Skocz do zawartości
  • 0

ID herbu


avena

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Gut Sendzitz, Babalitz, Hermmanshohe

Lipinki - same - pałacu nie miały - przynajmniej nic na to nie wskazuje...
_______________________

sygnatura: 10/10/0/822
tytuł i daty: Entwasserungs-Genossenschaft Lippinken und Sendzitz. Kreis Lobau; 1906-1912
hasła indeksu: Kwidzyn
opis: dokumentacja aktowa; ; ; poszyt; stan dobry; ; ; ; niemiecki; ; ; ; ; ; ; ; -; -;
sygnatura: 10/10/0/823
tytuł i daty: Entwasserungs-Genossenschaft Ludwigslust und Sendzitz. Kreis Lobau; 1901-1910
hasła indeksu: Kwidzyn
opis: dokumentacja aktowa; ; ; poszyt; stan dobry; ; ; ; niemiecki; ; ; ; ; ; ; ; -; -;
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wydaje się prosta. Przed wojną wsie często leżały we władaniu jednego rodu, prześledź w głównej mierze miejscowe znaczące rody szlacheckie-w promieniu do 50km, fabrykantów, kupców, tym podobne.

Teraz pytanie czy miejscowości z ziem odzyskanych czy 'staropolskie'? Ma to znaczenie w przypadku poszukiwań w herbarzach polskich czy też niemieckich czy innych(wpływy rosyjskie, francuskie inne też się czasem zdarzają na ziemiach polskich).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm...
__________
w kontekście dywagacji na tematy heraldyczne - małe PRRR...
coby nie powstała heraldyka forum odkrywcy" - obok - Heraldyki...

wizerunek załączony - spełnia wszystkie kanony z epoki...

a odmawiający szlacheckości - narażają się na pojedynek...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo szukałem i nic... myślę że w pewnym sensie kluczem może okazać się informacja na temat właścicieli pałacu w Lipinkach. Obecnie nie istnieje chyba-dowiedz się-internet milczy niestety.

Pozostają jeszcze księgi parafialne i informacje o pochowanych na tym cmentarzu.

Mam pewną myśl od jakiego rodu może pochodzić ten herb, ale na razie zatrzymam to dla siebie-czekam na info o pałacu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie