Skocz do zawartości

Ruskie znowu


liha

Rekomendowane odpowiedzi

To akurat sprawa pomiędzy USA i Rosją - Polska jest tu pionkiem, placykiem na postawienie instalacji. To USA zaproponowało wpuszczenie rosyjskich inspektorów do obiektów na terenie Czech i Polski, czyli nasze ewentualne pretensje można kierować również pod ten adres, a nie tylko do czerwonej swołoczy", jak to określiłeś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta „czerwona swołocz”, dba o swoje interesy i wcale im się nie dziwię. Przecież to jest oczywiste, że jeśli pakuje się miliardy dolarów w tarczę to nie jest ona tylko wymierzona w Iran i Koree, które nie przedstawiają na stan dzisiejszy żadnego zagrożenia dla USA. Iran i Korea chcą posiadać tylko narzędzie nacisku na światowe gremia oraz odstraszyć potencjalnych agresorów. Amerykanie myślą przyszłościowo, a w przyszłości mogą im tylko zagrozić Chiny i ewentualnie Rosja. Więc mit o obronie granic USA przed Koreą i Iranem wsadźmy lepiej między bajki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powalają mnie całkiem do parteru te niektóre komentarze małolatów tu na forum. Bo od kiedy obecna, IMPERIALNA Rosja to cyt. czerwona swołocz"? Tu przypominam, że w obecnej Rosji partia komunistyczna - to praktycznie nie liczący się margines. A u nas dalej ludzie ZBYT PÓŹNO URODZENI walczą" z komuną [niektórzy sądząc z postów to pewnie są jeszcze gdzieś tak na etapie 44 roku w szeregach Grenadierów Pancernych SS].
PANOWIE MODERATORZY, MOŻE BY TAK ZACZĄĆ UCZYĆ KULTURY WYPOWIEDZI NA FORUM? Chyba najwyższy czas, bo inaczej zaleje nas czerwona swołocz", europejsy", czy federaści".
I aby ktoś nie posądził mnie przypadkiem o rusofilizm, to od razu zaznaczam, że pochodzę z rodziny gdzie o sowietach" - to mój ojciec, a jeszcze wcześniej o moskalach" - to mój dziadek, nie miano, mówiąc delikatnie, najlepszej opinii - tak oczywiście w kontekście ich stosunku do nas.
A wracając do tematu, my to tylko w tej grze pionkiem jesteśmy, pionkiem którego się wykorzysta i kopnie w d..., bo prędzej czy później nie do uniknięcia jest strategiczny sojusz USA z Rosją i UE przeciwko Chinom, które tak za ok. 20-lat staną się pierwszym supermocarstwem na świecie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do meritum: Dzisiaj przeczytałem następujące zdanie wypowiedziane przez pewnego działacza związkowego: \\/.../trzeba działać radykalnie, iść na całość. Bo jak robisz coś na pół gwizdka, to i sukces masz na pół gwizdka.\\"
Najwyraźniej Rosjanie znają to prawo i stosuja je w polityce zagranicznej nie od dzis.
Mogą żadać sobie co chcą to ich prawo. Co jednak z tych żądań wyniknie?
Jak zwykle niewiele.


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora woytas 08:45 09-04-2008
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno , dlaczego taki ból jest gdy poruszyłem ten temat. Po 92-im roku pamięc odebrało??? Czy dla ciebie balans to teraz są imperialni sojusznicy??? Toś sie mało od starszych nauczył.liha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie chodzi tu tylko o to, że dużo obecnie ludzi używa często języka nienawiści i pogardliwych zwrotów, które kolega Balans przytoczył i nie dziwię się, że zwrócił na to uwagę. Musimy mieć to na względzie, że historia jest historią i nie można odnosić się w dzisiejszych czasach do innych krajów przez pryzmat relacji i zdarzeń, które w przeszłości miały miejsce. Nie można oczywiście zapomnieć o przeszłości, ale także nie możemy obecnie nią żyć. Przynajmniej ja tak zrozumiałem ten post. Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz liha, niewiele zrozumiałeś z tego co napisałem [nie wszystko się zachowało zresztą...]. Więc powtórzę tak w kilku słowach, ale najpierw zapytam, gdzie ja napisałem, że Rosjanie o teraz są [nasi/moi] imperialni sojusznicy", no gdzie???
Ja tylko apelowałem o używanie ARGUMENTÓW W DYSKUSJI i o zaprzestanie uprawiania tu na forum swoistego SZAMANIZMU POLITYCZNEGO, polegającego na stosowaniu słów-zaklęć, słów wyrażających pogardę dla inaczej myślących, słów które nie są argumentami a jedynie wyrażają nienawiść rodem z pewnego radyja. Bo uważam, że dyskusja na forum z ambicjami, a takim jest to forum, nie powinna polegać na tym [co celnie zauważył kol. Przełaj] aby ktoś komuś, kto ma inne poglądy nabluzgał od najgorszych, bo po pierwsze to jedynie doprowadzi do pyskówki i uwali" kolejny ciekawy wątek, a po drugie przyniesie wręcz odwrotny efekt, czyli utwierdzi oponenta, że ma do czynienia z jakimś nawiedzonym frustratem. Czy to takie trudne jest zrozumieć, że w cywilizowanym świecie liczą się argumenty, a nie słowny szamanizm? Czy tak trudno jest inteligentnemu człowiekowi przedstawić swoje racje - jestem za, bo to, to i jeszcze tamto, jestem przeciw - bo to, to i jeszcze to?
Czy jak nazwiesz Rosję/Putina cyt. czerwoną swołoczą" to Polska stanie się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki światowym mocarstwem, takim jakim była jeszcze na początku XVII wieku, czy tylko poprawi ci się własne EGO?

balans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomi pojechali do moskwy, juz putinowskiej.Na bazarze jeden kupil sobie koszulke z leninem.na placu czerwonym go aresztowano,za to.przesiaedzial w celi noc, wyraznie chcieli wyciagnac od niego lapowke.Zaparl sie, ze wala dostana, chcial polskiego konsula, puscili go ze smiechem, ze zartowali.
Panowie,wspolczesna Rosja to w duzym stopniu jest jeszcze iscie
barejowska paranoja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Sama sprawa kontroli rosyjskiej i ich zabiegów aby to uczynic jest widoczna ciągle. Po 92 roku stosują politykę zastraszania i ciągle nie mogą się pogodzic z faktem, że już imperium nie są. Balans nie zalewaj wszystkiego swoją grafomanią i pouczaniem bo niewiele to wnosi.
Niestety mojego posta wcześniej również wykasowano, jednak krzycząc o szowinizmie sam tutaj wrzuciłeś takie określenia, które hmmmmm słów brak. Swoje uwagi zachowaj dla siebie i się do nich dostosuj. Wnioski, które wysnuwasz powalają brakiem logiki. Nie chodzi tutaj o EGO.liha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestesmy tacy poddenerwowani gdy rosja albo chameryka wtraca sie w nasze sprawy wewnetrzne ale nikt nie zwroci uwagi na to ze sami jestesmy sobie winni,graja nami jak pionkami a my pokazujemy swoje swiete oburzenie,nie mogac nic zrobic.gratulacje dla polozenia geograficznego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie