Skocz do zawartości

Vickers ....czyli coś dla ludzi o silnych nerwach...


Rekomendowane odpowiedzi

Dodam jeszcze,po przeglądnieciu tej tablicy poleglych że por.Zygmunt Gasztoł-Bukraba nie poległ pod Kasiną,został tam ciężko ranny i zmarł w bocheńskim szpitalu z odniesionych ran.Spoczywa we wspólnej mogile na cmentarzu sw.Rozalii w Bochni.Ale to tak na marginesie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat był na forum wałkowany" wielokrotnie!
Jest to przede wszystkim pomnik naszej polskiej - bardzo niskiej kultury technicznej i tumiwisizmu wielu państwowych placówek muzealnych. A ludowego artysty nie ma się co czepiać, bo może faktycznie uratował tą wieżę od od przetopienia, acz za cenę tak naprawdę, jej bezsensownego okaleczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to wielokrotnie wałkowałem ...wieża miała sie dobrze (służąc nawet gospodarzowi) przez tyle lat i pewnie nic by jej nie było gdyby nie ten idiota z palnikiem...jak kogoś takiego można nazwać artystą??? Co to ma wspólnego z artyzmem ..małpa z palnikiem pewnie by była bardziej tffórcza...trzeba być niespełna rozumu by bronić takie wizje..jasne jutro niech jedzie do Muzeum Orła Białego i niech zrobi tam na Stugu IV instalacje a co tam ..jeszcze mu Kubuś został.....może Rosi..dajmy mu szansę niech się rozwinie..eeehh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak zdjęć tamtych nie widziałem dlatego dałem moje .... ale to co je różni to pokazałem nie tylko detale ale plan ogólny który jest kosmiczny : ) ..postument i te głazy wokół...czyżby nowy projekt się rysował w jego głowie?? Gdzie jest konserwator ..władza..zabrońcie mu tego!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie historia tej wieży była kiedyś opisywana w jakiejś gazecie po klęsce w 1939r mieszkańcy wsi znaleźli uszkodzony czołg w jakimś wąwozie, a że Niemcy go nie zauważyli, więc każdy zabrał to, co mu się przydało natomiast korpus czołgu został zakopany przez chłopów w tym wąwozie. Potem wieża gościowi służyła jako nadbudowa studni więc postanowił sobie powycinać wzorki ludowe, bo mu się wydawało że tak będzie ładniej.
Znam przypadek gdzie gościu z rury od V-1 zrobił sobie komin w szopie, a inny wykorzystał lufy niemieckich armat przeciwlotniczych kal.88 jako belki stropowe w piwnicy.
A swoją drogą może Ci co mają bliżej tego miejsca może się zainteresują historią tego czołgu, być może wciąż on tam jest i czeka na odkrycie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytuł ciekawy ale potem to autorowi coś się przestawia hehehehe valium nie zaszkodzi. O co tu chodzi, ktoś miał kawałek złomu, ktoś inny to wziął i walnął palnikiem ludowe wzorki. I tak powstał ciekawy w swym kiczu pomnik heheheh,i jest ból. Zalman nie martw się tak, to się da zaspawać, blachę 5tkę sie weźmie i gitara. Swoją drogą to ciekawe, że też chłopstwo zakopywało co się da. Ale to nie tylko u nas, jakiś czas temu widziałem gdzieś fotke jak w Iraku miga 25 zakopali.
Bez urazy ale i gorączkować się o co nie ma. pozdro.liha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze zaraz mnie zlinczujecie, ale to nie ja tą wieże tak załatwiłem i wcale nie bronie ( artysty ). A tak poważnie być może się mylę i naprawdę ten artysta się wyżył tak bezsensownie na tej wieży, był przekonany, że to gospodarz załatwił wieże, bo pamiętam czytałem ten artykuł o znalezieniu wieży, (po prostu było to już dość dawno), ale jeżeli prawda jest inna wobec tego przepraszam, że was wprowadziłem w błąd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem, co z tym Zalmanem jest, ale jakoś nie może tego przeboleć i już drugi rok sie irytuje tym tematem i wyzywa artystę od debili...

tak sie składa, ze z Kasiny pochodzi mój ojciec, a czołg z którego jest ta wieża zakończył swój szlak bojowy w potoku jakieś 100 metrów od jego rodzinnego domu - przedtem chłopaki zdążyli przejechać jeszcze dziadkowi przez podwórko i skosić" jabłonkę :)...ale nie o tym....

jak widzę zalman, byleś tam z aparatem i popstrykałeś fotki...musisz przyznać fajna okolica, pomniczek jak pomniczek, artysta zmasakrował wieże ....to wiesz, bo tam byleś, ale kontekstu nie znasz....

