstruktorzy twierdzą że nie ma udanej rekonstrukcji jak im organizator nie przygotuje pełnego wyżywienia- zaświadczam że od nas nikt nie wyszeł z imprezy głodny:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
W imieniu GRH ”SAN” chciałbym jeszcze raz podziękować Jarkowi za zaproszenie naszej grupy i pogratulować udanej rekonstrukcji. A co do regulaminu mundurowego po stronie niemieckiej to wszyscy poznali moje zdanie i nie będę się powtarzał. Nie możemy przymykać oczu tylko dlatego że ktoś jest z takiej a takiej grupy. Nie ma dobrego umundurowania to nie występuje i sprawa jest prosta. A co do prania brudów to mam takie same zdanie jak wy nie publicznie tylko na osobności.
Pozdrawiam wszystkich.
Łukasz Solon
GRH „SAN”
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tg13 ja tylko napisałem co mi się nie podobało, nie pisałem po to by komuś doje...

podobało mi się:
- atak panzer II
-wysoki realizm po stronie polskiej( trup siał się gęsto)
- duża ilość amo
-ogień na TK3
- logistyka autobusowa
-uszanowanie naszej integralności i nie naruszanie stanu 51pp:)


Dla mnie impreza na wysokim poziomie z kilkoma problemami, ale nadal wysokim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że każdy powinien sam sobie zrobić rachunek sumienia ze swoim umundurowaniem. Ostatnio daje się zauważyć że czasami starsze stażem grupy są gorzej umundurowane i wyposażone niż nowo powstałe ;))). Ostatnie słowo co do mundurówki powinien mieć organizator - jeżeli on dopuści jest O.K bo bierze to na siebie i ewentualnie wyjaśnia . Sam nie byłem ideałem rekonstrukcji ( i daleko mi do tego ) -do innych nie będę się wypowiadał , bo każdy wie co miał na sobie . Co do incydentu z rozbitym kuflem na głowie nie byłem świadkiem, ale widzałem efekty tego dzałania u poszkodowanego ( nie był to rekonstruktor ) - kilka ładnych szwów ma ,i blizna w L" zostanie do końca życia .Za takie rzeczy są panowie paragrafy, tak samo za naruszenie nietykalnosci osobistej -to nie przedszkole i wszelkie niesnaski powinny być załatwiane w cztery oczy poza terenem garnizonu .Jeśli jest ktoś nerwowy i nadpobudliwy łykać piguły na uspokojenie .Co do samej rekonstrukcji to to co było w tamtym roku jest niebem a ziemią -teren wybrany przez organizatora był po prostu wyśmienity ( góreczki ,dolinki)tak jak i scenografia - domki , stodółki , studnia które nie były wykonane z dykty .Ogólnie cała organizacja i rekonstrukcja była na poziomie Bzury . Pozdrawiam Wojtek .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie