Jump to content

Policja złapała go zanim sięgnął po broń


Recommended Posts

http://www.tvn24.pl/-1,1592706,0,1,policja-zlapala-go-zanim-siegnal-po-bron,wiadomosc.html

To między innymi broń, jakiej chciał użyć do napadu pozwala przypuszczać, że to właśnie 28-latek stoi za co najmniej kilkunastoma napadami z bronią na śląskie sklepy i banki (w jednym z nich mężczyzna ciężko ranił kasjerkę). W każdym z tych przypadków napastnik posługiwał się pochodzącym najprawdopodobniej z XIX w. rewolwerem na czarny proch oraz zasłaniał twarz charakterystyczną czerwoną chustką"

Hm... Ktoś kiedyś prosił o choć jeden przykład użycia do napadu broni z okresu II w.ś. Tu jest dużo ciekawszy.
Link to comment
Share on other sites

Tego się obawiałem, że w końcu się zacznie nagonka na środowisko czarnoprochowe. A wszystko przez jakiegoś niedorobionego gangstera. I zapewne na nic się zda pewnie to ,że środowisko strzelców czarnoprochowych wystrzegało sie jak ognia niebezpiecznych sytuacji. Strzelaliśmy na licencjonowanych strzelnicach samemu opracowując zasady bezpieczeństwa, czasami bardziej restrykcyjne niż przepisy tego wymagały. Cos mi sie wydaje od jakiegoś czasu, że znowu będę musiał zmienić zajęcie. Najpierw zakazano poszukiwań z wyrywką a za chwile zaostrzą przepisy dotyczące broni czarnoprochowej. Pozostanie zbieranie rybek albo hodowanie znaczków. Ciekawe jest to, że od 5 lat od kiedy obowiązują przepisy zezwalające na posiadanie broni i replik broni wytworzonych przed 1850 r. o ile dobrze mi wiadomo nikt nie zginął w wyniku postrzału z takiej broni. Podobno znany do tej pory był jeden przypadek kłusowania z użyciem broni czarnoprochowej (ale tylko podobno). A teraz się zaczęło jakie to niebezpieczne i skuteczne są czarno prochowce. Ten kto nigdy nie strzelał z rewolweru czarnoprochowego nie wie że jego celność jest porównywalna ze sprayem. A oddać kilka strzałów jeden za drugim można pod warunkiem, że kapiszon lub jego resztki nie spowodują zacięcia. Nie wspominam tutaj o szybkostrzelności broni długiej tego która we wprawnych rekach może oddać maksymalnie 3 strzały na minutę. Życzę powodzenia z taką bronią w starciu z kimś uzbrojonym w broń współczesną. A poza tym to pytanie kto z posiadaczy takiej broni chce stawać w konfrontacji. Dlaczego nikt w tym chorym kraju nie potrafi zauważyć, ze jest cała rzesza ludzi którzy nie chcą posiadać broni, żeby Bronic się przed bandytami, strzelać do ludzi i przeprowadzać masakry tylko chcą miło aktywnie spędzić sobotnie popołudni przerywając strzelanie do tarczy aby w miłej atmosferze porozmawiać z kolegami dzielącymi ta sama pasje. Ale jak znam życie zwycięży polityka zakazów, reglamentacji i koncesji a media rozdmuchają ten przypadek do rozmiarów reguły i obwieszczą nie zorientowanemu i zastraszonemu społeczeństwu że gangsterzy kupują zupełnie legalnie niebezpieczna broń. A rozwiązanie będzie jedno – zakazać.
Ale po co ja to piszę… chyba żeby poprawić sobie humor po przeczytaniu tego artykułu

Pozdrawiam !!!
Link to comment
Share on other sites

W wypadkach samochodowych stale giną tysiące ludzi,
życie wiąże się z dużymi wydatkami i ogromnym ryzykiem.
Nikt nie zmienia samochodów, bo jeżdżą nimi debile.
Akurat, w tym wypadku to strażnik powinien się znać na broni i mieć się czym bronić.
Link to comment
Share on other sites

Zawsze znajdzie się jakiś desperat, który napadnie na bank. Sprawa roni", którą się posłuży jest drugorzędna, może to być i gazrurka.
Chociaż oczywiście coś na kształt broni palnej zrobi większe wrażenie.
Link to comment
Share on other sites

bandyci i przestępcy używają wszystkiego co jest pod ręką,liczy się dla nich osiągnięcie celu,może to być auto,nóż ,rurka,dosłownie wszystko,nawet technika im pomaga ,telefony,kamery,ksero kopiarki do robienia lewych banknotów,każdy z nas ma możliwości do popełnienia zbrodni,przestępstwa,
Link to comment
Share on other sites

byl tez swego cczasu glosny przypadek,snajpera" jak go nazwlay media ,grasowal on z czarnioprochowcem ,rabowal domy. Jakiegos radnego czy tez polityka postrzelil (z SLD?).
Zbir sle skonczyl ,dorwalo go chyba AT w jakims bunkrze .Zywy nie wyszedł z tego bunkra( o ile mnie pamiec nie myli) 1-2 lata temu to bylo...
Link to comment
Share on other sites

Policja bardzo chciała i tak na początku informowała że poszukiwany bandyta posiada ogólniedostępną broń czarnoprochową.Prawda okazała się inna:
http://serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34397,3958627.html
Technicy po prostu nie umieli rozpoznać znalezionych na miejscu przestępstw pocisków.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information