Jump to content

koniec kolekcjonowania niemieckich militarów


kolekcj

Recommended Posts

Prawo i Sprawiedliwość chce wprowadzić kary za produkowanie, nabywanie i przechowywanie symboli m.in. faszystowskich, czy nawołujących do nienawiści na tle rasowym. Klub PiS złożył u marszałka Sejmu projekt nowelizacji Kodeksu karnego w tej sprawie.

Obecnie Kodeks karny nakłada karę grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2 za publiczne propagowanie faszystowskiego lub innego totalitarnego ustroju państwa i nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, czy wyznaniowych.


Przepis ten nie doprowadził jednak do ukrócenia w Polsce handlu pamiątkami, czy symbolami faszystowskimi. PiS proponuje więc, aby do Kodeksu karnego wprowadzić szczegółowy zakaz produkowania, utrwalania, sprowadzania, nabywania, przechowywania, posiadania, prezentowania, przewożenia lub przesyłania" przedmiotów zawierającego zakazaną treść.

Jak napisano w projekcie, przestępstwo to również ma być zagrożone sankcją grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.

Jednocześnie PiS zastrzegło w projekcie, że nie jest przestępstwem produkowanie, nabywanie itp. takich przedmiot zawierający zakazaną treść wyłącznie dla celów kulturalnych, historycznych lub edukacyjnych".

We wtorek wrocławska prokuratura wszczęła śledztwo ws. wrocławskiej firmy produkującej m.in. odznaczenia i sygnety wzorowane na hitlerowskich. Śledczy sprawdzają, czy doszło do publicznego propagowania faszyzmu.

O sprawie napisał tego samego dnia dziennik Polska - Gazeta Wrocławska". Wg informacji gazety, w odlewni na zapleczu hurtowni sztucznej biżuterii Lexim, produkowane są m.in. odznaki różnych rodzajów wojsk oraz sygnety z trupią czaszką, noszone przez esesmanów.
(mg)
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 84
  • Created
  • Last Reply
Faktycznie - też jestem przeciwny produkowaniu współczesnych przedmiotów. Raz, że to wprowadzanie do obrotu kolekcjonerskiego kopii, a dwa że część ludzi leczy tym sobie kompleks niższości. Ale mimo to zastanawiam się, czy powinno to trafić do kodeksu karnego.
Link to comment
Share on other sites

A można prosić jakiś inny dowcip???

Spotykają się dwie świnie pod rzeźnią
jedna pyta drugiej
- przepraszam pani tu pierwszy raz ???
na to ta energicznie stuka się w czoło i mówi
- TA .... DRUGI !!!

pozdrawiam Kurt.


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Grzebiuszka 22:15 17-09-2008
Link to comment
Share on other sites

Powiem tak...Nigdy nie byłem i nie bede zwolennikiem liberałow(PO) bo...zresztą sami sie przekonacje co po sobie zostawią.
Z dwojga złego wolałem PIS.Ale to co tu czytam to mi sie w dłowie nie miesci!!!!!!!!!ZENADA!!!!!PARODIA!!!
I zaczynam rozumiec ludzi mających złe zdanie o Kaczynskich.
Jedno jest pewne.Nie pójde juz do wyborów dopóki bedą w parlamencie obecnie zasiadające partie.
Bede szczery.Głosowałem na PIS ale tylko dla tego aby liberałowie nie przejeli władzy.
A teraz do sympatyków PIS-
NA MÓJ GŁOS W WYBORACH JUZ NIE LICZCIE!I BEDE NAMAWIAŁ WSZYSTKICH SWOICH ZNAJOMYCH ABY NA WAS NIE GŁOSOWALI!!!
Link to comment
Share on other sites

...wprowadzić szczegółowy zakaz "produkowania, utrwalania, sprowadzania, nabywania, przechowywania, posiadania, prezentowania, przewożenia lub przesyłania przedmiotów zawierającego zakazaną treść."


to z muzeów też poznikają hełmy czy mundury ze swastami, jak nie można prezentować?

PozdrO
Link to comment
Share on other sites

Jednocześnie PiS zastrzegło w projekcie, że nie jest przestępstwem produkowanie, nabywanie itp. takich przedmiot zawierający zakazaną treść wyłącznie dla celów kulturalnych, historycznych lub edukacyjnych".

Czyli w muzeach bedzie mozna to prezentowac.
Mechanizm bardzo prosty-beda najazdy na chaty kolekcjonerow konfiskata wszystkiego co ma gape i bedzie to pakowane do muzeow.Ot caly bolszewicki sposob myslenia Pisu
Link to comment
Share on other sites

Widocznie ściganie ludzi za posiadanie połamanych luf i łusek z niezbitymi spłonkami wyraźnie poprawiło statystyki wykrywalności przestępstw, trzeba więc wprowdzić kolejny przepis na podstawie którego np. za posiadanie łuski z biciami SS będą będą groziły dwa paragrafy, jak nie spłonka to treści faszystowskie. Jesteśmy coraz bliżej państwa policyjnego........
Link to comment
Share on other sites

a urzędnicy-złodzieje dostaną do ręki kolejny pretekst do okradania kolekcjonerów z co bardziej wartościowych np. odznak, tak jak to ma miejsce teraz z elementami broni, np. sprawa kolekcjonera - powstańca któremu zabrano kolby od VISA.
Link to comment
Share on other sites

Spokojnie Panowie.Wiadomo ze w pisie nie ma kolekcjonerow,oni tylko ciagle scigaja jakiegos wroga mniej lub bardziej urojonego.Za to w PO sa jednak kolekcjonerzy i milosnicy przedmiotow dawnych(np Palikot) i ludzie nie tak zoszolomieni.Mysle ze nie dojdzie to blokady kolekcjonowania przedmiotow starych nawet tych ze swastyka.
Link to comment
Share on other sites

ciekawe jak potraktują runy i swastyki u współczesnych Wikingów i Słowian?... wszak faszyści NIE WYMYŚLILI pewnych symboli, TYLKO JE PRZEJĘLI. Czyli np. nie będę mogła zrobić sobie krajki ze swastykami, bo będzie to propagowanie symboli FASZYSTOWSKICH.

druga sprawa-tatuaże. będą łapać na ulicach ludzi w wydziaraną swastą, runami itp. i przymusowo zawozić na usuwanie?... Duże plony" by mieli podczas festiwali wczesnośredniowiecznych, zwłaszcza latem kiedy faceci bez koszul chodzą i dumnie obnoszą swoje FASZYSTOWSKIE przecież symbole.

gdyby coniektórzy mądrale zamiast wymyślać kolejny przepis, robiący z ludzi przestępców, wprowadzili nacisk na wyjaśnianie dzieciom w szkołach, że pewne sybole są dużo starsze niż ideologia hitlerowska, pewnie nie budziłyby one tyle oburzenia i kontrowersji.
Link to comment
Share on other sites

Sfastyka jest ogólnie zakazana, i choćby pochodziła od mongołów to jest zabroniona i koniec(w kontekście publicznym).

Jednak kol. dżihad powiedział bardzo mądre zdanie: gdyby coniektórzy mądrale zamiast wymyślać kolejny przepis, robiący z ludzi przestępców, wprowadzili nacisk na wyjaśnianie dzieciom w szkołach, że pewne sybole są dużo starsze niż ideologia hitlerowska, pewnie nie budziłyby one tyle oburzenia i kontrowersji".
I taka prawda, dla ludzi sfastyka to sfastyka, a że ma inne korzenie to mało kogo to obchodzi, a to błąd. Poza tym były jakieś rodzaje sfastyk różniące się kierunkiem ramion, ale tego to nie wiem dokładnie co i jak. I jaka jest wogóle poprawna nazwa tego: sfastyka czy swastyka?
Link to comment
Share on other sites

Przyznam, że jak to przeczytałem to musiałem odejśc od komputera i wypic szklanke wody żeby ochłonąć i móc napisac coś bez niecenzuralnych zwrotów. Najwyraźniej pis chce ta ustawa wpakowac do jednego przysłowiowego worka kolekcjonerów i łysoli ganiających z bejzbolami i z podróbkami gadżetów z II wojny swiotowej kazdego kto im sie z tważy nie spodoba bo karnacja za ciemna albo nos zbyt wydatny. zgadzam sie, że lepiej było bypołożyć nacisk na edukacje w trakcie której wyjasniono by do jakiej tragedii doprowadziła ta ideologia. Ale nie łudźmy się to by sie żadnej partii nie opłaciło bo efekty takiej akcji widoczne były by za lata. A przecież można wprowadzic zakaz posiadania symboli zrobic kilka pokazówek w których to szumnie ogłosi sie, że nasza partia walczy z nazizmem i juz kilka punktów w sonażach wiecej. No i partia coś robii....!!!.
Ma m tu jeszcze jedną uwagę a co z pamiątkami rodzinnymi posiadającymi symbole nazistowskie. dla przykłądu mam dokumenty dotyczące mojego pradziadka wydane przez władze okupacyjne z pieczęciami z glapą. I co w mysl projektowanej ustawy jesli wejdzie w Życie mam je oddać policji albo zniszczyć?

No i własnie jesli wejdzie w życie ten projekt i ludzie zaczna odawać lub bedzie sie im zabierać tego typu przedmioty owsze zapełnią sie szybko muzea ale ile można w nich eksponować żelaznych krzyzy, odznak za rany, klamr do pasów itp. Znając życie będzie sie niszczyć te przedmioty - zabytki. Jednym słowem niszczyć materialne slady historii bo przecież jacyś marsjanie nie najechali polski w 1939. Najechali ją Niemcy majacy na sztandarach, pasach i piersiach takie a nie inne symbole.

Niestety wszelkie uproszczenia sa bardzo nosne w polityce bo ludzie lubia jak cos jest czarne albo białe dlatego skojarzenie ma w domu swastyke no to jest nazista będzie niestety bardzo nosne. Co zaś sie tyczy walki z ideologią to jestem za ale w rozumieniu walki z parawdziwymi neonazistami bez wzgledu na to czy nosza glany i łyse pały czy sa ubrani w schludne garnitury. Na szczescie PiS nie ma wiekszosci więc jest nadzieja ze projekt nie przejdzie.

Pozdrawiam !!!
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information