Skocz do zawartości

Moja dziura ... Zielona Góra


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 89
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Masz tam gdzieś wśród tych butelek jakąś sygnowaną C.Wennrich/Biergrosshandlung/Grunberg in Schl. ? Ja swego czasu taka wytargałem z ziemii i nawet udało mi się zebrać jakieś drobne info na jej temat:

http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=82278

Tak przy okazji to gdzie to domostwo znalazłeś, Jędrzychów ?

Pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam od niedawna w Świdnicy koło Zielonej Góry. Butelki namierzyłem za sprawą rzeczy metalowych ale o nich później. Oto sygnatury na butelkach:
1. BERGSCHLOSSBRAUEREI- GRUNBERG/SCHL.
2. KARL GEBAUER - BRAUEREI - GRUNBERG/SCHL.
3. J. BAUMGART - GRUNBERG/SCHL.
4. GUST.BUXBAUM - GRUNBERG/SCHL.
5. FRITZ JACOB - GRUNBERG/SCHL.
6. OSWALD SCHAUER - SOMMERFELD - TO CHYBA JEST LUBSKO
7. OTTO GRASSE - NEUSALZ a/O - NOWA SOL
8. C. HINRICHS - BRAUEREI - GREIFSWALD - PROSZĘ IDENTYFIKACJE MIEJSCOWOŚCI
9. SI-SI - GES. GESCHUTZT - JAKIŚ NAPÓJ O NAZWIE ZASTRZEZONEJ SI-SI.
Załączam zdjęcie porcelanowych kapsli w śród których są z :
Zielonej Góry, Nowej Soli, Krosna Odrzańskiego (Limoniadenfabrik), Głogów, Gubin,Guntersdorf (?),Norymbergia, i chyba rodzynek - LISSA/POSEN- A. KUŚNIERSKI-KISSLINGS CULMACHER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za książką adresowa Zielonej Góry z roku 1914:

J. BAUMGART - Baumgart Julius, Destillation,Weinhandlung, Bier Verlag, Holzmarktstraße 2 (obecna ulica Drzewna)

KARL GEBAUER - Brauereibes., Niederstraße 63 (obecna ulica Kupiecka)

FRITZ JACOB - Mineralwasserfabrik, Hohenberg Quell, Freystadter Chaussee 15 (obecna ulica Kożuchowska)


GUSTAW BUXBAUM - Vertreter der Vorstadtbrauerei Glogau (przedstawiciel browaru Głogowskiego) a w poźniejszej książce adresowej figuruje jako:

Biergrosshandlung und fabrikation alkoholfrei Getranke, Untere Fuchsburg 17 (obecna ulica Jelenia)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8. C. HINRICHS - BRAUEREI - GREIFSWALD - PROSZĘ IDENTYFIKACJE MIEJSCOWOŚCI"

Greifswald to Greifswald :) W Niemczech leży.

http://maps.google.com/maps?f=q&source=s_q&hl=pl&geocode=&q=Greifswald&sll=37.0625,-95.677068&sspn=52.372705,114.257812&ie=UTF8&z=11&iwloc=A
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ten pojemnik wyszedł podczas kopania rowu pod ogrodzenie, jest ebonitowy, co ciekawe w środku po odkreceniu dekielka był zwietrzały bilet na autobus ( lata 60-te). Może to pojemnik na jakis zapalnik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie