Jump to content

Guzik z orłem - Napoleoński?


Recommended Posts

No to widze, że robi się ciekawie. Czy ktos ma może jakies fotki podobnych guzików lub godła Królestwa Włoch podobnego do tego z mojego guziczka. Osobiscie znalazłem flage z godłem i faktycznie sylwetka orła chyba sie zgadza tylko co z tym wieńcem w szponach?
Dziekuje za pomoc
Pozdrawiam i czekam na dalsze sugestie!!!
Link to comment
Share on other sites

Typowe przedstawienie orła napoleońskiego to skrzydła złożone, pochylenie w prawą stronę i siedzącego na błyskawicach i pałkach". Armia włoska wchodząca w skład armii napoleona używała raczej symbolu żelaznej korony królestwa włoskiego i orła na wzór typowych napoleońskich. Armia hiszpańska natomiast (chodzi wciąż o jednostki wchodzące w skład armii francuskie) używała na guzikach inicjałów króla Hiszpanii Józefa Bonaparte. Symbol wzlatującego orła z wieńcem (laurowym?) w szponach jest bez wątpienia symbolem opartym na wzorach klasycznych i jako taki mógł być używany w okresie klasycyzmu i ja widać był ale przez kogo?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
tez mam taki guzik dziwny moze ktos wie co to jest ja obstawiam koniec 19w rancje lub anglie na nim jest tez orzeł bez korony tzrymajacy wieniec chyba głowe ma skierowana na lewo jest z miedzi stył sygnowany po okręgu doczytac moge tylko chyba england czy cos takiego czy to wojskowy czy cywilny sam bym chciał wiedziec pozdrawiam moze ktos z was widział gdzies takie guziki prosze o info
Link to comment
Share on other sites

ps.
śmiem zwrócić uwagę kolegów, że orzeł ten zalatuje hitlerowską sroką, lecz wyprzedzając wasze ataki pośpiesznie dodaję że na pewno nią nie jest. Jednakże III Rzesza była bardzo zapatrzona w Karola Wielkiego i Święte cesarstwo rzymskie i sugeruję uderzyć w tym kierunku, z góry też stwierdzam, że guziczek ten nie pochodzi raczej z okresu cesarstwa lub też karolińskiego.
Link to comment
Share on other sites

ja jednak obstawał bym przy tym ze to jest to dr. poł. XIX a pocz XX w maksymalnie a wniosek ten z tego jak jest wykonany i sygnowany moja sztuka to tak porównujac inne guziki do tego które wiem z jakiego okresu pochodza ten na fotce jest w kiebskim stanie mój jest o niebo lebszy moze jak znajde czas to zrobie fote i wstawie w tygodniu pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information