Jump to content

Malowanie repliki samochodu pancernego WZ-34


Anuka

Recommended Posts

Witam zwracam się z uprzejmą prośbą jako modelarz do właścicieli repliki samochodu pancernego WZ-34 o odpowiedż. Czy jest możliwe aby polskie pojazdy pancerne we wrześniu 1939 posiadały czterobarwny kamuflaż tak jak na zdjęciu. Czy były to odosobnione przypadki. Chyba że ten kamuflaż był nałożony próbnie przed nałożeniem go na inny pojazd. Z tego co pamiętam to pojazd na Bzurze 2007 miał kamo trójbarwne i w miejsce jasno szaro piaskowego na dole pojawił się ten kolor ciemnozielony( kolor ochronny przed nałożeniem właściwego kamuflażu?). Z góry dziękuje za odpowiedż i proszę o oświecenie w temacie.

Żródłó fotografii: Wirtualne Roztocze- Galeria zdjęć z rekonstrukcji bitwy pod Tomaszowem Lubelskim.

Link to comment
Share on other sites

Z powszechnie uznanych za wiarygodne informacji [instrukcji] jasno wynika, że kamuflaż naszych pojazdów pancernych w 39 roku był trójbarwny. A odnośnie zapodanej na zdjęciu repliki Wz.34 to niestety tylko w bardzo niewielkim stopniu przypomina oryginał. Ale dobrze, że istnieje i się udziela na rekonstrukcjach...
Link to comment
Share on other sites

sprawa jest bardzo prosta ....zdjęcie przedstawia wz 34 po przebudowie wieży jaka miała miejsce w tym ...tfu zeszłym roku. na ten rok przewidziano w zw z tym malowanie całości ....ot taki tymczasowy kamuflaż jest na zdjęciu ...i tak cód że ta wieża zdążyła przed wrześniem ...


PATRON
Link to comment
Share on other sites

Ok.Dzięki za odpowiedż.Samochód będzie przemalowany w całośći, ale jeżeli chodzi o kolory oliwkowo zielony, ciemno brązowy i szaro piaskowy to bedą chyba takie same bo idealnie pasują do przedwrześniowej polskiej pancerki.
Link to comment
Share on other sites

Gdyby jeszcze przebudowano mu podwozie na wzór tego armatniego" to byłby całkiem, całkiem. Bo tak to jest tylko wariacją na temat". Acz jako pierwszy, który zaistniał ma za sobą pozytywną rolę jaką swego czasu spełnił. Tyle, że to było już dość dawno, teraz poprzeczka jest znacznie wyżej...
Link to comment
Share on other sites

Historia ... nie jest nauką ścisłą.
Tym samym wobec braku dokumentów, często należy oprzeć się na metodzie prób i błędów.
Cztery malowania pancerki" - dwa poprawne i dwa nie poprawne.

Balans, ale nikt nigdy nie twierdził, że pancerka" nie zawiera błędów - użycie podwozia z Gaza wymusiło pewne nieścisłości. Jednakże jak się przyjrzysz, to może dojrzysz powolny proces dojścia do doskonałości. Pytanie gdzie, w którym elemencie już to zostało osiągnięte.
Podwozie będzie modernizowane na końcu.

pozdrawiam

JaH -FWP

ps. to jest wygląd z 2001 roku.

Link to comment
Share on other sites

Z nową wieżą. Wieża i jarzmo uniwersalne wz. 35 zostały wykonane wg zachowanej dokumentacji w CAW odnalezionej w 2005 roku.
I liczące teraz proporcje wg nowej wieży .... kadłub jest za mały. Ot taka mała niespodzianka.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki Akagi za bardzo ciekawe zdjęcia.
Oczywiście przede wszystkim cały przód pojazdu jest do gruntownej przebudowy i nie chodzi tu o przysłowiowe centymetry, bo po prostu nie trzyma proporcji. Nie wspominając już o podwoziu, bo to podstawa wszystkiego...
Życzę Wszystkim osobom związanym z tym pojazdem sukcesów w stopniowym dochodzeniu do przysłowiowego ideału, bo pojazd jest tego warty.
P.S.
Jeżeli możesz zapodać jeszcze jakieś zdjęcia [z różnych okoliczności] związanych z replikami wz.34 to pewnie Wszyscy je tu z przyjemnością pooglądamy.

Pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

Panowie wybaczą, że zadam być może głupie pytanie, ale na zdjęciu gdzie stoją dwa wz.34 widać jak wieloma szczegółami się różnią. O ile dobrze się orientuje jeden ma przedstawiać wczesną a drugi późniejszą wersję wozu. Jednak o wieżyczka winna być tych samych wymiarów, lecz jak widać tak nie jest. Z tego co widzę na archiwalnych zdjęciach błotniki powinny być również takie same na obu wersjach. Zatem który z egzemplarzy ma prawidłowe wymiary wieży i błotnika?!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Taki model istnieje, wydała go kiedyś firma AGA (Polska - jedyny model tego producenta, poprzednio wypuszczany jako Certi 3501, ukazuje się też w ofercie amerykańskiej firmy Encore). Średniej jakości stary model plastikowy, bez wnętrza. Aczkolwiek o dziwo wymiary zewnętrzne są w zasadzie zgodne.
Posłużył mi kiedyś do nauki budowy modeli.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information