otóż wiedz, że jakby tam tego pomniczka nie było, to było by tam wysypisko śmieci, bo takie plany miała gmina i ludzie z Kasiny w taki sposób zapobiegli temu...a myślę, że to, że artysta powycinał palnikiem trochę dziur w tej wieży ma drugorzędne znaczenie w tej sytuacji - bo na pewno lepiej upamiętnia to miejsce walk gdzie zginęło jednak iluś tam naszych rodaków w walce za ojczyznę choćby taka powycinana zardzewiała wieża z Vickersa niż setki ton śmieci które tam by teraz leżały !!!!!!

a druga kwestia to gdyby nie było pomniczka to podejrzewam, ze wieża i tak by nie przeżyła okresu gdy złom stalowy był nawet po 1 złoty za kilogram - ale wtedy byś nie krzyczał, bo byś nie wiedział, ze taka wieża była - a tak to możesz sobie zwyzywać święcie oburzony tego człowieka od debili - a nie pomyślałeś, ze może dzięki niemu mogłeś dotknąć kawałka żywej historii i zobaczyć marny bo marny ale jednak fragment polskiego Vickersa - powiedz mi drogi przyjacielu, gdzie w Polsce masz okazje podziwiać coś lepszego co każdy sobie może obejrzeć z tak z bliska i pomacać ?? chyba nigdzie - więc czemu sie tak wściekasz jeżeli to i tak jest najlepsze co mamy na tą chwile (pomijając oczywiście projekt 7TP - inna kategoria troszkę)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się dziwnie składa że okolica jak okolica znam ładniejsze...dookoła jest tego widoku od groma i trochę...obok miejsca gdzie mieszkam jest cokół... nie taki jak ten który dziś fotografowałem...zwykły" pomnik legionistów zrobiony z miejscowego kamienia na zwieńczeniu ma orła...widać dawniej ludzie mieli wiecej szacunku dla krwi tych których ziemia przykryła...i nikt tam nie planował nigdy robienie smietnika...

otóż wiedz, że jakby tam tego pomniczka nie było, to było by tam wysypisko śmieci, bo takie plany miała gmina i ludzie z Kasiny".... czy ci ludzie tam mają jakiś wady gentyczne??? to nie jest normalna sytuacja..tłumaczenie że śmietnik... że iedak" uratował...tak na marginesie czemu wysypiska koło wyciągu nie zrobią ..ilu by mieli turystów a jakie zapachy..

powiedz mi drogi przyjacielu, gdzie w Polsce masz okazje podziwiać coś lepszego co każdy sobie może obejrzeć z tak z bliska i pomacać ??"
odpowiadam Ci drogi przyjacielu...troche świata zjeździłem ..nawet za sterami Spita siedziałem jakoś nikt mnie za to nie linczował ...moje szanowne 4 litery B-17 też zaliczyły...Panterę tyż obmacywałem... po Tygrysie łaziłem (nie chodzi o to by się chwalić ale wyjaśnić) ..więc nie pisz mi że se mogę dotykać kawałek czegoś co Vickersa kiedyś przypominało....jak to się mówi to co dla innych jest górą ..dla innych jest depresją...
Syn mi dziś zadał pytanie dlaczego to jest tak zdewastowane..co mu mam odpowiedzieć że tak lepiej bo mógł by być śmietnik..dziwni ludzie... dziwny kraj gdzie nie pammięta się tego co pamiętać powinny pokolenia..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co pouczaniem będziesz wszystkich nawracał i generalizował??
Co ty wyjezdżasz z głodnymi kawałkami o ziemi przesiąkniętej krwią? To przecież pisze człowiek,który tam mieszka ba którego dziadkowi ten czołg jabłoń połamał i tłumaczy...ech. Polska ziemia cała jest tą krwią pokryta jak już wpadamy w banały. Emocjonowanie się jest tu co najmniej dziwne. I nie pisz o narodzie, że ma gdzieś przeszłość bo sam do niego należysz nawet wsadzając dupe do spita. liha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z jednym .... lepiej pozna się historię dotykając ją i czytając o niej...widzę to po młodym który pierwszy raz w życiu widział dziś pociąg pancerny (niemiecki bo niemiecki...ale z jaką piastowską wroną na burcie)...niestety oczywiście był zakaz włażenia itp. itd. ..pewnie żeby się nie rozpadł od ciężaru zwiedzających...he he
Co zrobiłem ?....ano zwiedziłem go całego w środku ..młody ma jeszcze teraz oczy jak spodki ..po tym jak wlazł przez właz do środka i pytał o szczegóły wyposażenia....wariatów z palnikami nie zauważyłem na szczeście ...
P.S. bez urazy blackdog..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

liha..i co pouczaniem będziesz wszystkich nawracał i generalizował??"
żeby o czymś pisać to jeszcze trzeba wiedzieć co się pisze...jak masz coś mądrego do powiedzenia to stań przed lustrem i opowiedz to sobie a później ew. napisz..genralizować Tobie wybacz???...nie ta liga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie