Jump to content

kobieta w armi................


maxim026

Recommended Posts

Tak, to rekonstrukcja tropiciela śladów z armii gen. Pershinga.
Gośc z prawej mając pozowac do zdjęcia z kobietą z giwerą w ręku profilaktycznie załozył dwie kamizelki kuloodporne pod mundur / na trzecią zabrakło paska/. Ale minę i tak ma niepewną.
Link to comment
Share on other sites

Kobieta pracująca, żadnej pracy się nie boi. Ludmiła Pawliczenko była ukraińską snajperką. Podczas rekrutacji przydzielono jej służbę pielęgniarską, jednak nalegała, że chce zostać żołnierzem. Ponieważ posiadała certyfikat strzelecki, który uzyskała w wieku 14 lat należąc do klubu strzeleckiego w Kijowiem, to trafiła w końcu do Armii Czerwonej i stała się jedną z 2000 kobiet snajperów w Armii Czerwonej.

Walczyła około dwóch i pół miesiąca koło Odessy, gdzie zarejestrowała 187 zabójstw. Gdy Niemcy zdobyli kontrolę nad Odessą, jej jednostka została zepchnięta do Sewastopola. W maju 1942 dla podpułkownik Pawliczenko przypisywano zlikwidowanie 257 niemieckich żołnierzy. Jej całkowita potwierdzona liczba zlikwidowanych żołnierzy w czasie II wojny światowej to 309, w tym 36 nieprzyjacielskich snajperów. To sprawia, że jest najlepszym snajperem-kobietą wszech czasów.

W 1943 roku została odznaczona Złotą Gwiazdą Bohatera Związku Radzieckiego, a potem trafiła także na znaczki.

Co by nie mówić to niektóre dają rade;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information