Skocz do zawartości

Tomaszów Lubelski 2009


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 326
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Wiem, że jestem upier…wy, ale Panowie ze strony niemieckiej jak widzę nie raczą pamiętać, że w 1939 roku w umundurowaniu WH nie funkcjonowała jeszcze koszula z integralnym kołnierzem (do tego jeszcze szara)…
Wprowadzono ją, jako bardziej praktyczny zamiennik rozwiązania stosowanego do tego czasu (czyli białej koszuli bez kołnierza i Kragenbinde-podkołnierzyka) dopiero w 1941 roku!

Pozdrawiam
Hindus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pan hindus to jest strasznie upierdliwy czepia się wszystkiego

Przecież to tylko rekonstrukcja i chodzi o to żeby pokazać jak to mniej więcej wyglądało a skąd ci ludzie maja wziąć same oryginalny.

Pan to taka Kazimiera Szczuka wśród krytyków literatury

Czepia się wszystkiego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również podzielam zdanie Hindusa.
Dla wyjaśnienia. To człowiek z mojego Stowarzyszenia. Drugi ma Kragenbinde tylko na zdjęciu akurat nie widać. Kilka błędów udało nam się wychwycić, co zamierzamy jak najszybciej poprawić. Poza tym dwóch ludzi ode mnie biegało w replikach spodni M40. Reszta w szwedach jako zamiennikach M37, doktórych jeszcze niedawno nie było dostępu. Już u Arka z Lublina zamawiamy dla wszystkich M 37 Steingrau, więc na przyszly sezon będzie ok. Konstruktywna i KULTURALNA krytyka Hindusa jest ięc jak najbardziej na miejscu i za nią dziekuję.
Mirek Majkowski
PSRH X D.O.K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm..zawsze zamiast KRYTYKOWAĆ można zaproponować kulturalnie JAK MA BYĆ - skutek ten sam (osoba która cos robi źle koryguje to) , a odbiór zupełnie inny (motywuje a nie wkurza...) . W każdym razie dla mnie duża róznica jako rekonstruktora (do dzisiaj pamietam Przemka M. z Cytadeli" jak mnie instruuje co mam źle i jak to poprawić a nie opieprza...)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie