Skocz do zawartości

Rekonstrukcyjne dziwadła vol.2


Rekomendowane odpowiedzi

A może warto założyć osobny temat (np. noszenie i nadawanie odznaczeń i stopni w rekonstrukcji)

Można, tylko co to da?
Pewnie wiekszość grup ma swoje wewnętrzne regulaminy, wg których ich członkowie noszą stopnie/odznaczenia.
Jeśli ktoś ma coś powieszonego na mundurze, to ma. Jeśli jest tego za dużo, lub niezgodne z funkcją, epoką, to wygląda śmiesznie i tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 504
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Ja się z tego miejsca pragnę usprawiedliwić - to ja figuruję na 3. fotce od góry i założyłem ten nieszczęsny pas z chlebakiem na polski mundur, ponieważ byłem w trakcie kupowania całej reszty oporządzenia i umundurowania. Jakąś godzinę później latałem ubrany jak trzeba:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bingo Steiner :)
Wydaje mi się, że te regulaminy są w miarę lisko" siebie i unika się dziwactw i metalowych natręctw podchodząc rzetelnie do tematu... No , chyba , że ktoś ma chęć na założenie orderowej kapituły" dla Wszystkich grup ze wspólnym regulaminem? Ja się z góry zakładam , że nici i dratwa z tego :]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kysz ! zgiń przepadnij maro nieczysta ! Żadnych wspólnych komisji, grup, ciał decyzyjnych... Kto niby takie coś stworzy ? kto to będzie nadzorował ?

Zdrowy rozsądek to klucz.

nie musze chyba dodawać, że jak widzę pierś całą w brzęczącym metalu i masę srebrnych 'teres' i całe to 'fuffopuffojunkrostabsoberunter' to mi się śmiac chce...

Najbardziej cenię grupy gdzie jest większość szeregowców/lub starszych sz./, maks 2 podoficerów (w tym 1 starszy). Oficer TYLKO w razie potrzeby, zgodnie z prawdą historyczną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazłowiak kiedys zaproponował system stopni w oparciu o posiadaną wiedzę, staż i posiadane wyposażenie.
System miał dotyczyć strony polskiej z Wrzesnia '39.
I co? Prawie został spalony na stosie, a to była tylko propozycja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kysz przepadnij maro!
Jakim cudem odczytaliście intencje wspólnych komisji, regulaminowych, odznaczeniowych itp itd zaiste NIE WIEM !!!???? Przypomina mi to zabawę w głuchy telefon" :-)))) Nie o to chodziło.
Zresztą to nie temat w tym wątku więc zostawmy dywagacje nt co kto miał na myśli i zajmijmy się czymś pyszniejszym czyli dziwadłami :-)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie