Skocz do zawartości

Bundeswehra na MRU !!!


Gość Igor

Rekomendowane odpowiedzi

Z ta unią i tak nas zrobią w jajo" wejdą... i nagle wszystko się znajdzie!!!
Teoria Spiskowa"- może faktycznie Polacy maja już taką rolę że wszyscy ich wykorzystują!!!

A jeśli chodzi o wszelkię prace pod przykrywką ochrony nietoperzy i innych... to chyba najwyższy czas nagłośnić temat. O" ma przecież możliwości i kontakty z innymi gazetami.!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bundeswehra na MRU ??????
W poniedziałek wraz z kilkoma kolegami wybraliśmy się na zwiedzanie fortyfikacji Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego. Jednym z naszych celów był bunkier 708 znajdujący się w pobliżu jeziora Paklicko. To co znaleźliśmy na miejscu mnie co najmniej zdziwiło.

W tym miejscu należy wyjaśnić dlaczego do zwiedzania wybraliśmy akurat bunkier 708. Przecież jest jeszcze kilkadziesiąt innych obiektów nadających się do obejrzenia.
Otóż wśród bunkrowców chodziły pogłoski o próbie zamurowania obiektu panzerwerku siedemset ósmego – postanowiliśmy więc sprawdzić prawdziwość tych wieści.
Wcześniejsze informacje mówiły o zwiezieniu w te miejsce cegieł i rozpoczęciu murowania wejścia do bunkra.

Pozostaje tylko jedno pytanie – co ma z tym wspólnego Armia Republiki Federalnej Niemiec. Ma i to bardzo dużo.

Po przybyciu na miejsce, gdzie według mapy miał znajdować się bunkier ujrzeliśmy dwie niemieckie ciężarówki oraz samochód terenowy również należący do Bundeswehry, dwa Tarpany Honkery należące do Wojska Polskiego oraz cywilny samochód. Na wozach należących do armii niemieckiej widoczna była kartka – „Polsko-Niemiecki program ochrony nietoperzy”. Jednak panzerwerk 708 nie należy do Rezerwatu Nietoperek, co więcej na terenie tego bunkra nie ma kolonii nietoperzy. Co więc jest chronione ?

Dzisiaj rano przeczytałem wiadomość, że podobne rzeczy działy się w okolicach Karkonoszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Panowie!!! Co się do ciężkiej cholery dzieje!!!??? Jestem daleki od teorii spiskowej ale to trzeba wyjaśnić. Czy za poparcie przez Niemców naszego wejścia do Unii Polska zgodziła się na zabranie z naszych terenów skarbów ukrytych przez Niemców? Zrabowanych nam w dodatku? Bo już takie teorie do mojej głowy mi przychodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaaa... akcja nietoperz? :)
moze trzeba powolac jakas grupe okoliczna by nadzorowala te obiekty zabezpiecznczone" przez niemcow?
rzeczywiscie niedlugo juz nikt z nas bez papieru z niemieckia wrona nie wejdzie do obiektow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taa jasne - okaze sie ze nietoperze to lipa to beda chronili slimaki winniczki, zaloza rozmnzalnie pieczarek, zachoduja traszki, albo zabronia wejscia zeby ci na glowe jaka cegla nie spadla (wiem ze tam z ceglami krucho, ale co innego moze spasc na glowe)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie 10 lat pierduly i marzenia o takim skarbie sie Wam snily,zamiast zaczac szukac nowoczesnymi metodanmi,przeczesywac sukcesywnie zdobyty teren,tosto chlopoki z saperka po lasach ganioli i zwierzyne ploszyli.
Bundeswehra ani Wojsko Polskie skarbow nie szukaja.Sa podejrzenia ze Rosjanie zmagazynowali olbrzymia ilosc odpadow radioaktywnych w polnocnej czesci.Dlatego ta czesc jest nie udostepniona publicznosci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hans
masz jakieś poparcie tej teorii z tymi odpadami??? bo na razie to tak jak z tymi nietoperzami - troche dziwne/śmieszne!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda metoda jest dobra by zniechęcić poszukiwaczy. Panowie z budnesligi też tu bywają (ciekawe co na to powie Mr. Bocian?), pewnie nie do wyśledzenia.
A gdybyście się bali tekiej ściemy - są liczniki GM i po strachu....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie wasze zbulwersowanie tą sprawą. Szwaby panoszą sie na MRU od kilku ładnych lat a wy budzicie się teraz i udajecie zdziwionych ! Pamiętacie Stefana Doll-a snującego niestworzone historie o MRU, broni V3-5 i Bundeswehrze ? koleś skończył marnie. Był nawet o nim program w telewizji TVN i w PRO7. Rząd" polski ku mojemu zaskoczeniu nie wyraził zgody na prowadzenie badań na terenie MRU z udziałem armii niemieckiej (myślałem już, że wszystko gotowi są sprzedać). Przyjeżdzają wiec do nas nieoficjalnie. Pewny jestem, że kolega Igor przesadził trochę pisząc , że widział przy 708 auta Bundeswehry, ale faktem jest, że oni często się tam kręcą. Zresztą nie tylko tam. Bywają też na obiekcie 743 i jeszcze kilku innych. Udają turystów z polskojęzycznym przewodnikiem. Oglądają, zwiedzają, filmują i fotografują czasem coś mierzą. W marcu byli na 708 z urządzeniem przypominającym elektrooporówkę - nie pomyśleli tylko że tam jest duża wilgotność gruntu ze względu na bliskość kanału uniemożliwiająca tego typu pomiary.Po wejsciu Polski do Uni szwaby będą już dokładnie wiedzieli co, gdzie i jak. Wytargają z ziemi co trzeba , a my się nawet o tym nie dowiemy. Bywają na systemie częściej od nas, wiedzą o wiele więcej bo profesjonalnie podchodzą do sprawy, a my wciąż jesteśmy daleko za nimi. Za kilka lat prawo będzie już po ich stronie i wtedy wogóle nic nie bęziemy w stanie zrobić. Jeśli dziwi was to, że kręcą się przy 708 to obejrzyjcie jak macie dostęp wyniki pomiarów georadarem z tamtego miejsca a wszystko będzie jasne. MRU to tylko przykład jeden z wielu. Nie zapominajmy, że niemieccy uryści" lubią też Góry Sowie i Karkonosze (zwłaszcza Biały Jar).
Program ochrony nietoperzy to tylko przykrywka - dobra przykrywka przez którą pewnych posunięć nie możemy im oficjalnie uniemożliwić. Możemy jednak walczyć z nimi nieoficjalnie (co zresztą robimy) podkładając im kłody pod nogi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nieoficjalnie. Jest jeszcze kilka osób w Polsce (Sejm , Senat)które w tej materii mogą zrobić niezłą aferę : www.sejm.gov.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Piotrze - jeśli tak uważasz to powiedz dlaczego te osoby tak późno zareagowały kiedy pani A wraz ze spółką wykopała szyb na Ludendorfie i mimo donosów zdążyła posunąć się aż tak daleko ? Powiedz mi dla czego ci ludzie wogóle olali sprawe gdy szwaby sprawdzali lampami ultrafioletowymi ściany w klasztorze w Lubiążu pod pretekstem zabezpieczania ich przed wilgocią (mimo iż takich zleceń od nikogo nie dostali). Jak wytłumaczysz to, że we wrześniu zeszłego roku postawili betonową ścianę w jednej ze sztolni w Janowicach 450m od jej wlotu. Mam wymieniać dalej ? To i tak nie ma chyba wiego sensu.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo ciekawe ale w jaki sposób im utrudniać prace przecierz użytego przez Ciebie zwrotu nie można trkatować dosłownie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Jagoda - często zamiast utrudniać" łatwiej jest zdążyć przed nimi - lepiej się na tym wychodzi.
(szukasz jeszcze schematów ?)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 13 years later...
Co nowego z tymi nietoperzami? Bundeswehra chroni nasze nietoperze? To co najmniej podejrzane, trzeba ich wykopać z MRU. Mam nadzieję że jeszcze niczego nie wywieźli, chociaż po tylu latach wszystko jest możliwe. Podobno zamurowują podziemia, czy oni się zastanowili jak takie nietoperze wylecą, przez ścianę? Czy ktoś patrzył im na ręce co tam robią? Ile obiektów jest zamkniętych nie tylko na MRU, ale i w całej Polsce. Powodem zamykania są nietoperze, bezpieczeństwo ludzi itp. a potem okaże się że stoimy jak ten goły na rogu stodoły. Niemiaszki coś za często do nas przyjeżdżają, teraz jesteśmy w UE to rozbrykali się na całego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Nie ma potrzeby ustalania jakiś dat ważności wątku. To Wy tworzycie forum, Wy rozwijacie wątki. Jeżeli w wątku sprzed 10 lat pojawiają się nowe fakty, ciekawostki wiadomości, to jak najbardziej celowa jest jego kontynuacja. Tutaj natomiast ktoś nie doczytał daty i odkopał dinozaura, nie wnosząc zupełnie nic nowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie