Skocz do zawartości

Nieznane" przygody kapitana Klossa


coe

Rekomendowane odpowiedzi

Jak powszechnie wiadomo, zanim powstał film przygody Hansa Klossa mogli śledzić widzowie Teatru Telewizji.
Podobno poszczególne odcinki grane były na żywo i nie były rejestrowane, stąd nie zachowały się do naszych czasów. Chyba jednak nie jest to do końca prawda....

.... dzisiaj o god.15 TVP Kultura wyemitowało spektakl Teatru Telewizji z 1966 „Stawka większa niż życie – Noc w szpitalu” ! (może dadzą powtórkę)

Miejmy nadzieję, że jak TVP mocniej pogrzebie w swoich archiwach to znajdą się i inne odcinki... no chociażby te z 2 serii.

W tym miejscu warto wymienić teatralne odcinki „Stawki...”:

seria1 odc. 1: WRÓG JEST WSZĘDZIE" - premiera: 28.01.1965
seria1 odc. 2: ŁĄCZNICZKA Z LONDYNU" - premiera: 25.02.1965
seria1 odc. 3: W PUŁAPCE" - premiera: 25.03.1965
seria1 odc. 4: E-19 DZIAŁA" - premiera: 22.04.1965
seria1 odc. 5: KRYPTONIM EDYTA" - premiera: 20.05.1965
seria1 odc. 6: OKRĄŻENIE" - premiera: 17.06.1965
seria1 odc. 7: TAJEMNICA ZAMKU EDELSBERG" - premiera: 21.10.1965
seria1 odc. 8: OSTATNIA BROŃ FÜHRERA" - premiera: 18.11.1965
seria1 odc. 9: KONIEC GRY" - premiera: 16.12.1965

seria2 odc. 1: CZARNY WILK VON HUBERTUS" - premiera: 20.10.1966
seria2 odc. 2: NOC W SZPITALU" - premiera: 24.11.1966
seria2 odc. 3: CZŁOWIEK, KTÓRY STRACIŁ PAMIĘĆ" - premiera: 22.12.1966
seria2 odc. 4: PARTIA DOMINA" - premiera: 26.01.1967
seria2 odc. 5: CICHA PRZYSTAŃ" - premiera: 23.02.1967

Na zdjęciu kadr z „Partii domina”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem tego Klossa.
Faktycznie jest to bardziej teatr telewizji. Nie ma zdjęć w plenerze, dekoracje raczej mało finezyjne, ale zgodne z realiami.
Napięcie, wątek i zagadka do rozwiązania, jest jak w najlepszych odcinkach fabularnych.
Fajne dialogi i sytuacje.
Znani aktorzy Fetting - gra szefa Klossa.
Kloss o włos jest od wpadki i zdemaskowana, mimo to próbuje wypełnić swoje zadanie.
Chętnie bym sobie nagrał ten odcinek.
Mam nadzieję, że zachowały się w archiwach inne tego typu perełki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka lat temu TVP1 wyemitowała zachowane" odcinki teatru telewizji, o ile sobie przypominam cały problem polegał na tym, że były one emitowane na żywo (wtedy ponoć taka była praktyka tatru telewizji) i jesli coś zostało zarejestrowane na tasmie to teraz funkcjonuje w archiwach, a jeśłi nie to... nie da się odtworzyć, juz nie pamiętam ale było tego coś około 10 odcinków zdaje się. mozna by telewiję pomolestować o powtórzenie, ale mnie się też udało obejrzeć i wielki plus dla Kultury" za to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ogóle kultura tvp jest pro. widziałem tam słońce wschodzi raz na dzień" z Pieczką - no coś pięknego. A jakie przedstawienie lasu.... oooo matko zakochałem się w tym. Mam już to chyba na dysku i założę wkrótce nowy temat bo film jest tego wart.

tv kultura jest pr0!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie