Skocz do zawartości

Tatuaż patriotyczny


der_bartosz

Rekomendowane odpowiedzi

Orzeł- jako godło nie wchodzi w grę, bo jako godło ma inne zastosowanie i miejsca w których powinien być reprezentowany.
Chodzi mi bardziej o tatuaże w stylu tych obrazujących Powstanie Warszawskie. Coś co nie będzie emanowało specjalnie symbolami naszego państwa, a będzie nawiązywało do historii. Niestety brak mi wyobraźni i nie potrafię za bardzo wymyśleć. W sumie chciałbym nawiązać do wydarzeń związanych z bratem babci, który poległ podczas operacji budziszyńskiej, a za zasługi otrzymał pośmiertnie Krzyż VM...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
a może coś takiego na tle łopoczącej flagi?

http://zhppgk.org/organizacja_harcerek/egazetka_3/images/mig7.jpg

osobiście podoba mi się orzełek Sił Powietrznych

http://www.wku.gwl.koszalin.pl/images/orzel_sp.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to bym se orla przywalił na plecach i jakbym był na siłce i robił barki to on by tak fajnie skrzydłami poruszał. A jak juz przestał brac koks to zawsze mi zostanie gapa....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sobie zrobić tatuaż patroityczny nawiązujący do Powstania Styczniowego.
Kilka lat temu widziałem na wystawie w Muzeum Niepodległości narzędzie do piętnowania zesłańców na Syberię w formie sporych rozmiarów stempla, na którym rzędy igieł układały się w napis KAT - skrót od katorżnik. Chyba jednak nikt tym barbarzyńskim narzędziem nie został napiętnowany, bo ukradł je pierwszego dnia lekarz - który miał w sądzie piętnować katorżników - i zbiegł za granicę.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy wiecie, że tatuaż był powszechny wśród żołnierzy napoleońskich. Temat ten był nawet przedmiotem badań jakiegoś Francuza, który w przytułkach zbierał informacje o tatuażach przebywających tam weteranów wojen napoleońskich. O marszałku Bernadotte krążyła nawet anegdota, że jako król Szwecji nigdy nie podwijał rękawów koszuli - bo na przedramieniu miał wytatuowane - śmierć królom.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. zmija- niestety z W-wą niestety, a może i na szczęście moja rodzina ma tyle wspólnego co krowa z cukierkiem Krówka", więc motyw powstania raczej odpada, aczkolwiek tatuaż miałby wyglądać jak te tatuaże przedstawiające wydarzenia z Powstania.
Tatuaż będzie nawiązywał do historii mojej rodziny, szkic już jest :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie