Skocz do zawartości

Opór - Defiance 2008


Swiety82

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
a dla mnie kicha szkoda szczegolnie walka z partyzantki z czołgami heroizm zydowskich partyzanow moze i uratowal 1200 zydow ale jak by popatrzec polacy dokonywali podobnych wyczynow tylko o naszych partyzantach nikt nic dobrego nie nakrecił do tej pory i ogolnie przydało by sie nakrecic film o polakach ale z pompa a tematow do wybrania mnostwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, już nawet abstrahując od strony prawdy historycznej to sam film jako film nie zachwyca, przynajmniej mnie...jakieś to takie rozlazłe jest i nie trzyma w napięciu.... po słowach realizowana z imponującym rozmachem" spodziewałem się czegoś więcej :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, nie wiem jak jest w wersji która weszła do kin, ale w tej w której ja oglądałem największym przegięciem według mnie jest wyświetlający się zaraz po tytule w 2 minucie filmu napis True story" - Historia prawdziwa. My wiem ile w tym jest prawdy, ale przeciętny Amerykanin i 99% Europejczyków po takim napisie będzie święcie przekonana, ze to faktycznie prawdziwa historia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wczoraj miałem przyjemność "obejrzeć ten film, klasyczny amerykański gniot, z szablonową miłością skrzyżowany z filmami o Johnie Rambo, według mnie tak można streścić, i na samym początku: Dawne tereny polski (czy jakoś tak) dzisiejsza Białoruś. Lokalna policja wraz z SS zajmuje się łapaniem Żydów (czy jakoś tak). Dla mnie to brzmi jednoznacznie. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa informacja o ksiazce dziennikarzy z Wyborczej...
Jak ich uslyszalem w TVP, ze w pol roku ksiazke napisali, to zaraz mi sie to podejrzane wydalo...
http://www.dziennik.pl/polityka/article312255/Ksiazka_reporterow_Wyborczej_plagiatem_.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czego można się spodziewać po panie rezyseze :D skoro jedzie dobre dwadzieścia ponad kilometrów a oczom jego ukazuje się las :D
Żyd zawsze znajdzie sobie bohatera w postaci innego żyda który będzie wspaniały, dzielny i heroiczny a na dodatek dosiadał będzie swojego białego konika - osobiście już wole titanica tam przynajmniej była jakaś akcja :D
pozdrawiam Kurt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co w tym dziwnego, że Żyd nakręcił film o Żydach. A czy Polacy kręcą filmy o losach wojennych Niemców czy Francuzów?
Nikt nie musi go oglądać.

Najpierw przeczytałem sobie książkę Odwet - Prawdziwa historia braci Bielskich"(podobno plagiat). Potem musiałem obejrzeć film (oczywiście nie w kinie :)), żeby móc ocenić co zostało pominięte.
Dużo motywów jest przesadzonych, zmyślonych cała demokracja w obozie Bielskich. Walka z czołgiem po przejściu moczarów (chyba z drugiej strony bagna podjechał :).
Ale myślałem, że będzie gorzej.
Przynajmniej zasygnalizowali część dylematów partyzanckich:
- zdarza się zabijać cywilów,
- zabierają im jedzenie.

P.S.
Znam starszą osobę, która jako dziecko(z rodziną) ok. 8 razy była ofiarą napadów, rekwizycji przez rożnej maści polskich partyzantów.
Jedni byli kulturalni, inni wiązali całą rodzinę.
Do tej pory boi się nocować na wsi. Zawsze sprawdza czy drzwi i okna są dobrze pozamykane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toż się będzie dziać... Dowiemy się pewnie, że oprócz iluś set żydów uratowali od śmierci tysiące Polaków... Na zasadzie stwierdzenia niewprost, że ich nie zabili... Taka ta nasza nowa histoe"ria... O" E" do wyboru.... wstawić wg uznania...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MrSmith: Najpierw przeczytałem sobie książkę "Odwet - Prawdziwa historia braci Bielskich(podobno plagiat). Potem musiałem obejrzeć film (oczywiście nie w kinie :)), żeby móc ocenić co zostało pominięte."

Radze jednak poczytac jeszcze kilka innych ksiazek, czy nawet publikacji prasowych, zeby sobie wyrobic zdanie o tamtych wydarzeniach.
Ksiazka-plagiat plus film to stanowczo za malo.

A swoja droga publikacja dziennikarzy Wyborczej to juz bialy kruk:
http://www.dziennik.pl/polityka/article314113/Ksiazka_Odwet_idzie_na_przemial.html

W ostatnim numerze Naszej Polski" jest list od czytelnika. Autorzy z Wyborczej rozmawiali z nim o wydarzeniach w Nalibokach. Jakos tak dziwnie sie zlozylo, ze wykorzystali w ksiazce tylko te fragmenty, ktore im pasowaly...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnych źródeł wiem że bracia be wyżarli w lesie cały miodzik Puchatka i co ciekawsza jeden z nich jest najprawdopodobniej ojcem maleństwa ale te rewelacje jeszcze nie zostały potwierdzone.
pozdrawiam Kurt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurt - cos ci sie poplatalo. Bracia Be wystepowali w komiksach o kaczorze Donaldzie, Sknerusie, trzech siostrzencach itd. Puchatka i miodku do tego nie mieszaj.
:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
przed momentem obejrzałem Uwagę" na TVN
Na jeden fragment chciałbym zwrócic Waszą uwagę
Dziennikarz pyta się Żyda - jeżeli Tewje Bielski złożył
przysięgę w WP a później współpracował z okupantem
to jest zdrajcą czy nie ?
I odpowiedź Żyda - cytat z pamięci - ie chciałbym wchodzic w sumienie tego młodego człowieka"
ps.
o źdźbło trawy widzicie w oku bliźniego, a belki w swoim oku nie dostrzegacie"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie