Skocz do zawartości

Rekonstrukcyjne dziwadła vol.2


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 504
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Stwierdzam w pełni iż wstydze się poprzedniego wizerunku i w pełni rozumiem irytację (delikatnie powiedziane) kolegów rekonstruktorów. Sam zacząłem dochodzić do pewnych wniosków i wiem, że trzeba stale dążyć do realizmu jeśli ma się na względzie prawdę historyczną.

Pozdrawiam,
Tomek
Stabsfeldwebel der FG
a od niedawna także szer. I komp 27 wołyńska dywizja AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samokrytyka złota rzecz. Pełen respekt i szacunek.
Może jednak warto zastanowić się nad opcją wydania tych paru stówek w półroczu na siłkę i poprawę strony fizycznej, niż na nowy mundur i klamoty ? Z całą wyrozumiałością, szacunkiem itp ... odpowiednia sylwetka to podstawa, a mundur to tylko dodatek. Nie można udawać podwodniaka, czy spadochorniarza mają 2,50m wzrostu, jak również nie można udawać pancerniaka z TKS mają 120 kg i 2,0 metra ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast ja nie za bardzo rozumiem Waszego pytania: to te blaszki obecnie przyznaje się za coś" ? Nie neguję tego, że można je sobie przypiąć jako urozmaicenie sylwetki (naturalnie tylko odpowiednio dopasowane do tej sylwetki, tzn. do wieku, stopnia, itd.), ale nigdy nie traktowałbym tego jako nagrodę za jakieś rzeczywiste zasługi". Takie coś uznałbym za mocno niesmaczne, biorąc pod uwagę to, za jakie zasługi" otrzymywały takie odznaczenia niektóre postacie historyczne.

Chyba, że rzeczywiście zaszło tu jakieś nieporozumienie i źle odebrałem pytanie przedmówców.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech dzieci, dzieci..;)

ja swojej żonie przyznałem jakiś czas temu EK 2 za ,,Zasługi na Polu Kuchennym. Jeszcze nie wpisałem Jej tego do SoldB. -ubolewam i poprawię się, przyznając ,1" .

A Księstwo dostało blaszkę za mandaty, albo jest Liderem Sprzedaży w Regionie lub wdrożył inne ISO 9000..)) -kiler p ujął rzecz nienajgorzej, pisząc o urozmaiceniu sywetki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie neguję tego, że można je sobie przypiąć jako urozmaicenie sylwetki (naturalnie tylko odpowiednio dopasowane do tej sylwetki, tzn. do wieku, stopnia, itd.)".

Qrcze, coraz więcej urozmaiceń" widujemy. Niestety.
I dlatego warto je negować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnich baletach kumple jednogłośnie orzekli ze za wybitne zasługi" na tym polu mogę sobie przypiąć liście dębowe ;-)))), a na poważnie, to uważam ze o ile przełożenie na stopnie w GRH ma jakieś znaczenie, przykładowo ktos ma cechy przywódcze, potrafi pokierować sprawnie ekipą na polu walki i ma posłuch w grupie, wiec niech ma tego feldfebla czy leutnanta .... co bardziej w danej sytuacji pasuje - dodaje to tylko realizmu podczas rekonstrukcji - o tyle kwestia przypięcia sobie EK czy innej blachy - myślę ze powinna być jedynie kwestią wyczucia tzn czy sie nadaje na dany występ i komponuje z wydarzeniem historycznym, które sie odtwarza, czy tez będzie wyglądać po prostu dziwacznie.
Pozdr. Argo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
co do EK to był to mój kolejny błąd, kwestię omówiłem już z Michałem (Hindusem). Niema powodu do irytacji. Przyznaje się bez bicia do błędu. Z resztą sam pisałem w zeszłym roku o kwestii odznaczeń przy okazji immprezy w Węgierskiej Górce.
Był to czysty wybryk z mojej strony.
Tomek, FG/AK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może warto założyć osobny temat (np. noszenie i nadawanie odznaczeń i stopni w rekonstrukcji) przenosząc - miejmy nadzieję, że ciekawą i pouczającą - dyskusję w osobne miejsce, by nie zaśmiecać" naszych kochanych dziwadeł????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie