Skocz do zawartości

koniec kolekcjonowania niemieckich militarów


kolekcj

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 84
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Swastyka-przynoszący szczęście od słowa svasti-powodzenie/pomyślność. Ja mam w technikum narysowaną swastykę w zeszycie właśnie w takim kontekście (powodzenia, a nie nazizmu). Jeszcze wyjdzie na to że mi zeszyt zabiorą:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiS to po prostu idioci i tyle. Rozumiem żeby były kary za propagowanie nazizmu jak na przykład na jakiejś imprezie ktoś paradował w mundurze SS i w adidasach. To powinno być karalne bo nie ma nic wspólnego z rekonstrukcją historyczną. Śladów wojny nie wolno niszczyć choć były by to swastyki bo to jest historia o której nie wolno zapomnieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie naszło teraz, że jak zabiorą się za klamry, odznaki, monety i wszystko z wybitą swastyką, to przy okazji" charapną inne znaleziska z wykopków, (wszak pozyskane nielegalnie!), czyli monety, medale etc... żadne muzeum tym nie pogardzi. A w praktycznie każdym mieście jest mniejsze/większe muzeum i COŚ pokazać chcą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co sie denerwowac za wczasu ! Uważam ze to nie przejdzie. Potrzeba w sejmie większości żeby taką ustawę przegłosowac. A to ze politycy PiSu mają taką zachcianke nie oznacza od razu ze wszyscy politycy zasiadający w ławach sejmowych mają takie samo spaczone podejście do sprawy.

Pozdrawiam
Winchester
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a wydawało mi się, że żyję w państwie demokratycznym! Oczywiście propagowanie i nakłanianie do ideologii faszystowskich jak najbardziej ZAKAZ, ale to że ktoś posiada jakiś wykopany guzik, lub medalik ze swastyką to niech sobie posiada, przecież nie robi nic złego! Przecież gdy ktoś posiada zezwolenie na broń nie od razu musi znaczyć że jest seryjnym mordercą! - to taki przykład.
Ktoś pisał wcześniej że nasi politycy nie mają innych obowiązków, więc szukają sobie dyrdymałów - zgadam się! Żyjemy w państwie które boryka się z całą masą problemów (służba zdrowia + wiele innych) - dlaczego tym się nie zajmują?
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ta ustawa to jest totalny debilizm a co zrobią jak będą kręcić film o nazistach też ich pozamykają haha to by było dobre polska to jest dziwny kraj a nasz rząd jeszcze dziwniejszy ale tu mieszkamy i kochamy tą Polskę jaka jest tylko rządu chyba nikt nie kocha ale to już ich problem.Zdrów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was ma projekt tej ustawy ??? Tak żeby można byłoby go sobie poczytać?? sorry ale nie wierzę w nic czego sobie sam na żywca nie obejrzę ..a tym bardziej nie wierzę w to co piszą dziennikarzyki :) podniecacie się w oparciu o jakiś tekst z gazetki ...znajdzcie go wrzućcie ten projekt nowelizacji na forum a następnie dopiero piszcie ...

Swastyka-przynoszący szczęście od słowa svasti-powodzenie/pomyślność. Ja mam w technikum narysowaną swastykę w zeszycie właśnie w takim kontekście (powodzenia, a nie nazizmu). Jeszcze wyjdzie na to że mi zeszyt zabiorą:P"

Dlaczegoi polska musi miec zawsze poj--any zad!!!czy w koncu nie moze byc normalnym krajem!!!
Ja bym ich wszystkich ....a zreszta szkoda gadac"

dwa komentarze skopiowałem reszty nie mam czasu( a tak tak 90% wypowiedzi jest podobna merytorycznie)...i o czym Wy biedni ludzie piszecie?? co to za sens pisania takich durnych komentarzy?? dno..dno ...dno...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do muzeum spoko,bardzo bym się cieszyl gdybym moje fanty mógł podziwiać w muzeum.
Ale te zryte berety to przetopią na medaliki dla otr.(ojciec Tadeusz Rydzyk)
Mam nadzieje że im ta ustawa nie przejdzie i że są tam jeszcze jacyś normalni ludzie.
Apropo dokumentów to na ziemiach niemieckich pare lat przed wojną wydawało się dokumenty typu:akt urodzenia,ślubu itd.po niemiecku i ze swastyką.
Urząd stanu cywilnego nie wyda mi innego aktu małżeństwa dziadków jak ten z gappą.
:))))))))

pozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie