Skocz do zawartości

Sreberko do ID


Rekomendowane odpowiedzi

Syf... czy populares ??? śmiała teoria :))) Ja w okolicach Opola jestem zmuszony się zadowolić pfennigami przedwojennymi lub ewentualnie pruskimi groszami:)) Tak więc bardzo bym sobie życzył takich popularesów" :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie na mazowszu jest to też dość często spotykana moneta. Ja jak chodziłem z poprzednim moim wykrywaczem średnioczęstotliwościowym tez nie mogłem znaleźć żadnego cienkiego sreberka dopiero ładnie łapał szustaki ;). Odkad zmieniłem wykrywke na wieloczęstotliwościowa i kopie równiez słabe sygnały w identyfikowazne jako słabo przewodzące to okazało się że takich monetek nie jest wcale tak mało. Takze adek wieloczęstotliwościowy wykrywacz lub wysokoczęstotliwościowy i będzeisz ich trafiał więcej lub też zacznij kopać słabe sygnały przeskakujące bo to mogą być również nie tylko śmieci ale taki właśnie dają sygnał cienkie sreberka. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spójrzcie na mapę Rzeczpospolitej, za Zygmunta III i będziecie wiedzieć, gdzie te monety występować mogą a gdzie nie :)

pewnie krążyły po całej Europie, jak wiekszosc sreber..
pozdro!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arson dalej nawiazuje do mojego postu więc tak jak pisałem cienkie sreberka dają b. nieciekwae sygnały i wykrywacze wieloczęstotliościowe oraz o wysokiej częstotliwości lepiej dają sobie rade z nimi. Zresztą Arek znalazł ciekawe cienkie sreberko chyba wykrywka o wysokiej częstotliwości? moim zdaniem na wykrywaczu pracującym na średniej częstotliości sreberka są sybnalizowne słabiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie