Skocz do zawartości

jak wydac ksiazke


longwood

Rekomendowane odpowiedzi

napisz i wyślij do jakiegoś wydawnictwa. MUSI im się to spodobać, to wydadzą.

Ot np. mój znajomy tak zrobił (ale nie o historii pisał) i lu:

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=%22zr%C3%B3b+ze+mn%C4%85+co%C5%9B+swojego%22+&btnG=Szukaj&lr=
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ksiazke opisujaca walki na dln.slasku w 1945 roku.
W zasadzie jest to synteza kilku pozycji, glownie:
-'Der Kampf um Schlesien'Ahlfena'-/nia ma tlumaczenia polskiego/
-'Festung Breslau' -prof.Joncy
-'Ostatniego zwyciestwa III rzeszy'
i kilku innych, wydanych jeszcze za komuny

Ot takie kompendium dot.przebiegu frontu, oraz pare wzmianek o werwolfie juz za frontem

A do mowglyna:
mam napisane jakies 3/4 na gotowo, reszta jeszcze rozbebeszona, do tego cale tlumaczenie 'der kampf'choc w wersji 'roboczej'
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Z Belloną będzie ciężko.Raczej nie odpowiadają. Skontaktuj się z mniejszymi wydawnictwami. Może będzie zainteresowana Joanna Lamparska (Asia -Press), Andrzej Zasieczny (Agencja Wydawnicza CB), wrocławski ATUT. To tak na początek.
Powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nawet nie chodzi o wyższą półkę. Bellona to moloch i na wydanie często czeka się kilka lat. A nie każdy autor ma nerwy ze stali. Są również problemy komunikacyjne, gdyż nie do końca wiadomo z kim się kontaktować. Natomiast w małych, prężnych wydawnictwach jest najczęciej jedna osoba, która zajmuje się wszystkim".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, jeszcze jedno pytanko.Jak jest z prawami autorskimi do map przedwojennych- messtischow?Mysle ze one sa najodpowiedniejsze do przedstawienia walk, no moze z polskimi nazwami miejscowosci podanymi w nawiasach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te mapy nie są objęte prawami autorskimi. Z tego co wiem Joanna Lamparska jest otwarta na innych autorów. Dodam, że wydanie pracy z historii regionalnej jest trudne. Większe wydawnictwa myślą jedynie do dużym zysku.Chyba, że zrobią ostre zamieszanie, tak jak teraz Dolnośląskie. Wówczas książka sprzeda sie jak ciepłe bułeczki. Polecam również wydawnictwo WAW z Raciborza.
Życzę sukcesu - chętnie przeczytam. a przyznam,że tez myślałem o tej tematyce , ale zrezygnowałem z tego projektu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
kolego Longwood, zawsze możesz spróbować z tzw. ebookami, czyli wydaniami w wersji elektronicznej, książka jest tańsza, ale pomijasz cenę druku-w tym kolejkę-i masz promocję na serwisach www.

Może warto choć zapytać ile zaproponują?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 months later...
Witam, też aktualnie kończę pisac książkę, akurat o FESTUNG GLOGAU w 1945 roku. Mam takie pytanie odnośnie poruszonego tu tematu. Jak to wygląda w momencie, gdy dane wydawnictwo zgodzi się wydac książkę? Jak zawierana jest umowa? Kto ma jakie prawa? Jak wyglada kwestia honorarium? Bardzo proszę o odpowiedź...

LEWY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym jest różnie. Zazwyczaj jest to umowa dotycząca przekazania praw majątkowych na wszelkich polach eksploatacji. Autor otrzymuje najczęściej od 8 do 14 % ceny sprzedaży egz. Liczy się to mniej więcej od 1/2 ceny detalicznej w księgarni. Czasami dostaje zaliczkę, ale raczej nie początkujący.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie