Skocz do zawartości

Jeniec: Tak daleko jak nogi poniosą


Schivelbein

Rekomendowane odpowiedzi

Mój pradziadek w 39 roku walczył we Lwowie. NIedługo do tego dojde... :) Wzieli go do niewoli i zawiezli do miejscowości Równe gdzieś w okolicach Lwowa. Ustawili ich w rzędzie i nkwd sprawdzało po rękach kto leci do katynia a kto na sybir.
Mocne ręce - Chłop,nie inteligent - sybir
Delikatne ręce - inteligent - katyń
Kolega mojego pradziadka był fryzjerem i miał delikatne ręce i mu się nie udało :(
Pradziadek mój właśnie uciekł z takiego transportu na sybir ale musiało to być niedaleko na ukrainie bo wrócił pieszo do rodziny.
Pozdrawiam Manierkarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec polecam ci jak najbardziej w ciemno ksiązkę ( jesli jest jeszcze do zdobycia - pewnie ciezko..moze allegro) Josef Martin Bauer ak daleko jak nogi poniosą" .film ma z nią niewiele wspolnego poza ogólnym motywem.Film jest tylko jej wygładzoną wersją w stylu telenoweli. Ale to oczywiście moje subiektywne zdanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o porównanie książka/film to najbardziej podobała mi się książka Rambo (książka była pierwsza, film zrobili dopiero kilka lat po wydaniu).

Dopiero o tym filmie mogę powiedzieć, że jest tylko wygładzoną wersją książki, i to naprawdę wygładzoną. Książkę wałkowałem ze 3 razy i nadal mi się podoba. Po przeczytaniu ksiązki, film tak jakby już nie to".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie