Jump to content

Tego nie ruszą (na razie)


greg1

Recommended Posts

Poradziecki czołg zostaje w Wejherowie
PAP - dodane 59 minut temu

Poradziecki czołg, który stał się przyczyną sporów wśród mieszkańców Wejherowa, zostaje w mieście - zdecydowała lokalna Rada Miasta.

P.S.
Też mam swoje sympatie i antypatie, ale czołg to dla mnie zawsze czołg (polski, radziecki, japoński, niemiecki...), świadek historii, myśli technicznej, komu to przeszkadza ?
Link to comment
Share on other sites

Z tym soborem to nasi antenaci zrobili to na co nas nie stać dzisiaj z tym brzydackim tortem z iglicą wysoką na 230 m :). Ponadto rozebrali pomnik kaisera w Poznaniu, przetopili CK armaty, a wzystko to (cokoły granitowe od kaisera, spiż z armat) włącznie z soborowymi kolumnami z Warszawy jest elementem baldachimu nad wejściem do krypty pod wieżą Srebrnych Dzwonów na Wawelu, czyli tam gdzie spoczywa marszałek.
No, ale czołg niech sobie stoi, nawet tam nieżle wygląda na tym skrzyżowaniu, zresztą niedługo bedą przy nim sobie robić pamiątkowe zdjęcia afroamerykanie wracający z wycieczki do Trójmiasta, do swojej nowej bazy superantyrakietowej:):):)
Link to comment
Share on other sites

Niech ruskie czołgi stoją. Za ich pomocą pogonili Niemców. (świadomie nie używam słowa wyzwolenie") i temu się nie da zaprzeczyć. Walka z pomnikami poległych żołnierzy, cmentarzami radzieckimi jest żałosna.
Po za tym to zawsze jakaś atrakcja dla dzieci i nie tylko. Urozmaicenie krajobrazu.
Nie rozumiem komu to przeszkadza. Nie mają większych problemów?
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information